Vay be! Dedirtecek Orijinal Senaryoda Olmayan 13 Film Sahnesi

 > 
124PAYLAŞIM

Film izlemeyi seviyoruz. Hepimizin favori türleri, aşık olup abarttıkları, hiç beğenmeyip yerin dibine gömdükleri var. Çoğu filmin ise izledikten sonra arkaplanında ne olduğunu düşünmüyoruz, hatta yönetmenini bile hatırlamıyoruz. Bu filmlerin çoğunda aklımıza kazınan sahneler var. Bu sahneler ise bazen orijinal senaryoda olmadan doğaçlama olarak oluşuyor. İşte o filmlerden 13'ü:

Kaynak: http://allday.com/post/4498-13-iconic-mo...

1. Kutsal Hazine Avcıları'ndaki kılıçlı adam sahnesi

eksisozluk.com

Bu filmin orijinal senaryosunda bir yerde Indy kocaman kılıçlı bir adamla uzun süre dövüşmekte ve sonunda adamı öldürmektedir, ancak bu sahnenin çekileceği gün Harrison Ford besin zehirlenmesinden dolayı oldukça rahatsızdır. Steven Spielberg de o sahneyi hemen çekmek istemektedir. Harrison Ford da tutar "e baba o zaman ben direk çıkarayım silahı vurayım herifi" der ve o efsanevi sahne ortaya çıkar.

2. Kara Şövalye'de Joker'in alkışlama sahnesi

Kara Şövalye filminde, Joker yakalandıktan sonra hücrede beklerken, Mayor Garcia, Jim Gordon'ı terfi ettirmek için gelir ve bunu açıkladığında gardiyanlar alkışlamaya başlar, bu sırada Joker de alaycı bir şekilde ellerini çırpar. Orijinal senaryoda olmayan bu sahne, Heath Ledger tarafından yaratılmıştır.

The Dark Knight - Joker in Jail

3. Baba filmindeki kedi sahnesi

Vito Corleone'nin oynadığı Baba filminde, Bonasera kızını döven adamı öldürmesini ister. Bu sahnede vurgulanmak istenen karakterin soğukkanlılığıdır. Nerden geldiği bilinmeyen bu kediyi Vito Corleone kucağına alır Bonasera'ya teklifini yaparken onu okşar. Filmin aklımıza kazınan sahnelerindendir ve orijinal senaryoda yoktur.

The Godfather Cat Scene

4. Kaçak filmindeki ''I don't care!'' sahnesi

Kaçak filminin bu ünlü sahnesinde Richard Kimble ve Komiser Samuel Gerard konuşmaktadır. Kimble dedektife kendini savunurken, ''karımı ben öldürmedim(I didn't kill my wife)'' dediğinde dedektif ''umrumda değil!(I don't care)'' şeklinde doğaçlama bir tepki veriyor.

5. Zırtapoz filmindeki ''Neden erkek modeller?'' sahnesi

Zırtapoz filminde, mükemmel el modeline sahip -elini basınçlı bir fanusta tutan- J.P. Prewitt politik suikastlerle ilgili uzun bir açıklama yapıyor ve bunun ardından Derek daha önce de sormuş olduğu ''neden erkek modeller?'' cümlesini unutarak tekrar kuruyor. ''Bunu sorarken ciddi misin?'' diyen Prewitt az önce bunu açıkladığını söylüyor. Duchovny, bu sahneyi kesmiyor ve filme ekliyor.

6. The Jazz Singer'daki ''Ain't Heard Nothin' Yet'' sahnesi

Filmin özelliği görüntülerin ve seslerin beraber kayıtlı olduğu ilk film olmasıdır. Daha önce yapılan bazı filmlerde konuşmalar senkronize bir şekilde ayrı olarak filmin üzerine konuluyordu ama bu film gerçek konuşmanın olduğu ilk filmdir. Al Jolson'un sinema tarihine kazınmış şu doğaçlama sözleriyle başlar: "Wait a minute, wait a minute, you ain't heard nothing yet!" Ayrıca filmdeki çoğu konuşma senaryoda yazılmamış, doğaçlama dile getirilmiştir.

