Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Umumi Tuvalet Kabinlerinin Neden Boşluklu Olduğunu Biliyor muydunuz?

2.5bPAYLAŞIM

Titizlik hastalığına yakalanıp evi dışında tuvalet kullanamayan bazı hassas insanlar hariç, umumi tuvalet kullanımı modern hayatın önemli bir parçası durumunda.

Sık sık uğradığımız bu noktalarda bir durum mutlaka kafanıza takılmıştır...

Kabinlerin altlarındaki ve üstlerindeki boşluklar!

Mahremiyet seviyenizi ışık hızında aşağıya çekebilecek yapılardır bunlar.

Bu durum karşısında "Neden böyle yapıyorsunuz, neden insana rahatça hacet giderme imkanı sunmuyorsunuz?" diye göklere isyan eden çok olmuştur.

Bunun nedenleri var elbette. İnsanlık yok yere troll'lenmiyor. İşte o nedenler:

1. Acil durumlar.

Kabinde bayılan, kendinden geçen insanların hakeretsiz bacakları kendini ele verecektir. Bu da acil müdahaleler için hayat kurtarıcı olabilir.

2. Kaçamakların önüne geçmek!

Tuvalet kabininde cinsel birliktelik sanılandan daha yaygın. Bu durumun önüne geçmek için mahremiyetin azaltılması, caydırıcı nitelik taşıyor.

3. Ekonomik olması.

Bu tarz kabinlerin ölçümü ve inşası daima daha kolay ve az masraflı. Çoğu umumi tuvaletin ücretsiz olduğunu ve karşılıksız bir hizmet verdiğini düşünürsek, ucuzsa iyidir.

4. Ergonomik olması.

Bu kabinler kolayca sökülebilir, tadilat gerektiren durumlarda demonte edilip tekrar monte edilebilir.

5. Dolu olup olmadığını belli etmesi.

Bu amacı da var tabii ki. Çoğunlukla kabinlerin doluluğunu görünen ayaklardan anlıyorsunuz ve kimse kimseyi rahatsız etmiyor.

6. Acil ihtiyaçlara yanıt verebilmesi.

Tuvaletinizi yaparken, tuvalet kağıdının olmadığını fark ettiğiniz o acı anı bilirsiniz. Bunun önüne geçmek umumi tuvaletlerin bu özelliği sayesinde daha kolay olabilir.

Ne kadar rahatsız edici olduğunu anlatmaya gerek yok ama, yukarıdaki elzem ihtiyaçları bir araya getirince ancak böyle bir çözüm cevap olabiliyor.

O yüzden hepimiz bu gerçeği kabullenelim ve hemencecik işimizi halledip çıkalım buralardan!

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
culog

Ben Türkiye'de pek denk gelmedim bu tür tuvaletlere.Genelde kapalı kapılar ardında oluyor.Avmlerde olan tuvaletler de dahil.

tc-ismail-koksal

#2 kaç kişi var la orda? Nasıl bir fantazidir. Adam başı 10 kira koysanız yeter otele.. :)))

mmurat

kokunun dışarı dağılması içinde olabilir, bu da bişey

lagaluga

hepsi de saçma hele 5. madde en saçması. yahu içeride biri olup olmadığını anlamak için illa eğilip harun abinin ufaklığıyla göz göze gelmek mi gerekiyor. kapıyı tıklat anlarsın boş mu dolu mu. kimileri de kapıyı kapalı görse dahi illa açmak mecburiyetinde hissediyor kendini. yahu bir tıklat öyle gir. sanki bedava baklava dağıtıyorlar içerde sıraya girecek. kapının altında 5 cmlik bir açıklık tüm bu sorunları çözmek için yeterli ama nedense bazı kapıların bildiğin yarısı yok.

yagmur0694

Cinsel kaçamakmış,zaten bayan ve erkek wc leri ayrı ki biz zaten genel olarak böyle bi durumla karşılaşsak tecavüz olmadığı sürece şikayet etmez rahat bırakalım diye ortamdan ayrılırız :D

Görüş Bildir