Yine Gaza Getirip Ev İşlerini Bize Yıkmaya Kalktılar Fakat Twitter Ahalisi Affetmedi!

433PAYLAŞIM

Twitter gündemi son derece değişken olduğu kadar mizahını da kendisi üretiyor. Fakat bu demek değil ki gündem konuları anlamsız ya da faydasız... 

Bu günün tartışma konusu olan Tweet bizi düşüncelere itti...

Haydi beraber irdeleyelim! Siz de yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

İşte malum tweet bu! Gazeteci Ahmet Ercanlar, yaptığı bu kişisel paylaşımın böylesine tepki çekeceğini tahmin edemezdi muhtemelen!

Çünkü göz ucuyla bakıldığında son derece "zararsız" bir şikayet, hatta "sevimli bir mizah" gibi duruyor, öyle değil mi? 

Değil! 

Bu tweet, adeta kanayan yaramıza parmak bastı. Kadın meselesi!

Elbette akıllara şu soru geldi: Bu erkek bir çay demlemeyi bile beceremiyor, tek başına aç kalıyor ve evi temizlemiyorsa... Bunları kim yapıyor?

Elbette ki kadın -ki yazarımız bunu da zaten açıkça belirtiyor.

İlk tepkiler gazetecinin yakınlarından geldi... Bu yazılan şaka ise pek komik değil, gerçek ise de rahatsızlık vericiydi nitekim!

Bir insan tüm işleri eşine yığdığını neden mizah malzemesi haline getirip böyle rahatça anlatır ki? Utanılacak bir şey bu!

Sanmayın ki tepkiler sadece kadınlardandı... Erkek sosyal medya kullanıcıları da bu durumu yakışıksız buldular.

Zira ev işi paylaşımı yapmak ayrı, "evin direğisin" diye sözlerle gaza getirip tüm işleri yığmak ayrı!

Bu "ben beceremiyorum yaa" diye kestirilip atılacak bir şey bile değil!

Çayın altını yaktığını unutmak, evi temizlemek özel bir yetenek gerektirmiyor. Basitçe "sorumluluk duygusu" sahibi olmak yeter de artar bile!

E peki bu durumda, kadınsız nasıl hayatta kalıyorsunuz??

Bekarlık boyunca çay, yemek, temizlik anne tarafından... Sonra da eş... E siz erkekler ne zaman bir işin ucundan tutacaksınız yahu?

Beyler, kendinize bakmayı, en azından ev işlerinin asgarisini yapmayı öğrenseniz inanın sizin de hayat kaliteniz yükselir!

İşin etik, ahlak ve adalet kısmına değinmiyoruz bile! 

Samimi olarak soruyoruz: Çay demlemeyi bile beceremeyecek kadar yabancılaştığınıza göre, çayınızı dahi bir insan -hem de dünyada en sevdiğiniz insan- sürekli ayağınıza getiriyor olmalı. ÜCRETSİZ! Bu durumdan rahatsız olmuyor musunuz?

Birinin sürekli size hizmet etmesi, onu "hizmetçi" konumuna getirmez mi?

Meslek olarak hizmetçi olmakta asla hiçbir sorun yok. Zira maaşını alan, sigortası yatan, belli ve insancıl iş saatleri içinde çalışan biriyseniz neden olmasın?

Lakin beraber yaşadığınız bir insana -hem de o insanın sizi sevdiğini iddia ettiğini düşünün-, sürekli 7-24 hizmet etmek, çamaşırını yıkamak, pisliğini temizlemek, çayını ayağına getirmek... Sizce de adaletsiz değil mi?

Mizah soslu tatlı lafları artık bu millet yemiyor! Kadın da insandır. Evin süsü, direği, çiçeği, bilmemnesi diyerek manipüle ettiğiniz yeter gayrı!

