Görüş Bildir
Haberler
Urfa'da Bir TIR Dolusu İnsanlık

Urfa'da Bir TIR Dolusu İnsanlık

Onedio Medya
13.05.2014 - 15:54 Son Güncelleme: 13.05.2014 - 17:58

DHA

İçeriğin Devamı Aşağıda
i.radikal.com.tr

DHA

DHA

CHA

Güvercin TIR'a yuva yaptı, nakliyeci işe çıkmayı bıraktı

ŞANLIURFA’nın Viranşehir İlçesi’nde, nakliyeci Şaban Türkoğlu’nun evinin önüne park ettiği TIR’ının dorsesine yuva yapan ve günlerdir Türkoğlu’nun iş yapamamasına neden olan kumrunun yavruları yumurtadan çıktı.

Şehirlerarası nakliye işi yapan Şaban Türkoğlu’nun Şırnak Mahallesi’ndeki evinin önüne park ettiği TIR’ın dorsesine 19 gün önce bir kumru yuva yaparak yumurta bıraktı. Tekrar işe çıkmak için aracının başına gelen Türkoğlu, kumru yuvasını görünce şaşırdı ve TIR’ı hareket ettirmeyerek işe çıkmadı. Günlerdir Türkoğlu’nun işe çıkmamasına neden olan kumru yumurtaları, bu sabah kırıldı ve iki yavru çıktı.

Her gün kontrol ettiği yumurtalardan bu sabah yavru çıktığını görünce sevindiğini söyleyen 42 yaşındaki 10 çocuk babası Türkoğlu, şunları kaydetti:

'Yaklaşık bir ay önce iş dönüşü eve geldim. Tekrar aracıma geldiğimde kumrunun yuva yaptığını gördüm. Günlerdir işe çıkmıyorum. Her gün yavruların çıkmasını bekliyordum. Bu sabah geldiğimde iki yavrunun yumurtadan çıktığını gördüm. Şimdi yavrular biraz büyüyünce kendime ait evin bahçesinde yuva yapacağım. Bu aracı kredi kullanarak aldım. İki yıldır taksit ödüyorum, 2 yıl daha taksit ödeyeceğim. Aylık kaybım 5- 6 bin lira ama olsun. O da canlıdır. Onun da yaşama hakkı var. Ben işe gitseydim bu yavrular dünyaya gelmeyecekti. Ben onların yaşam hakkını ellerinden almış olurdum. Benim için bu daha hayırlıdır.'

Mustafa MERT/VİRANŞEHİR (Şanlıurfa), (DHA)

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0