Zemini Gören Otomobil

 > 
4PAYLAŞIM

Zemini Gören Otomobil

Zemini Gören Otomobil

Land Rover tarafından geliştirilen yeni bir teknoloji sayesinde otomobiller zemini sürücüye gösterecek. Konsept aşamasındaki teknolojinin arazi araçlarında kullanılması bekleniyor.

Teknoloji farklı alanlarda kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Bunlardan biri de otomobiller. Giderek daha fazla teknolojinin kullanıldığı otomobiller kendi kendine hareket edebilme, park edebilme ve benzeri özelliklere sahipler.

Bu teknolojilerden biri de zemini yansıtma teknolojisi. Land Rover tarafından geliştirilen ve arazi araçlarında uygulanan yeni teknolojji zemindeki görüntünün ön kaputa yansıtılması mantığı ile çalışıyor.

Kameralar ve ön konsolda bulunan video projeksiyon sistemi ile entegre çalışan teknoloji sürücüye zemini görme imkanı sağlıyor. Firma, Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) mantığına sahip teknolojiye "Discover Vision Concept" adını veriyor.

Halen geliştirme aşamasında olan teknoloji özellikle arazide yolun görülmediği durumlarda işe yarayacak bir fonksiyon. Henüz protitip aşamasındaki bu teknolojinin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor.

Kaynak: Land Rover|al jazeera

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir