Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

The Godfather Filmlerinde Hemen Hemen Herkesin Kaçırdığı Detay!

 > -
Abone ol

Çoğumuz ''Baba'' filmini izlemişizdir. Hatta hayranı olmuşuzdur. Buna karşın izlerken çok dikkatli olanlar ve ayrıntıcı insanların dahi gözünden kaçabilecek ayrıntıyı sizlerle paylaşıyorum. Spoiler yemek istemeyen sekmeyi kapatabilir. 😃

Gitti film baş rol ölmez dediğimiz anlar...

Burada dikkat etmemiz gereken şey Don Corleone'nin 'portakal' alırken suikast girişimine uğraması, bu portakal lanetinin en belirgin olduğu sahne.

Yine bir portakal vakası daha...

Don Fanucci 21. saniyede eline aldığı portakal ile salına salına yürürken Vito Corleone ona yapacağı suikastı hayata geçirmeye başlamıştı bile... 5 dakika sonra Don Fanucci ölmüştü.

Baba'mız torunuyla şakalaşıyordu oysaki...

Don Corleone torununu korkutmak için kestiği portakal kabuğunu ağzına koyduktan kısa bir süre sonra kovalamaca tarzı bir oyun oynarken aramızdan ayrılıyor.

Burada ise hain Tessio...

Don Vito Corleone'nin Michael Corleone'ye öğüdü olan 'Düşmanla buluşmayı ayarlayan haindir.' sözünün üzerine Tessio'nun hainliğini belli etmesi ve ölümünü -biraz gecikse de- görüyoruz.

Masadaki on kilo portakalın üzerine kesilen at kafası...

Bakınız:

Kime bağırdığını bilmeyen adamın sonu böyle olur. Sen kimsin ki artistliği tasladığı adama dön de bir bak neler yapıyor sana.

Kamera nereye dönerse dönsün ekranda bir portakal...

Özellikle 5.56 da Don Corleone ellerini kaldırdığında portakal elindeymiş gibi duruyor. Vito Corleone öldükten sonra başa geçen Michael, ilk iş olarak orada bulunan 5 aile liderini temizliyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir