Uykunuzu Kaçırıp Huzurunuzun Bozulmasına Sebep Olabilecek Birbirinden Korkunç 16 Bilgi

147PAYLAŞIM

🚨🚨Uyarı! Göreceğiniz görüntüler ve okuyacağınız bilgiler rahatsızlık verebilir!🚨🚨

Kaynak: https://thechive.com/2019/10/12/we-all-k...

1. Eğer cesetlerin bulunduğu tabutlar çok sıkı kapatılırsa, cesetteki gazlar birikip patlayabilir ve yere taşabilir.

2. Eğer birine suyun altındayken elektrik verilirse vücudunda yanık izi oluşmaz.

3. 1972 yılına kadar, Formula 1 yarışlarında emniyet kemeri takmak zorunlu değildi.

Bundan önce, sürücüler kaza sırasında dışarı fırlamanın, boyunlarının kırılıp aniden ölmenin ya da birçok kemik kırığı edinmenin daha iyi olduğuna inanıyordu. Ek olarak, gaz tanklarının tutuşması durumunda sıkışıp canlı canlı yanmanın da daha iyi olduğuna inanıyorlardı.

4. Eğer birisi küvetteyken ölürse, vücudu normal boyutunun 3 katına kadar şişebilir.

5. Ölmeden önceki son sözleriniz "Pek iyi hissetmiyorum." olabilir.

İnsanların son sözleri "Pek iyi hissetmiyorum."un farklı versiyonları olabiliyor. Aynı zamanda, "Bekle, bir terslik var.","Bir şey oluyor.","İyi hissetmiyorum","Gerçekleşiyor." ve "Hayır, olamaz." da bunların arasında. İnsanlar o sırada beyinlerinden kanın çekildiğini hissediyor olabilir.

6. Diş delinirken çıkan koku ile herhangi bir uzuv kesilirken çıkan koku aynıdır.

7. Kalp masajı sırasında kaburgaları kırmak sandığınızdan çok daha kolaydır.

8. İnsanlar ameliyata girdiğinde, yeterince anestezi verilmezse "Anestezi Farkındalığı" diye bir durum yaşanabiliyor.

Gözleriniz kapalı oluyor, konuşamıyor veya hareket edemiyorsunuz, uyuyormuş gibi gözüküyorsunuz. Ancak her şeyi duyup, her şeyi hissedebiliyorsunuz. Beyin aktivitenizi gösteren bir monitör yoksa, bu acıya katlanmak durumunda kalıyorsunuz.

9. Geyikler, çürüyen cesetlerin üstüne yatıp ısı üretiyor. Yani geyikler çürüyen cesetleri kişisel saunaları yapıyorlar.

10. Dracun culiasis ya da daha çok bilinen isimiyle "Gine solucanı" diye bir parazit var.

Enfeksiyonlu içme suyuyla bacağınıza girebiliyor. Cilt yarılıp, larvasını bırakana kadar yani 1 yıl boyunca fark etmiyorsunuz. Ve o noktada, uzunluğu bir metre oluyor. Santim santim çıkarılması gerekiyor.

11. Birinin gerçekten ölü olduğunu anlamak için çenesine bakabilirsiniz. Vücudun esnekliği kaybettiğini gösteren ilk belirtilerden biridir.

12. Bir yetişkinin vücudunun betona çarpması durumunda çıkan ses hiç organik veya 'ıslak' olmuyor. Daha çok bir araba kazasında çıkan ses çıkıyor.

Aynı olay için farklı bir korkunç gerçek: 'Canlı' bir beynin daha çok kan gibi kırmızı olacağını düşünmüş olabilirsiniz ama insan beyni kafa tasından çıkınca daha çok pembe ve beyaz gibi gözüküyor.

13. Obez insanların cesedi yakılırken daha düşük ısı kullanılması gerekiyor çünkü bu şekilde yağ hemen sıvılaşmaz ve fırından dışarı dökülmez.

14. Birçok insanın yürüyen merdiven tarafından yutulduğu olaylar gerçekleşti.

15. Everest Dağı'nda tırmanışın en zirve noktası Gökkuşağı Vadisi olarak adlandırılıyor. Kulağa hoş geliyor olabilir ama aslında bölge, şartların çok çetin olduğu bir yer.

Renkli ceketleriyle orada donarak ölen insanların cesetleri mevcut. Ayrıca, zirveye yaklaşırken, oksijen seviyesi o kadar düşük oluyor ki insanlar ölmeye başlıyor. Zirveye ulaşmanız için sadece birkaç dakikanız oluyor.

16. Challenger uzay mekiğinde astronotlar, araç okyanusa çarpınca ölmedi. Havada neredeyse 3 dakika boyunca süzülerek düştüler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sbstnbjk

Formula 1 ile ilgili madde yanlış çevrilmiş. O yıllarda kazaların birçoğunda araç alev topuna dönüyordu. Pilotlar araç içinde sıkışıp canlı canlı yanmanın daha iyi olduğuna inanmıyorlardı. Tam tersi, kaza anında yanan araçtan fırlamak için bazıları emniyet kemeri takmamayı tercih ettiler. Bu birçok pilotun hayatını kurtardı.

dogan-buruk

#8 de hata var, evet olan biteni duyabiliyor fakat acı hissetmiyorsunuz zaten o kadar acıya dayanamaz bayılırsınız ya da kalp krizinden gidersiniz

hipergrafi

Hayır. Ölmek o kadar kolay bir iş değil. Genelde anestezik uyku sırasında canlarını çok acıtan bi kabus şeklinde htırlıyor nadiren ise bire bir doktorların konuşmalarını dahi duyabiliyor. An be an etinin keslişini, kaslarının kemiklerinden sıyırılışını, kemiklerinin kırılışını duyan ve hisseden ama ölmeyen bir kadın var. Binlerce dolar tazminat almış. Bir türlü atlatamadığı travma sonrası stres bozukluğu nedeniyle olayın üzerinden yıllar geçmesine rağmen sırt üstü yattığında panik atak krizi geçirdiği yada kabus gördüğü için oturur pozisyonda uyuyabildiğini anlatıyordu. Tabi genellikle doktor ilk kesiyi atarken hastanın tansiyonu fırlayınca uyanık olduğunu anlayıp ameliyatı hemen sonlandırıyormuş. (Kas gevşeticinin anesteziden önce etki ettiği yada sadece kas gevşeticinin etki ettiği anestezinin devreye girmediği durumlarda yaşanıyormuş)

x4tune

kanım çekildi öğğğh

babasi-kilikli

Vayyyyy.

Görüş Bildir