Yumuşacık Olacaksınız! Bütün Kin ve Nefretinizi Kimseye Zarar Veremeden Kusabileceğiniz "Öfke Odası"

7PAYLAŞIM

Öfkeli insanlar için tasarlanmış Pekin'deki odanın müşterileri; şişeleri, mankenleri ve televizyonları parçalayarak bütün gerginliklerini atıyorlar. Odayı ziyaret eden müşterilerin hissettiklerini Sky News'ten sizler için derledik.

Kaynak: https://news.sky.com/story/amp/anger-roo...

Sopalar ve çekiçlerle donatılmış odada müşteriler televizyon, saat ve telefon gibi eski, kırılmış cihazlardan öfkelerini çıkarıyorlar.

Öfke odası eylül ayında Jin Meng ve arkadaşları tarafından hizmete açıldı. Odada şu anda ayda 15.000 şişe kırılıyor.

25 yaşındaki Jin, bu odayı açmak için halka ilişkiler işinden ayrıldı. 20-35 yaş arası insanlar için tasarlanan odayı ayda 600 kişi ziyaret ediyor.

Jin konu hakkında açıklamalarda bulundu:

''Bir kadın bütün düğün fotoğraflarını buraya getirip parçaladı. İnsanların öfkelerini dindirmek için kendi eşyalarını buraya getirmelerini bekliyoruz. Çünkü burayı hayattan bir sahneye veda etmek için var olan bir yer olarak görüyoruz. Tabii ki insanların mahremiyetine müdahale etmeyeceğiz fakat sanırım kadın buraya gelmeden önce eşinden ayrıldı. Bu tür bir durumla karşılaştığımızda, insanların negatif enerjiyi bırakması için onlara güvenli bir ortam sağladığımızı görüyoruz ve bu bizi mutlu ediyor.''

Jin, odanın insanları şiddete teşvik etmek için var olmadığını hatta bunun tam aksine insanların üzerinde baskının olduğu Pekin gibi bir şehirde insanların stresini azaltmayı amaçladıklarını söyledi.

Jin ve arkadaşları paramparça edilen nesnelerin sürekliliğini sağlamak için birden fazla ikinci el mağazası ile anlaştı.

Okuldaki garip düzenin kendisini sinirlendirdiğini söyleyen 16 yaşındaki lise öğrencisi Qiu Siyu öfke odasına girdiğinde neler hissettiğini anlattı: ''Şişeleri yok ettiğimde ve onların paramparça olduğunu izlediğimde kendimi çok iyi hissediyorum.''

Öfke odasının kurucularından biri olan Zhuo Hanging, insanların en çok televizyon parçalamaktan hoşlandığını söyledi.

32 yaşındaki Liu Chao öfke odası hakkında yorumlarda bulundu: ''Burası size bir şeyleri kırma zevkini yaşatıyor. Başka bir yerde herhangi bir nesneyi parçalarsan para cezası dahi alabilirsin. Fakat burada öyle bir şey olmayacak. Burada sadece para ödemeniz gerekiyor. Eğer paranız varsa nesneleri parçalayabilirsiniz. Televizyon, bilgisayar, şarap şişesi, mobilya, manken ve birçok nesneyi parçalayabilirsiniz. Tek yapamayacağınız başka bir insana saldırmaktır.''

Öfke odası, eski bir fabrikanın içine kuruldu.

Jin, alışveriş yaparken insanların streslerini atabilmeleri için alışveriş merkezinin içine ikinci şubesini açmayı planlıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jey

öfkeyi kontrol etmez serbest bırakirsan bugün ofke odasında yarın sokakta delirirsin. Öfkelendiginde " ben kim köpeğim ki?" diyeceksin.

birinci-tekil-birey

Boş .... öfkemi kesmez.

Görüş Bildir