WhatsApp Eski Rekorunu İkiye Katladı, Bir Günde 64 Milyar Mesaja Ulaştırdı

 > 
6PAYLAŞIM

WhatsApp Eski Rekorunu İkiye Katladı, Bir Günde 64 Milyar Mesaja Ulaştırdı

WhatsApp Eski Rekorunu İkiye Katladı, Bir Günde 64 Milyar Mesaja Ulaştırdı

Facebook’un Whatsapp satın alması ile ilgili olarak Mark Zuckerberg, uygulamanın 19 milyar dolardan daha fazla ettiğini söylemişti. Whatsapp’ın son paylaştığı rakamlar bu iddialı açıklamanın doğru olabileceğini gösteriyor.

Whatsapp’ın resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre uygulama bir gün içerisinde tam 64 milyar mesaj ile rekorunu daha da ilerletti. Anımsayabileceğiniz gibi Whatsapp daha önce 2013 yılbaşında 18 milyar, Haziran 2013’te ise 27 milyar mesaja ulaşmıştı. Daha önceki bu rakamlarla karşılaştırıldığında Whatsapp’ın 64 milyarlık yeni rekoru uygulamada çok ciddi bir büyümeyi işaret ediyor.

Bu 64 milyar mesajın 20 milyarı gönderilmiş, 44 milyarı ise alınmış mesajlardan oluşuyor. Whatsapp’ın gönderilen ve alınan mesaj sayılarının farklı olmasının nedeni ise grup mesajlaşma özelliği. Bu şekilde birden fazla alıcısı olan mesajlar hesaba katıldığında bu fark ortaya çıkıyor. Gönderilen mesajın ortalama alıcı sayısının 2,2 olması da Whatsapp’ın grup mesajlaşma konusunda da oldukça popüler olduğunu gösteriyor.

Şubat ayında 465 milyon toplam aylık aktif kullanıcı sayısına ulaşan Whatsapp’a daha önce aktardığımız sesli arama özelliğinin gelmesiyle beraber uygulamanın gelirlerini artırmak konusunda elinin daha da güçleneceğini tahmin etmek zor değil.

Webrazzi

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir