Görüş Bildir
Haberler
Türkiye'nin En Büyük Bilim ve Teknoloji Merkezi Bursa'da Açıldı

Türkiye'nin En Büyük Bilim ve Teknoloji Merkezi Bursa'da Açıldı

WeBeyn
25.01.2014 - 20:00

Türkiye'nin En Büyük Bilim ve Teknoloji Merkezi Bursa'da Açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen “Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi”nin açılışı gerçekleştirildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen “Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi”, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ın katılımıyla açıldı. Merkezin açılışı için dünyadaki bilim merkezlerini gezen Bilimin Sultanları sergisi ilk defa Türkiye’ye geliyor. Yaklaşık 27 milyon TL yatırımla hayata geçirilen, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın da ilk 5 merkezinden biri olmayı hedefleyen merkez, geleceğin bilim insanlarını yetiştirecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projesi olarak yapımına 2012 yılında başlanan, yürütücülüğünü Bursa Kültür A.Ş.’nin üstlendiği Türkiye’nin en büyük Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin açılış töreni; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Bursa Milletvekilleri Canan Candemir Çelik, Önder Matlı, İsmet Su, Hakan Çavuşoğlu, Hüseyin Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ın katılımıyla 25 Ocak 2014 Cumartesi tarihinde gerçekleşti. Sahip olduğu niteliklerle Türkiye’nin en geniş kapsamlı bilim ve teknoloji merkezi olan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, açılış töreni için 700 -1700 yıllarında yani ‘Altın Çağ’da yaşamış Müslüman bilim adamlarının icatları ve keşiflerinden oluşan Bilimin Sultanları sergisini Türkiye’ye getirerek bir ilke daha imza attı.

Açılışta konuşma yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise ilk 5’e girebilecek büyüklüğe ve özelliğe sahip Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin Bursa ve çevre illerdeki öğrencilerin okullarda öğrendikleri teorik bilgileri uygulamalı deney düzenekleri üzerinden eğlenerek pratiğe dökeceklerini ifade etti.

WeBeyn

Kaynak: http://www.webeyn.com/turkiyenin-en-b...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0