Validebağ'da Yine Polis Müdahalesi

 > -
Abone ol

Validebağ'da bir süredir tek bir çadırla "sembolik" olarak eylemlerini sürdüren mahalle sakinleri, akşam saatlerinde alana 5 metre genişliğinde büyük bir çadır daha kurmak istedi. Ancak polis, kurulmak istenen bu çadırın yolu kapatacağını ve araçların geçişlerine engel olacağını söyleyerek izin vermedi. 

DHA'nın verdiği bilgiye göre Polis eylemcilere plastik mermi ile müdahale etti. Müdahale sonrası çevik kuvvet çadır ile eylemciler önünde set kurdu; sonra da kurulan parçaları yerinden söktü.

Müdahale sırasında bir kişinin başından yaralandığını belirten bir eylemci, "Bu akşam bir çadır kurmak istedik. Var olan çadırları da bu büyük çadırın içine almak istedik. Fakat emniyet müdürü yolu kapattığımız bahanesiyle çadıra izin vermeyeceğini söyledi. Daha sonra amiriyle, kaymakamla görüştü ve bir şekilde bu çadıra izin vermeyeceği söylenmiş kendisine. Bu emri uygulayacağını söyledi. Biz de aldığımız karar budur dedik.

Biz bu çadırı kuracağız dedik. Önce TOMA'yı çalıştırdılar; fakat daha sonra TOMA'yı kullanmaktan vazgeçip, çevik kuvvetle bizi buradan süpürmeye başladılar. Normalde insanları uzaklaştırdıktan sonra plastik mermiye sarılırlardı. Fakat bugün önce coplarla saldırdılar ardından birebir plastik mermilerle insanların üzerine saldırdılar. Bir arkadaşımız hastaneye kaldırıldı kafasına 4 tane plastik mermi geldi. Hastaneye gidip rapor aldı. Polisler daha sonra önümüze barikat kurdular ve o arada burada kurmuş olduğumu çadırı söküp, kendi taraflarına götürdüler " dedi.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir