Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Windows 10 Artık 75 Milyon PC’de!

Anasayfa > Gündem

Microsoft, çıkışının dört hafta ardından yeni ve ücretsiz işletim sistemi Windows 10 ile ilgili rakamları paylaşmaya başladı

İlk 24 saatte tam 14 milyon bilgisayara kurulan Windows 10’da dört hafta sonra bu rakam 75 milyona yükselmiş durumda. Microsoft, Windows 10’u Windows 7 ve 8 kullanıcılarına adım adım dağıtıyor.

Windows 10 ile Windows 8’in başarısını kıyaslamak fiyatlardaki uçurumdan dolayı zor olsa da, Windows 8 çıkışının ilk ayında “40 milyon adet” satmıştı. İşletim sisteminin 100 milyon barajına ulaşması ise altı ay sürmüştü. Yeni Windows 10’un ücretsiz olması bu süreyi çok daha kısaltacak gibi görünüyor.

Microsoft’tan Yusuf Mehdi’nin paylaştığı rakamlara göre işletim sistemi 192 ülkedeki bilgisayarlara yayılmış durumda. Windows 10’da marketteki uygulamalar ise Windows 8’den tam altı kat daha fazla indiriliyor, bu da Microsoft’un uygulama mağazası hedefleri için oldukça olumlu bir gelişme olarak görülüyor.

Kaynak: https://www.yahoo.com/tech/windows-10...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?