Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yüksekdağ: ‘Hükümet TSK ile Ağrı'da Provokasyon Gerçekleştirmiştir’

 > 
3PAYLAŞIM

HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, askerler ile PKK’lılar arasında Ağrı’da çıkan çatışma hakkında, “Hükümet TSK ile el birliği ve iş birliği içerisinde Ağrı’da bir provokasyon gerçekleştirmiştir. AKP hükümeti dağı, taşı, köyü, toprağı ağaç dikme festivalini kana bulamıştır” dedi.

HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ağrı’daki çatışmanın provokasyon olduğunu vurgulayan Yüksekdağ, “Hükümet, TSK ile el birliği ve iş birliği içerisinde Ağrı’da bir provokasyon geliştirmiştir. Gerçekleştirmiştir. AKP hükümeti dağı, taşı, köyü, toprağı ağaç dikme festivalini kana bulamıştır” dedi.

Çözüm ve barış sürecinin sabote edilmeye çalışıldığını söyleyen Yüksekdağ şunları söyledi:

“Basına, kamuoyuna yansıyan haliyle çok açık ve net bir provokasyonun dışa vurumudur. Siyasi iktidar, hükümet TSK ile el birliği ve iş birliği içerisinde Ağrı’da bir provokasyon geliştirmiştir. Gerçekleştirmiştir. Ancak bu provokasyon elinde patlamıştır. Çünkü Ağrı’da aynı zamanda bir askeri harekat olduğu gibi ölümler olduğu gibi çok ciddi bir siyasi gerçek de vardı. Bu siyasi gerçek AKP hükümeti tarafından çözüm ve barış sürecinin sabote edilmeye çalışıldığı gerçeğiydi.”

“HÜKÜMETİN SÜRECİ NASIL SABOTE EDEBİLECEĞİNİ GÖRDÜK”

Çatışma ile birlikte çözüm sürecinin hedef alındığını belirten Yüksekdağ, “Kısa bir süre önce Ağrı’da yaşanan gelişmelerle birlikte bir siyasi iktidarın, hükümetin kendi başlattığı süreci nasıl sabote edebileceğini, nasıl sabote etmeye çalıştığını gördük” dedi.

“HDP’YE SALDIRILARAK ÖRTÜLEMEZ”

Yüksekdağ, “Bu çok ibret verici bir görüntüdür. Orada halkımızın demokratik, barışçıl doğa canlısı bir hareketi, festivali, bir ağaç dikme festivali kana bulandı. AKP hükümeti dağı, taşı, köyü, toprağı ağaç dikme festivalini kana bulamıştır. Gerçek budur. Bu gerçeğin üstü HDP’ye saldırılarak örtülemez” dedi.

“İKTİDAR YİNE EN İYİ BİLDİĞİ ENSTRÜMANLARA YÖNELMİŞTİR”

Yüksekdağ, “HDP’nin barajı aşması tehlikesini gören siyasi iktidar yine en iyi bildiği enstrümanlara yönelmiştir. Yine en iyi bildiği yollara, yöntemlere yönelmiştir. Askeri yöntemleri devreye koymuştur. Zor ve baskı yöntemlerini devreye koymuştur. Yalan ve provokasyon mekanizmalarını devreye koymuştur. Şu an yazılan senaryo ve oynanan sinemayı, filmi bütün Türkiye toplumu aslında çok iyi biliyor. İlk defa görmüyoruz” diye konuştu. 

DHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir