Görüş Bildir
Haberler
Twitter'dan Bomba Tehdidi Uçak Arattı

Twitter'dan Bomba Tehdidi Uçak Arattı

ATKN
25.01.2015 - 00:35
İçeriğin Devamı Aşağıda

Bir Twitter kullanıcısının ABD merkezli Delta Havayolları'na ait uçağa bomba tehdidi yapması sonucu Atlanta’da Hartsfield-Jackson Havalimanı’nda iki uçakta bomba aranıyor. Yolcular güvende.

‘kingZortic’ isimli hesabın Delta Havayolları’na ait Twitter hesabına “Selam, bir sorunum var. Yardım?” şeklinde bir mesaj atmasıyla başlayan diyalog, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ekiplerinin Atlanta’da iki uçakta bomba aramasına neden oldu.

Kuzey Amerika Havasahası Savunma Komutanlığı’ndan (NORAD) yapılan açıklamaya göre kurum, Delta Havayolları'na ait 1156 ve Southwest Havayolları'na ait 2492 sefer sayılı uçaklara Twitter’dan yapılan tehdidi duyar duymaz olaya müdahil oldu. NORAD’a ait iki jet, iki uçağa Hartsfield-Jackson Atlanta Havalimanı’na inmesi için eşlik etti.

Uçakların havalimanına inişinin ardından FBI ekipleri uçaklarda bomba aramasına başladı. FBI sözcüsü tarafından yapılan açıklamada soruşturmanın sürdüğü, yolcuların güvenle tahliye edildiğini ve ekiplerin patlayıcı cihaz aramasına devam ettiği belirtildi. Sözcü, Delta Havayolları’nın tehdidi oldukça ciddiye aldığını da ekledi.

‘kingZortic’ ile Delta Havayolları’nın halkla ilişkiler için kullandığı DeltaAssist hesabı arasındaki diyalog şu şekilde gelişti:

kingZortic – Selam, bir sorunum var. Yardım?

DeltaAssist – Nasıl yardımcı olabiliriz? *JK

kingZortic – Uçaklarınızın birinde bir bombam var ancak hangisinde olduğunu havalimanından ayrıldıktan sonra unuttum. Bulmama yardım edebilir misiniz?

DeltaAssist – Bütün tehditleri ciddiye alıyoruz ve mesajlarınızı şirketimizin güvenlik ekibine inceleme/işlem için ilettik. Hangi uçuştan bahsediyorsunuz? *JK

kingZortic – Portland’dan Atlanta’ya idi, gerçi sefer sayısını unuttum. DL 156 ya da DL 1556 gibi bir şeydi, sırasını unuttum.

DeltaAssist – Sabah 6.15’teki PDX – ATL DL 1156 uçuşu? Bombayı nerede bıraktınız? *JK

kingZortic – Ah evet, o, teşekkürler. Arka girişlerin birinden içeriye sokuldu çünkü havalimanı girişlerinin birinde çok fazla güvenlik yoktu, dolayısıyla bomba uçağın arkasında. Patlatıldığında herkesin haberi olacak.

DeltaAssist – Kargo/bagaj ile mi, yoksa yolcularla birlikte kabinde mi? Bunu tek başınıza mı yaptınız? *JK

kingZortic – Havalimanı güvenliğinden birinin bana yardım etmesini sağladım, zira kendisi şu anda devlet için çalışan eski bir arkadaşım. Size daha fazla bilgi yok.

DeltaAssist – Tekrar, bütün tehditleri ciddiye alıyoruz ve mesajlarınızı şirketimizin güvenlik ekibine inceleme/işlem için ilettik.

kingZortic – Bana bir şey olursa daha fazla uçuşun hedef alınmasını sağlarım. Aptalca bir şey yapmamanızı şiddetle öneriyorum.

Al Jazeera Turk

Kaynak: http://aljazeera.com.tr/haber/twitter...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın