Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'17-25 Aralık Darbe Girişimi' Belgeselinin Ardından TRT'ye 10 Alternatif Program Önerisi

 > 
170PAYLAŞIM

"17-25 Aralık Darbe Girişimi" Belgeselini yayınlamasının ardından TRT için biz de alternatif bir iki program düşündük. İlgilendikleri olursa telif hakkı falan istemiyoruz, bir iki kuruş faiz parası atsınlar kafi.

1. "Bu farz benim" yarışma programı

Sunuculuğunu Tuğçe Kazaz'ın, jüri üyeliklerini Ömer Tuğrul İnançer, Egemen Bağış ve Nilbenka'nın yaptığı kuliste yarışmacıları Niran Nüsal'ın giydirdiği, tesettüre uygun giyinme ve İslam'ın şartları konulu bir yarışma programı.

2. "Kürt Sırrı ve Nagehan" dizisi

Kürt açılımını ve bu açılım çerçevesinde gelişen bir takım aşk meşk ilişkilerini anlatan, Ak Partinin bu ülkenin şansı olduğunu sık sık vurgulayan benzersiz bir yapım.

3. "Hoş Sedâ Türkiye" yarışma programı

Bir şarkı yarışması. Yapımcılığını yine Acun Ilıcalı'nın üstlendiği jüri üyeliklerini Yavuz Bingöl, Orhan Gencebay, Sami Özel ve Ebru Gündeş'in yaptığı daha ziyade Osmanlıcanın zenginliklerini vurgulayan eserlerin seslendirildiği şarkı yarışması.

4. "Asıl Muhteşem Yüzyıl" dizisi

Yavuz Sultan Selim'in hükümdarlığı dönemini anlatan, asıl muhteşem yüzyılı Türk insanına gösteren eşsiz bir yapım. Yavuz rolünde Uğur Işılak'ı izliyoruz.

5. "Masrafsız Bölge" tartışma programı

Ak Partinin icraatlarının anlatıldığı, Ak Parti'yi övmelere doyamayan, katılımcılara ücretlerinin nakit olarak program sonunda ödendiği nefis bir tartışma programı. Konular değiştirilmek istenen gündem odaklı olarak belirleniyor.

6. "Yaradılış Teorisi" sitcom

Aynı evde kalan Marmara İlahiyat öğrencisi 2 genç ve onların aynı okulda okuyan, biri Türkî cumhuriyetlerden gelme iki arkadaşının başlarından geçen komik maceraların anlatıldığı sitcom.

7. "Survivor - Müminler ve Münafıklar"

Benzersiz bir yarışma programı. Allah'a inananların, bu inanç ile neler başarabileceğini gösteren. Münafıkların inançsızlık içinde nasıl kıvrandığını gözler önüne seren ibret verici bir yarışma, mücadele, ahiret yarışması.

8. "Helal Lezzet Haritası" programı

Sunuculuğunu 14 Aralık operasyonundan bir şekilde yırtmış olan Oktay Usta'nın yaptığı, helal dairesinde gıdaların nasıl yapıldığını, nasıl tüketilmesi gerektiğini anlatan yeme içme programı.

9. "Mescidim Şahane" programı

Türkiye'nin dört bir tarafındaki eskimiş, bakıma ihtiyacı olan, cemaatten bir türlü istediği parayı toplayıp da çatısını yaptıramayan mescidleri onaran, bakımını yapan bir program. baş mimar olarak Ak Saray'ın da mimarı olan Şefik Birkiye'yi izliyoruz.

10. "Dest-i izdivacınıza talibim" evlilik programı

Allah'ın izni peygamberin kavliyle evlenmek isteyenleri bir araya getiren, kadınların yanlarında buluğ çağında bir erkek olmadan talipleri ile görüşmesine izin verilmeyen, tamamen helal evlilik programı. Sunucusu tabii ki Seda Sayan hanımefendi.

Bonus - "İffetle Gülüyoruz" komedi programı

İnsanları toplum içinde kahkahaya boğmayacak, iffetlerini muhafaza etmelerini sağlayan, edepli, naif ve hoş güldürmece programı. Esprilerini Cafcaf mizah dergisi yazarlarının yazdığı seviyeli gülmeç.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
1sosyolog

Koca 3 cihan padişahı giderken eli boş gitti.

pers-prensi

survivor hariç diğerleri vasat

dyg.

çok güzel olmuş elinize sağlık:)

cilgin_vezneci

bunda emeği geçen arkadaşın amk.

mr.d

E ben de senin diyeyim de ilgilenmediğimizi sanma bari.

sakir-aga

Ağzınıza sağlık. Her ne kadar bu türden paylaşımlarınız akitlerin zoruna gitse de...

Görüş Bildir