'Beyaz Saray'da İsyan': Trump, Sert Eleştirilerle Dünya Manşetlerinde...

 > 
69PAYLAŞIM

Seçim döneminde ısrarla dile getirdiği Meksika sınırına duvar örmek, mültecilerin ülkeye girişini yasaklamak gibi vaatlerini birbir uygulamaya koyan ABD Başkanı Donald Trump, hem Avrupa hem de ABD'nin önemli dergileri tarafından 'özgürlük' tartışması üzerinden çok sert biçimde eleştirildi.

Der Spiegel, Trump'ı Özgürlük Heykeli'nin başını kesmiş şekilde resmedildiği bir çizimi kapağına taşıdı

Almanya'nın ünlü haber dergisi Der Spiegel, ABD'de yaşayan Kübalı göçmen illüstratör Edel Rodriguez'in çizdiği Trump illüstrasyonunu kapağına taşıdı. Çizgide, Trump, Özgürlük Anıtı'nın kafasını kesmiş bir şekilde, elinde kanlı bir bıçakla resmedilmiş. İllüstrasyonda Trump'ın "Önce Amerika" söylemine de atıf yapılmış.

Ekonomist: 'Beyaz Saray'da İsyan'

İngiltere'nin köklü haber dergisi Economist  'Beyaz Saray'da İsyan' başlığıyla çıkarken kapakta Trump'ı molotof kokteyli atarken gösteren bir çizim kullandı.

Time: 'Erime'

Time dergisi bu kapağı Kasım 2016'da yapmıştı. Donald Trump'ın yüzünü erir şeklinde gösteren kapakta ve 'Erime' başlığını kullanmıştı.

The New Yorker'ın kapağında ateşi sönmüş bir Özgürlük Heykeli...

The New Yorker da kapağında Der Spiegel gibi Özgürlük Heykeli üzerinden bir Trump eleştirisi yapıyor. Dergisinin kapağındaki dikkat çekici görselde Özgürlük Heykeli'nin ateşinin söndüğü görülüyor.

İrlanda'da çıkan Village dergisi ise Trump'ı bir keskin nişancı tarafından hedef alınmış şekilde gösteriyor. Kapakta 'Why Not' (Neden Olmasın) yazıyor...

Bloomberg Businessweek dergisi de Trump'ı ti'ye aldı

Trump'ın başkanlık kararnamesine "Aceleyle hazırlanmış, yasal olarak şüpheli, ekonomik olarak denge bozucu başkanlık kararnamenizi buraya yazın" denilerek, Trump'ın politikaları esprili bir yaklaşımla eleştirildi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir