Ufuk Altı, Yusuf İki Yaşındaydı: Kayıp İki Çocuğun Daha Cansız Bedenine Ulaşıldı

 > 
535PAYLAŞIM

Türkiye çocukların kaybolması ve ölümleriyle sarsılmaya devam ediyor. Eylül ve Leyla'nın cansız bedenlerine ulaşılmasının ardından bugün Bitlis ve Hatay'dan kötü haberler geldi. Ahlat ilçesi'ndeki Yuvadamı köyünde evinin önünde oynarken kaybolan iki yaşındaki Sami Yusuf Marangoz ve 8 gün önce Hatay Hassa'da kaybolan 6 yaşındaki Ufuk Tatar'ın cansız bedenlerine ulaşıldı...

Marangoz ailesinin en küçük çocuğu Sami Yusuf Marangoz, dün saat 09.00 sıralarında evin önünde oynarken, ortadan kayboldu.

Sami Yusuf'un olmadığını fark eden aile fertleri, akrabaları ve köylüler arama çalışmalarına başladı.

Sami Yusuf'un çevrede aranmasına rağmen bulunamaması üzerine yetkililere haber verildi.

Jandarma ve AFAD ekipleri, Sami Yusuf için arama çalışması başlattı.

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, Van'dan gelen AFAD ekiplerinin katılımıyla kadavra köpekleri de kullanılarak, yapılan aramalar, bugün sabah saatlerine kadar sürdü.

AFAD, jandarma ve köylülerin aramaları sonucu, saat 08.00 sıralarında, köye yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunan ağaçlıkta, Sami Yusuf Marangoz'un cansız bedenine ulaşıldı.

Marangoz ailesine acı haber verilirken, Sami Yusuf'un cenazesi, otopsi yapılmak üzere Ahlat Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Diğer üzücü haber ise Hatay'dan geldi...

Hatay'ın Hassa ilçesinde 8 gün önce kaybolan 6 yaşındaki Ufuk Tatar'ın cansız bedeni bulundu.

Hatay Valiliği 'otopsi raporunun ardından detaylı bilginin' paylaşılacağını açıkladı.

Ne olmuştu?

Anadolu Ajansı'nın aktardığı bilgiye göre Amanos Dağları eteklerinde bulunan Arpalıuşağı Mahallesi'ndeki yakınlarına 1 Temmuz Pazar günü ailesiyle ziyarete giden 6 yaşındaki Ufuk Tatar, zihinsel engelli bir akrabasıyla ormanlık alandaki kaynaktan su doldurmaya gitmişti. Bir süre sonra çocuğu su kaynağının bulunduğu alanda bırakarak bölgeden ayrılan aile yakını, geri döndüğünde ise Tatar'ı bulamamıştı.

Türkiye Kayıp Çocuklar Ülkesi: Çocuğunuzun Kaybolması Durumunda Ne Yapmalısınız? - onedio.com
Türkiye Kayıp Çocuklar Ülkesi: Çocuğunuzun Kaybolması Durumunda Ne Yapmalısınız? - onedio.com
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir