Vali Coş: '600 Kilometre Gitmeden Mola Vermem'

 > 
23PAYLAŞIM
Vali Coş: '600 Kilometre Gitmeden Mola Vermem'

Uzmanlar yorgun araç kullanmanın kazalara sebep olması sebebiyle 2 saatte bir en az 15 dakika mola vermeyi önerirken, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, şaşırtıcı bir açıklama yaptı. Coş, "Öyle çıktık mı direksiyona en az 600 kilometre gitmemiz lazım. Ondan sonra bir mola veririz." dedi. "Dinlenmeden tehlikeli değil mi? sorusuna ise Coş, "Tehlikeli olur mu ya" diye karşılık verdi.

Sakarya Üniversitesi'nin (SAÜ) Kültür Kongre Salonu’nda yapılan 1. Uluslararası Elektrikli Taşıt ve Şarj Teknolojileri Sempozyumu sonrası üniversiteye gelen Vali Coş, bazı firmaların elektrikli otomobillerini inceledi, test sürüşü yaptı. Sürüş öncesi ve sonrası araçların özellikleri konusunda bilgi alan Coş, bu sırada Sempozyum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Yavuz Soydan ile ilginç bir diyaloğa girdi.

Soydan, elektrikli araçların Japonya ve Almanya gibi ülkelerde problem olmadan kullanıldığını 2,5 saat yolculukla 250 kilometre yol alındığını söyledi. Soydan’ın "250 kilometrede bir 15 dakikada şarj. 150 kilometrede bir 15 dakikada şarj eden istasyonlar var. Trafik diyor ki 2 saat araç kullandıysanız 15 dakika dinlenin çay için. Zaten o arada şarj ediyor." demesi üzerine Coş, "200 kilometrede duracaksak işimiz var. Öyle çıktık mı direksiyona en az 600 kilometre gitmemiz lazım. Ondan sonra bir mola veririz." diye konuştu. Soydan’ın "Dinlenmeden tehlikeli değil mi Sayın Valim demesi üzerine ise Coş, "Tehlikeli olur mu ya" karşılığını verdi.

Cihan

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir