Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türkiye'nin 2014 Online Alışveriş İstatistikleri

 > -

Elektronikten beyaz eşyaya kadar ihtiyaç duyduğumuz çoğu şeyi fiziksel mağazalar yerine internetten satın alır olduk. GittiGidiyor da 2014 boyunca online alışveriş alışkanlıklarımıza ışık tutmak üzere bir infografik yayınladı ve ortaya son derece ilginç istatistikler çıktı.

GittiGidiyor.com istatistiklerine göre sanılanın aksine erkekler (yüzde 65) alışverişe kadınlardan (yüzde 35) daha düşkün. Geçtiğimiz yılın son dakikalarında, yani 31.12.2013 tarihinde, saat 23:59:41’de son olarak siyah bir erkek ayakkabısı satın alınmış.

Sitede en çok tatil günlerinde alışveriş yapılıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı alışverişin en yoğun olduğu bayramların başında geliyor. Siteye göre, pazartesi sendromunu da yine alışveriş yaparak aşıyoruz. Zira infografikteki ilginç bilgilerden birine göre, haftanın en çok alışveriş yapılan günü pazartesi olarak karşımıza çıkıyor.

Özel günlerde doğal olarak daha çok alışveriş yapılıyor. Bunların başında ise yeni yıl geliyor. İstatistiklere göre alışverişin en yoğun olduğu ay Aralık. Yeni yılın ilk günü, 01.01.2014 tarihinde, saat 00:00:02’de yapılan ilk üç alışveriş ise kablosuz analog oyun konsolu, kablosuz klavye mouse seti ve kablosuz modem.

Cep telefonu, bilgisayar, tablet, beyaz eşya, aksesuar ve küçük ev aletleri en çok satın alınan kategorilerin başında geliyor. 2014’de satılan en pahalı ürün ise 25 bin TL ile antika bir saat.

LOG

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir