Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türk Sanatçının Karanlık Hayal Gücü Kıyılarına Vurmuş 30 Eseri

 > -
Abone ol

Ülkemizde eserleri ile dikkat çeken bir sanatçı; Serdar Akkılıç.  Çalışmalarını inceleyen herkesi hayal kurmaya zorlayan bir adam.

Serdar Akkılıç 1981 yılında İstanbul’da doğdu. Resim yapmaya beş yaşındayken başladı. Otodidakt olan sanatçı, resim eğitimini özel davet üzerine gittiği Oslo National Academy of the Arts; Norveç’te aldı. 

Resimlerinde iç dünyasını müdahele olmaksızın tuvale aktaran Serdar Akkılıç, konu olarak insanın Dünya üzerinde bazen kendisiyle, bazen de doğayla olan mücadelesini göstermeye çalışmakta. Genel olarak kuzey ülkeleri sanatından etkilenen sanatçının eserlerindeki bu farklılık çağdaşlarından hemen ayrılabilmesini sağlamaktadır.

http://instagram.com/serdarakkilicart

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

30. 

Bonus 1

Bonus 2

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
m.-dursun

Neden sürekli havada turan ve alt tarafı uçmuş gemiler acaba.

Gizli Kullanıcı

ülkenin yetenek algısı bir tv maymununun evet/hayır diye otorite kabul ettiği, birkaç dağ ayısıyla yan yana oturup sığ ve iğrenç muhabbetlerin döndüğü, hertürlü yeteneksizliğin sahne alıp, şarlatanların ve soytarıların alkışlandığı bir durumdadır. Yetenek = budur.

burcu-dilek

Yetenek sizsiniz :D Dünyam karardı yani o kadar başarılı :) Türk sanatçıların önünü açmak lazım cidden...

therewasauser

5-8-12-19 müthiş

tmrrkl

neden cogu çalışmada o ucube kırmızı şapkalılar var ve tüm çalışmalar sadce bir şey ifade ediyor yaratıcılık yok hepsi aynı kompozisyon

heisenberg

Dedi Salvador Dali.

burak.inceoglu

aynı kompozisyon mu? ben tek resimde bile farklı kompozisyonlar görürken adam tüm resimlere aynı dedi ya la o.O

tmrrkl

bir Salvador dali olamam ama şunu iyi biliyoru sizinde beni eleştirdiginiz gibi bende gördügüm ve kendimce yorumlama özgürlügüm oldgunu saygı cercevesinde her zaman eleştirilmeyi severim belkide görmedigim birseyi siz bana acıklayarak hatamı düzeltirsiniz ne dersiniz beyler ?

heisenberg

Biz sen düşünme demedik zaten en azından yorum yaparken sanatçıya, sanatına ve emeğine saygı gösterebilirdin. Ben eleştirine laf söylemedim eleştirme tarzın ve kullandığın kelimeler biraz basit ve sanattan uzak. Mesela şahsen ben bu sanatçıyı eleştiremiyorsam 1.'si sanatçıyı eleştirebilecek kadar sanat eğitimi almadım. 2.'si sanatçıyı ve sanatını eleştirecek bir alaylı sanatçı da değilim. 3.'sü ilgi alanı ya da hobisi resim olan bir sanatsever de değilim. Ayrıca bu vasıflardan birine sahip olup da senin gibi sanattan anlayan birisi olduğumu düşünsem hiçbir sanatçının bir eserinin hiç bir karakter ya da bölümüne UCUBE diyemezdim, o kelime eleştiri değil tamamen saygısızlık.

sir_crocodile

Buna stilize etmek deniyor, ayrıca sanatçı gayet başarılı eserlerinde sana karamsarlığı yansıtabiliyor. Düşüncelerinize saygı duymayı çok isterdim, herkesin estetik algısı farklıdır ama yaptığınız saygısızlıktan başka birşey değil.

serj

ben de arkadaşa katılıyorum gerçekten. araya birkaç ağaç çizebilirdi, ev unsuru da çok az sayabildiğim kadarıyla. ayrıca dali dediğiniz adamın da hep bir rüyasal kaygısı var, hiç gerçekçi değil. bu da kurdele çizmiş hep. bi de adamlar var.

cokedepsizombi

Dili didiğimiz idim hiç girçikçi diiil, yav adam sürrealizmin efsanesi haline gelmiş, gelmişsin burda hiç gerçekçi değil diyosun. Ben de sen ve senin gibileri anlayamıyorum, resim diyince aklınıza hep kedi köpek, ağaç gelir. Bakış açınız somutun da somutu... Dediğim gibi siz hala iki dağ arasından gelen nehir ve köşede çıkan güneş resimlerinde kalmışsınız. Tamam eyvallah geniş bakmayı beceremiyorsunuz, bari ses çıkartmayın lütfen.

serj

selamz. "geniş bakmayı beceremiyorsunuz." yazdıklarımı gerçekten tam olarak nasıl bir genişlikte okudunuz? dali'nin eserlerine, yazdıklarımı okuduğunuz özel metodla bakıyorsanız, sıkıntı var. sürrealizmin efsanesi nedir her şeyden önce? hayır, betonun tekinin, "yaratıcılık yok, hep aynı kompozisyon" der; bir diğeri de "dar bakmışsınız, beceremiyorsunuz." sayıklamalarında. ben ve benim gibilerin idrakına varabilmen için, önce okuduklarını anlaman gerekiyor. birincil anlamı mükemmel süngerlediğin doğru, farkettim onu ben de. kinaye diye bir mevzu var. ek$i'den araklayacağım; "ironiden anlamayan nesle aşina değilim." adam içindeki abstrakt süper kahramanı üzerime şarjladı. canım.

Görüş Bildir