Bizler de dışarıda en az sizin kadar emek veriyoruz. Biz de insanız. Hizmet etmek zorunda değiliz. Bu tarz dayatmaları "geleneksel" diye romantize etseniz bile nereye kadar... İnsanlar artık yemiyor bunları.

Pek çok erkek de bu yollardan geçiyor elbette... Kültürel şartlanma söz konusu. Lakin gördüğünüz gibi aşılmayacak bir şey değil.

Çay demleyebilirsiniz, gerçekten zor iş değil! :) İnanıyoruz ki erkekler isteseler şu dünyada yapamayacakları şey yok! Size inanıyoruz erkekler. Bir gün siz de bağımsız yaşayabilen özgür bireyler olacaksınız!

Hanımcılık ise böyle değildir... Hanımcılık, bir işin ucundan tutmaktır!

Lafta kalmasın, hareketlerinizle emeğinizle gösterin sevginizi.

Biz buradan Ahmet Bey'e sesleniyoruz: Lütfen kalkın ve evi toplayın. Zira eşiniz o evi o halde mi bıraktı size?! Hı?!

Ev temizlemeyi bilmiyorsanız, Youtube'da videolar var, uygulamalı olarak anlatıyorlar.

Çay demlemeyi de size biz tarif edebiliriz. Yaparsınız bizce!

Bunlar da işin şakası oldu. Ahmet Bey'in vesilesiyle hem onu uyaralım, hem de bir mesaj verelim dedik.

Eşinin, Ahmet Bey'e bizden daha sert tepki göstereceğini işte bu paylaşımdan anlıyoruz: "Ev berbat hale geldi derken?!"

Haydi beyler, temizliğe! 😂

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
wendigo

Abartmayın ya.. olayı dramatize etmek için şu feministler elinden gelen her şeyi yapıyorlar üstüne insanları saçma sapan yere linç ediyorlar. Onedio cidden güzel bir site ama feminist kitle siteyi kanser hale getiriyor..

nestathechopper

nedense bütün gelişmiş ülkelerde aşılmış bu cinsiyet rolleri konusunda olması gerekenleri söyleyince hepimiz FEMİNİST ya da FEMİNİSTLERE YÜRÜYEN YANCI MERİÇLER oluyoruz, en çok da buna gülüyorum.

reshontheway

Millet sırf fenomen olacağım, iki şaklabanlık yapacağım diye kendini rezil etmekten bıkmadılar. Hayır sıçmış ama sıvamaya da devam ediyor.

bi-buldurun-be

Ahmet Beyin eşi "tüm bavulları 6 kat yukarı taşımak zorunda kaldim, ahh Ahmetim, evimin direği. sen olsaydin bana taşıtmazdın" yazmış olsa bir kişi çıkıp, ahmet senin hamalın mi, taşısana bavullarını yazmazdı eminim. En çok da feminist kadınlara yanlayan meriçlere güldüm. RedPill gelecek dertler bitecek..

bi-buldurun-be

Muhterem anneniz gibi hanımefendiler malesef artık yetişmiyor, yeni nesil kadınlar ilişkileri bir mücadele, kazanılması gereken bir savaş gibi görüyor zannımca. Tabi ki insanın kendine yetebilmesi çok güzel, keşke herkes bu özellige sahip olabilse ama kadın ve erkegin varoluş amacı birbirini tamamlamak ztn her anlamda. onda eksik olani digeri örtmeli ki ayni yolda huzur içinde yürünebilsin . "Ben senin kölen miyim çayını kendin yap" ile "ben senin bodyguard in miyim dışardan gelen saldırıya karşı canımı siper edicem, kendini koru" aynı seviyesizlikte bence. Cinsiyetlere göre rol biçilmiş ben de buna karşı durmalıyım demek yerine bu insanla nasıl tek vucut olabiliriz,birbirimizi tamamlayabiliriz ona kafa yormak daha yapıcı sanki..

quiet.umut

biraz abartilmamis mi?

Görüş Bildir