7. Savaşçılar filmindeki ''Warriors Come Out to Play'' sahnesi

Aktör David Patrick Kelly'nin oynadığı The Warriors filminin ünlü sahnesinde, aktör, bir grup gangsteri "Warriors! Come out and play!" sözleriyle kışkırtmaya çalışıyor.

Warriors, Come Out to Play - The Warriors

8. Robocop filmindeki ''Just Give Me My Fucking Phone Call'' sahnesi

Paul Verhoeven'ın Robocop filminde Clarence Boddicker tutuklandıktan sonra komiserin yanında dururken, önündeki kağıtlara ''Just Give Me My Fucking Phone Call'' diyerek mide bulandırıcı bir şekilde tükürür. Bu sahne aslında orijinal senaryoda yoktur. Verhoeven ve Smith bu spontane sahne hakkında tartışmış ve bu iğrenç sahne ile ilgili diğer oyunculara yerinde bir tepki verebilmeleri için uyarıda bulunmamışlardır.

9. Cinnet filmindeki ''Johny Burda!'' sahnesi

Cinnet filminin en korkutucu sahnelerinden biri olan bu anda, Jack Nicholson'ın oynadığı Jack Torrance kapıyı kırar ve kırılan bölümden karısı Wendy Torrance'a 'Johny Burda!' diye bağırır. Bu bölüm Kubrick'in orijinal senaryosunda yer almayıp Nicholson tarafından doğaçlama oluşturulmuştur.

Here's Johnny! - The Shining

10. CaddyShack filmindeki ''Cinderella Story'' sahnesi

Klasik Komedi filmleri arasında ünlü olan CaddyShack filminde, Bill Murray'in canlandırdığı saha görevlisi Carl Spackler Masters'ı kazandığı bir hikaye uyduruyor. Bu sahnede elindeki bahçe makasını bir golf sopası gibi kullanıp, golf topu varsaydığı çiçeklere vuruyor. Bu sahnenin bu şekilde oluşmasını ise Murray'in elindeki aletin golf sopasına benzerliği sağlıyor.

11. Kara Şövalye filmindeki hastane patlatma sahnesi

Kara Şövalye filmindeki diğer ikonik sahne ise Joker'in hastaneyi patlattığı andır. Hastaneden çıkan Joker, yavaşça otobüse doğru yürür ve kalan patlayıcıların patlamasını bekler. Bu sahnede, orijinal senaryoda bi duraksama anı vardır fakat Joker o duraksama anında yerinde durmayarak uzaktan kumanda ile oynar, kurcalar ve hastaneyi havaya uçurur.

12. Blade Runner filmindeki ''Like Tears In The Rain'' sahnesi

Blade Runner filminde, yüksek bir binadan düşmek üzere olan Deckard'ı kurtardıktan sonra Roy Batty, aslında senaryoda yeri olmayan bir hikayeyle hayatta yaşadığı inanılmaz anları anlatıyor.

13. Star Wars The Empire Strikes Back filmindeki ''I Know'' sahnesi

Star Wars - The Empire Strikes Back filminde karbon ile dondurulmak üzere olan Han'e Leila 'Seni seviyorum' diyor. Orijinal senaryoda Han'in 'Ben de seni seviyorum' olarak cevap vermesi gerekirken, Han bu anda 'Biliyorum' diye cevap veriyor ve aklımıza kazınan bu duygusal sahne oluşuyor.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Yüzüklerin Efendisi'nde silinmiş sahne olarak Aragorn ve Sauron kapışıyordu. Kara Kapı savaşında bir anda Sauron geliyordu, ama sonra saçma olduğunu düşündükleri için yerine troll koymuşlar.

ozcylnn

Joker bildiğin en iyi sahneleri kendi doğaçlama yapmış helal adama ya :)

yeldas

tam bir kedisever olan marlon brando, çekim için sete gelirken kediyi yolda buluyor. kostüm ve makyaj hazırlıkları sırasında kedi hep kucağında oturuyor. bunun üzerine coppola'ya sahneyi kedi ile beraber çekmeyi istediğini söylüyor. o sokak kedisi de sinema tarihinin en meşhur kedilerinden biri oluyor.

sek

#3 O kediyi senaryo icabı öyle sevemezsin arkadaş O.o

Gizli Kullanıcı

Bu Joker adamım ya :)))

Görüş Bildir