Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yalakalıkla İtham Edilen Alişan Eski Bir Fotoğrafı Paylaşarak Eleştirilere Yanıt Verdi!

334PAYLAŞIM

Sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle "yalaka" eleştirilerinin hedefi olan Alişan, Recep Tayyip Erdoğan'la eski bir fotoğrafını paylaşarak bu eleştirilere oldukça sert bir yanıt verdi!

Türkücü Alişan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından bulduğu her fırsatta darbe karşıtı paylaşımlar yapıyordu.

İstanbul, Ankara demeden de demokrasi mitinglerine katılıyordu.

Alişan'ın bu tutumunu takdir edenler olduğu kadar, eleştirenler de vardı.

Hatta onu bu nedenle eleştirenlerin sayısı azımsanmayacak kadar da fazlaydı.

Alişan bu duruma daha fazla dayanamadı ve Instagram'ından oldukça sert bir yanıt verdi.

"Yalakalık yapıyorsun', 'Saray yalakası', 'Tayyip Erdoğan yalakası' diyenlere bu fotoğrafla cevap vermek istiyorum."

"Gezi olayları sırasında atmıştım ve açıklama yapmıştım ama hala salak salak yazanlara bir kez daha söylüyorum:

Bu fotoğraf 1999 yılında Pınarhisar Cezaevi ziyaretinde çekildi. O zamanlar bırakın siyaseti, özgürlüğü elinden alınmış bir abim olarak kötü gününde yanında olmaya gittim. Bugün daha büyük bir kumpasla, hainlikle karşı karşıya Cumhurbaşkanım! Ve ben tabii ki yanında olacağım. Olmaya da devam edeceğim Allah'ın izniyle. Ne devletimizi ne de Cumhurbaşkanımız'ı hainlere yedirmeyeceğiz!"

Bu durum işe yaradı mı bilinmez.

Ancak Alişan'ın hayranları ona desteklerini göstermeye devam ettiler.

Alişan benzer bir paylaşımı, aynı ithamlar sebebiyle daha önce de yapmıştı.

Alişan, o dönemler başbakan olan Erdoğan'ın 2014 yılında yaptığı vizyon toplantısına katılmış, sosyal medyadan ağır ithamlara maruz kalmıştı. O zaman da Twitter üzerinden bu fotoğrafı paylaşarak şu açıklamayı yapmıştı;

"Dünden beri küfür eden, aşağılayan, cahillikle suçlayan hatta çook ileri gidip Vatan hainliğine kadar giden twitler ve hala devam eden yorumlar yazıyorsunuz.. Kimseye cevap vermedim ve vermiycem de.. Bu resim 1999 yılında ve sayın Başbakanımız o zaman cezaevindeyken yani sadece cezaevinde bir mahkumken çekilmişti. O zaman ne belediye başkanı ne milletvekili nede bürokrattı.. Yani iddia ettiğiniz gibi konser almak için ya da tv programı yapabilmek için değildi ziyaret amacım.. Ben haksızlığa uğradığına inandığım için sadece bir şiir okudu diye cezaevine giren sevdiğim değer verdiğim bir büyüğüme ziyarete gittim.. Ve hatta seçimler olduğunda çok iyi hatırlarsınız ki ben ve birçok sanatçı arkadaşım büyüğüm o zamanın iktidar partileri dahil hatta Genç partinin mitinglerinde konserler verdik.. Ak Parti'nin bir tane bile mitinginde konser vermedim.. Bugüne kadar sayın Başbakanımızdan tek bir şey kendi adıma bana maddi manevi yarar sağlayacak bir şey istediysem ya da faydalandıysam mübarek Ramazan günü Allah çarpsın.. Tam 17 sene oldu ve şu ana kadar kazandığım her kuruşu beni seven benim albümlerimi alan dizilerimi izleyen tv programlarımı izleyenler sayesinde aldım.. Allah hepsinden razı olsun.. Ben politikadan anlamam bugüne kadar da politik hiçbir demecim olmadı.. Şarkı okurken ya da şarkı seçimi yaparken bunu sağcılar sever bunu solcular sever bu tam şu kesime göre bir şarkı diye düşünerek okumam!! Ülkeme hizmet eden bütün büyüklerim için saygım sonsuzdur... Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı büyük abim olarak seviyorum semtimizin abisi olarak seviyorum Türkiye'ye yaptığı hizmetlerden dolayı seviyorum adamlığından insanlığından dolayı seviyorum.. Bana hala hakaret etmek isteyen hala bir şeylerle itham etmek isteyenler varsa buyurun... Ama sunu bilin ki burası bir hukuk devleti ve hakaretleriniz cezasız kalmayacak.."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
Görüş Bildir