Görüş Bildir
Haberler
Türkiye Eurovision Ailesinin Bir Parçasıdır

Türkiye Eurovision Ailesinin Bir Parçasıdır

Türkiye Eurovision Ailesinin Bir Parçasıdır

Erovision Şefi Jan Ola Sand Türkiye ve Türklere gönderdiği mesajda 'Türkiye Eurovision ailesinin bir parçasıdır son iki yıldır yarışmaya katılmıyor ama bundan sonraki yarışmalara uzun yıllar katılmasını bekliyoruz' dedi

Eurovision Müzik yarışmasının yarı final kuraları çekildi.

Danimarka'nın resmi televizyon radyo kanalı DR'nin spikerleri Tine Götsche ve Ulla Essendrup'un sunuculuk yaptıkları kura çekiminde Kopenhag Valisi Frank Jensen, Malmö Valisi Kent Andersan, DR Genel Müdürü Maria Rörbye Rönn, Kopenhag Belediyesinin Bölge Komitesi Başkanı Sophie Haestrup Andersen de hazır bulundular. Eurovison Şefi Jan Ola Sand, Türkiye ve Türklere mesaj göndererek 'Türkleri Eurovision müzik yarışmasında görmek isterdik. Geçen yıl ve bu yıl katılmadılar ama önümüzdeki uzun yıllar katılmalarını bekliyoruz. Tüm Türkleri Kopenhag'a bekliyoruz. Gelsinler bu önemli faaliyetin tadını birlikte çıkaralım. Türkiye Eaurovision ailesinin bir parçasıdır' dedi.

Kopenhag Valisi Frank Jensen de Türkiye'nin yarışmaya katılmamasından üzüntü duyduklarını belirterek “Türkiye katılmamasına rağmen tüm Türk vatandaşlarını, Kopenhag'a gelmeleri ve bu eğlencenin bir parçası olmaları davetinde bulunuyorum' dedi.

Bölge Komite Başkanı Sophie Haestrup Andersen de, Kopenhag ve çevresinde Danimarkalı ve Türklerin bir arada çok dostça yaşadıklarını belirterek, Tüm Türkleri mayıs ayında Eurovision Müzik yarışmasına beklediklerini söyledi

Belediye Meclisi Üyesi, eski Milletvekili Yıldız Akdoğan da Türkiye'nin yarışmaya katılmayacak olmasının Danimarka'da yaşayan Türkleri üzdüğünü belirterek, Türkiye senelerdir katılıyor iki yıldır katılmama kararı alması çok üzücü. Türkiye'yi burada görmeyi çok isterdim” dedi.

Milliyet

Kaynak: http://dunya.milliyet.com.tr/turkiye-...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
0
0
0
0
0
0