Yurt Dışı Seyahat Harcamalarında Taksit Süresi 6 Aydan 3 Aya Düşürüldü

 > 
24PAYLAŞIM

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda taksitlendirme sürelerini 6 aydan 3 aya düşürdü.

BDDK, hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda taksitlendirme sürelerinin 6 aydan 3 aya düşürülmesine karar verdi.

BDDK’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 10/01/2020 tarihli ve 8792 sayılı Kararı ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26’ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11/01/2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda altı aydan üç aya düşürülmesine karar verilmiştir.”

Yurt içi tatil harcamalarında taksit sayısı 12 aya çıkarılmıştı

BDDK, 2019 Haziran ayında da iç talebin canlandırılması amacıyla havayolları ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin kredi kartı harcamalarında taksit sınırlamasını 9 aydan 12 aya çıkarmıştı.

Mobilya ve elektronik eşyalarda da taksit artmıştı

Yapılan düzenleme ile ayrıca mobilya sektöründe 12 ay olan taksit imkanı ise 18 aya çıkarılmıştı.

Video, kamera, ses sistemleri, fiyatı 3 bin 500 liranın üzerinde olan televizyon gibi ürünlerde taksit sayısı 3 aydan 6 aya yükseltilmişti. 

Daha önce 3 bin 500 liraya kadar olan televizyon alımlarında 9 ay olan taksit imkanı ise 12 ay olarak düzenlenmişti.

Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektrikli ev aletleri gibi ürünlerde taksit imkanı 12 aydan 18 aya yükseltilmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir