Yeni Doğan Bebeğinin Manikürlü ve Nail Artlı Tırnaklarını Paylaşarak Gören Herkesi Dehşete Düşüren Anne

2.2bPAYLAŞIM

Bir insan bebeğine neden böyle bir şey yapar ki?

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/femail/artic...

Yeni doğmuş bir bebeğin sivri ve uzun manikürlü tırnaklarının fotoğrafları internette viral oldu.

Konumu belirsiz bir sosyal medya kullanıcısının, bebeğinin manikürlü elini tuttuğu fotoğrafları Facebook hikayesinde olarak yayınlamasıyla gündem olması bir oldu. Yayınlanan fotoğraflarda farklı farklı stillerde yapılmış manikürleri görmek mümkün. Bir fotoğrafta bebeği, sivri uçlu, pençe benzeri tırnaklarla görülebilirken, diğerinde daha yuvarlak kenarlı tırnaklarla görülüyor. Annenin manikür yetenekleriyle ilgili yaptığı bu garip reklam, Reddit'te çokça paylaşıldı ve diğer ebeveynlerden bunun ne kadar tehlikeli olabileceğine dair sert tepkiler geldi.

Yayınlandığı andan itibaren Twitter'da gündem olan fotoğrafların üzerine kadın: "Bebeklerinizin tırnaklarını yapabilirim... Ucuz fiyatlara." yazdı.

Sosyal medya kullanıcıları ise vakit kaybetmeden bebeğin keskin tırnaklarının tehlikelerine dikkat çekmeye başladı ve yorumlarda bulundular. Bir kullanıcı "Bebek tırnakları olduğu haliyle zaten yeterince keskin, kızımı pençelerle donatmayı hayal bile edemiyorum." dedi.

Reddit'teki gönderinin altına da yüzlerce öfkeli yorum yağdı.

Bir kişi "Bebeklerin tırnakları yeterince keskindir, bu şeyler yüzünüzü hemen yırtıp atabilir." derken bir başkası da 'Bebeğin gözünün kaşınması onun kör kalmasına neden olabilir." diye ekledi. Buna karşılık bazı sosyal medya kullanıcıları ise bu fotoğrafların sadece bir photoshop olabileceğini söyledi. Bir grup da bunun ufak bir hata olabileceği konusunda ısrar etti ve kendi çocuklarının da düzenli bakım gerektiren özellikle çabuk uzayan tırnaklara sahip olduğunu iddia etti.

Bu fotoğraflar bu garip trendin ilk kez viral oluşu değil. Aralık ayında yine bir kullanıcının sivri tırnaklı bebeğinin fotoğraflarını paylaşması manşet olmuştu.

Bazı sosyal medya kullanıcıları, o zamanlarda yine çocuğun keskin tırnaklarının tehlikelerine dikkat çekmekte gecikmemişti. Bir kişi "Bebek tırnakları yeterince keskindir, bu şeyler yüzünüzü hemen yırtıp atabilir" derken yine bir başka kullanıcı "Bebeğin gözünün kaşınması onun kör kalmasına neden olabilir." şeklinde eklemişti. Bebeklerle ilgili bir web sitesi olan "Living and Loving" ise şunları söyledi: 'Bebeğiniz doğum tarihinden geç doğmuşsa tırnakları oldukça uzun ve keskin olabilir. Bunları kısa tutmak, küçük bebeklerde yaygın olan yüz çizilmesini önlemeye yardımcı olur."

Bu durumla ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Yeni Doğmuş Bebeklerle İlgili Çocuk Doktorlarının Bile Söylemediği 11 Gerçek - onedio.com
Yeni Doğmuş Bebeklerle İlgili Çocuk Doktorlarının Bile Söylemediği 11 Gerçek - onedio.com
16 Yaşına Kadar Duyma Engeli Olduğunu Fark Etmeyen TikTok Kullanıcısının Bi' Garip Hikayesi - onedio.com
16 Yaşına Kadar Duyma Engeli Olduğunu Fark Etmeyen TikTok Kullanıcısının Bi' Garip Hikayesi - onedio.com
Sahip Oldukları Birbirinden Enteresan Genetik Mutasyonlarla Gören Herkesi Hayrete Düşüren 18 Kişi - onedio.com
Sahip Oldukları Birbirinden Enteresan Genetik Mutasyonlarla Gören Herkesi Hayrete Düşüren 18 Kişi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
blvckstne

bu dünya nereye gedeyor yav

shotputboxer

Ulan bebelerin eline eldiven takıyorlar kendilerini çizmesinler diye, bunlar sivri tırnak yapıyor harbiden ağır manyaklık ya :D

fleabag

ilk foto şop belli de diğerleri değil maalesef

rickthesizzler

shop diye bişey olmasaydı bu fotoğraflara yine shop derdim

prisoner_

Ya var ya cidden bunlara anne demek yürek ister. Bunlardan anne olsa kaç yazar. Kendileri gibi yapma derdindeler çocukları da. Sonra yeni nesil neden böyle, iş çocukta değil onu yetiştiren anne de baba da bitiyor, ama kim bunun farkında?

Görüş Bildir