Görüş Bildir
Haberler
Twitter'dan 'Favori' Açılımı

Twitter'dan 'Favori' Açılımı

adem kara
31.12.2013 - 12:46
İçeriğin Devamı Aşağıda

Twitter'dan 'Favori' Açılımı

Retweet ile birlikte Twitter’ın en çok kullanılan geri bildirim özelliklerinden biri olan favoriler ortaya çıkan yeni testlere göre ileride daha gelişmiş bir hal alacak.

Henüz test aşamasındaki “recommended accounts”(tavsiye edilen hesaplar) özelliğiyle Twitter‘da sadece tweet’leri değil kullanıcı hesaplarını da favorilere eklemek mümkün olacak.

Sosyalmedya.co'dan Caner Gözübüyük'ün haberine göre, Twitter, kullanıcılarının beğendiği tweetleri favorilerine ekleme özelliğine 2014’te farklı bir boyut getirmeye hazırlanıyor. Test sürecine başladığı bu yeni özellik sayesinde artık kullanıcılar beğendiği başka hesapları favorileri arasına alıp kendi tavsiye listesini oluşturabilecek.

Son zamanlarda kullanıcılar “favorilere ekle” düğmesini çıkış amacından farklı bir hale getirdi. Bu özellik kullanıcılar tarafından bir kitap ayracı gibi değil, bir teşekkür yöntemi olarak veya Facebook’taki “beğen” tuşu gibi değerlendiriliyor.

CNBC’den Eli Langer’in haberine göre, tavsiye edilen hesaplar Linkedin‘deki ’endorsement’lara benziyor. Bu sayede kullanıcılar beğendikleri kullanıcıları başkalarına tavsiye edip, destek verebilecek. Bugüne kadar, #takipetmelisiniz gibi hashtaglerle kullanıcılar birbirlerini tavsiye ediyordu. Bu yeni özellikle birlikte bu iş daha kolay olacak gibi gözüküyor.

Diğer yandan bu özellik Çin’in Twitter’ı” olarak bilinen ve 503 milyon kullanıcıya sahip Sina Weibo’daki bir özelliği de andırıyor. Zira Sina Weibo‘da her kullanıcının profilin sağ tarafında tavsiye ettiği diğer kullanıcıları gösteren bir pencere bulunuyor.

Tavsiye edilen hesaplar tüm kullanıcılara sunulduğu takdirde favori listesine alınan kullanıcıların adlarını duyurmaları daha kolay olacak.

Kaynak: Cumhuriyet

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0