Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

‘Cumhuriyet Tarihinde İlk Kez İşsizlerin Sayısı Çalışanları Geçti’

 > -

CHP lideri, AK Parti'nin 13 yıldır iktidarda olduğunu ve Cumhuriyet tarihinde ilk kez işsizlerin sayısının çalışanların sayısını geçtiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Kayseri'de düzenlediği mitingde yağmur altında konuştu. Kılıçdaroğlu, konuşmasına, "Burada duracağım ve sizinle beraber ıslanacağım. Kimsenin endişesi olmasın." diyerek başladı.

"13 YILDIR İKTİDARDALAR, CUMHURİYET TARİHİNDE BİR İLKİ BAŞARDILAR"

AK Parti'yi eleştiren Kılıçdaroğlu, "13 yıldır iktidardalar, Cumhuriyet tarihinde ilk kez işsizlerin sayısı çalışanların sayısını aştı. O nedenle yeni bir başlangıç yapacağız. Yeni bir başlangıç için hazır mısınız? Sizler hazır olduğunuz sürece, size söz veriyorum gün 24 saatse sizin için çalışacağım. Kimin için; emekliler için, çiftçiler için, işsizler için, esnaf için, sanayici için, kamu çalışanları ve atama bekleyen öğretmenler için çalışacağım." diye konuştu.

"BU ÜLKEDE YOKSULLUK OLMASIN İSTİYORUZ, BERABER YOLA ÇIKACAĞIZ, BERABER ÇALIŞACAĞIZ"

Türkiye'de artık yeni bir iklim olduğunu eski kavgalar ve gerginliklerden uzak olduklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Bu ülkede huzur, barış istiyoruz. Bu ülkede yoksulluk olmasın istiyoruz. Bu ülkede emekli rahat içinde yaşasın istiyoruz. Onun için yeni bir iklim ve yeni bir başlangıca ihtiyacımız var ve benim sizin oylarınıza ihtiyacım var. Beraber yola çıkacağız ve beraber çalışacağız." şeklinde konuştu.

"SÖZÜM SÖZ, KAYSERİ'DEN SÖZÜM SÖZ!"

Kayseri'de 183 bin 400 emekli olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, "183 bin 400 emekliye sesleniyorum. Ramazan ve Kurban Bayramı'nda artık torunlarından kaçmayacaksın. Huzur içinde bir bayram geçireceksin. Sana 2 maaş ikramiyeyi Ramazan ve Kurban Bayramı'nda vereceğim. Telaşa kapıldılar, bağırıyorlar. 'Nereden vereceksin?' diye. Sözüm söz, Kayseri'den sözüm söz. O kaçak saraya bağlanan bütün hortumları keseceğim ve o parayı size vereceğim. Esnaf kardeşim de unutmasın. Emekliye para vermek demek esnafa para vermek demektir. Emekli o parayı alıp götürüp birileri gibi İsviçre bankalarına yatırmayacak. Ne yapacak? Onuruyla alışveriş yapacak. O imkanı biz sağlayacağız."

"SEÇİM BİLDİRGEMİZ HÜKÜMET PROGRAMI GİBİ"

Açıkladıkları seçim bildirgesinin bir hükümet programı gibi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bütün sorunların çözümü var. İlk kez iktidarın ezberi bozuluyor. İlk kez itiraz ediyorlar. 'Siz bunu yapamazsınız' diyorlar. Biz yapacağız, siz de göreceksiniz. Bu halka hizmet etmek bizim görevimizdir." diye konuştu.

"SİYASETÇİ HALKINA HESAP VERECEK"

Siyaseti kirlilikten arındıracaklarını kaydeden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Temiz siyaset olacak, ahlaklı siyaset olacak. Siyasetçi halkına hesap verecek. Siyasetçi halkına hesap verecek. Siyasetçi namuslu olacak, siyasetçi cebi için değil, vatandaşın cebi için çalışacak. Vatandaşın cebi para görecek, vatandaş zenginleşecek, esnaf zenginleşecek. Siyasetçinin görevi bu olacak, bunun sözünü veriyorum."

13 yıldır iktidarda olan AKP'nin 6 milyon 200 bin işsiz, aylığı bin TL'nin altında olan 8 milyon emekli, 17 milyon yoksul, 2 milyon Suriyeli bıraktığını kaydeden Kılıçdaroğlu, "Söylüyorum, Ortadoğu'ya barışı biz getireceğiz ve Suriyeli kardeşlerimizi de kendi ülkelerine göndereceğiz. Huzur içinde gitsinler diyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Sondakika.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir