Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Testi Çöz ve Katili Cinayet İşlemeden Yakala!

8bPAYLAŞIM

Dedektif Andrew! Bir önceki görevini başarıyla tamamladın ve seri katili yakaladın. Gizli servis senin yeteneklerine hayran kaldı ve sana yeni bir görev teklif etti. Bu sefer çok daha büyük bir sorunla karşı karşıyasın ve zamanın daha da kısıtlı. Bugün halka açık bir alanda tören düzenlenecek ve Kraliçe konuşma yapacak. Törene ülkenin birçok üst düzey ismi katılacak. Birkaç dakika önce törende bir cinayet işleneceğini söyleyen bir ihbar telefonu geldi. Bu kadar önemli bir töreni, doğruluğu belli olmayan bir ihbar telefonu yüzünden iptal etmeyecekler. Sana ulaştılar ve senden olası bir cinayeti engellemeni istiyorlar!

(Not: Test Sherlock'un 3. Sezon 2. Bölümü'nden esinlenerek yapılmıştır. İzlemeyenler için spoiler niteliğinde bilgiler taşır.)

Törenin başlamasına sadece 4 saat kaldı ne yapacaksın?

Törene katılacak isimlerin listesini iste
Teknik takiple ihbarın geldiği telefonu bul

Törene katılacakların listesini aldın ve inceledin, protokolde çok önemli isimler var. Bu isimler arasında son zamanlarda yıldızı parlamış bir politikacı dikkatini çekti, hedef o olabilir.

Politikacının kaldığı otele git
Tören alanına git

Politikacının kaldığı otele geldin ve kendisiyle konuştun. Son zamanlarda tehdit alıp almadığını sordun. Politikacı tehdit aldığını söyledi ancak kimin tehdit ettiğini söylemedi.

Kimin tehdit ettiğini öğrenmek için konuşmaya devam et
Dışarı çık ve politikacıyı törene giderken takip et

Politikacıyla konuşmaya devam ettin ve ikna kabiliyetin sayesinde onu tehdit eden ismi öğrendin: Robert! Robert kraliyet ailesine çok yakın bir işadamı. Ancak devletin tepesinde her şey o kadar karmaşık ve herkes o kadar ikiyüzlü ki... Kimseye güvenemiyorsun, belki de Robert kendi çıkarları için çalışan kötü bir adamdır. Bu durumda ne yapacaksın?

Robert'in kaldığı otele git ve törene katılmasını engelle
Tehdit alan politikacıyı törene gitmemesi için ikna et

Devletin tepesinde kirli oyunlar dönüyor!

Robert'ın kaldığı otele gittin ve kendisiyle konuşmak istediğini söyledin. Ancak bu çok tehlikeliydi! Bir şeylerden haberin olduğunu anladılar ve seni öldürdüler. Robert'ı potansiyel bir tehlike olarak görmekte haklıydın. Dışarıdan kraliyet ailesine yakın görünse de Robert'ın yönetimle ilgili karanlık planları var. Muhtemelen bugünkü törende işlenecek cinayet de Robert'ın planladığı bir şeydi ama bunu hiçbir zaman öğrenemeyeceksin 😞

Esrarengiz bir cinayet işlendi 😲

Hedefin politikacı olduğunu düşündün ve törene gitmesini engelledin. Törenin bitmesine kadar öylece otel odasında oturdunuz. Tören bitti ve bir cinayet işlenmedi. Tam görevi başarıyla tamamladığını düşünürken herkesi şoke eden bir şey oldu: Kraliçenin korumalarından biri tören sonrasında soyunma odasında duş alırken bıçaklandı. Tüm kamera kayıtları incelendi ancak ortada soyunma odasına giren biri yoktu. Üstelik duşun kapısı da kilitliydi. Esrarengiz bir cinayet işlenmişti ama bunu engelleyemediğin için cinayeti soruşturma işini sana vermediler.

Politikacı otelden çıktı ve törene gitmek üzere yola koyuldu. Sen de başka bir araca binip onu takip etmeye başladın. Bir süre sonra siyah, camları filmli bir aracın politikacının aracını takip ettiğini fark ettin.

Politikacıyı takip eden araca ateş et ve aracı durdur
Hiçbir şey yapma ve politikacıyı takip etmeye devam et

Tehlikeli işlere bulaştın 😱

Ateş etmek için silahını çıkardığın anda önündeki araç ani fren yaptı ve camları açıldı. Camlardan silahlı iki adam senin aracına doğru rastgele ateş etmeye başladı. Göğsüne birkaç kurşun isabet etti ve törende işlenecek cinayete dair hiçbir ipucu elde edemeden oracıkta öldün :(

Politikacıyı takip etmeye devam ettin ve tören alanına geldiniz. Politikacı aracından indi ve hala takip ediyorsun. Kraliçenin korumalarının yanından geçerken bir korumanın çok özensiz giyindiğini fark ettin. Korumanın bir şeyler yapabileceğinden şüphelendin. Ama belki de sadece kuruntudur, adam hep özensiz giyiniyordur.

Korumaları görebileceğin bir yere geç ve korumaları izle
Korumaları boş ver politikacıyı takip etmeye devam et

Esrarengiz bir cinayet işlendi 😲

Tören boyunca politikacıyı göz hapsinde tuttun. Tören bitti, politikacıya hiçbir şey olmadı ve bir cinayet  de işlenmedi. Tam yapılan ihbarın asılsız olduğunu düşünürken herkesi şoke eden bir şey oldu: Kraliçenin korumalarından biri tören sonrasında soyunma odasında duş alırken bıçaklandı. Tüm kamera kayıtları incelendi ancak ortada soyunma odasına giren biri yoktu. Üstelik duşun kapısı da kilitliydi. Esrarengiz bir cinayet işlenmişti ama bunu engelleyemediğin için cinayeti soruşturma işini sana vermediler.

Başardın! Cinayeti önledin! 😎

Korumaları izlerken bir korumanın elini cebine attığını ve bıçak çıkarmak için hamle yaptığını fark ettin. Çevik bir hareketle korumaların yanına atladın ve bıçak çeken korumayı durdurdun! Sadece cinayeti önlemekle kalmadın, devletin içinde karanlık planları olan bir gizli örgütü de açığa çıkardın. Cinayeti işleyecek olan koruma kraliyet ailesine yakın gibi görünen iş adamı Robert'ın adamıydı ve her şeyi itiraf etti. Robert, kraliçeyi gizlice dinleyerek daha sonra şantaj yapabileceği bilgileri topluyordu yani tam bir haindi! Öldürülecek korumanın ismi Bainbridge idi. Bainbridge birkaç gün öncesine kadar Robert için çalışıyordu ve kraliçeyi dinliyordu. Ancak artık Robert için çalışmaktan vazgeçmişti. Fakat kendini ele verebileceğini düşündüğü için Robert onun öldürülmesini emretmişti. Cinayet tören esnasında çok az bilinen bir teknikle işlenecekti: Gizli bıçaklama tekniği! Eğer belinizi çok sıkı saran bir kemer varsa aldığınız bıçak darbesini hissetmezsiniz, vücudunuzda bir kesik oluşur ancak kemer açılmadığı sürece kanama olmaz. Kemeri açtığınız anda kesik açılır ve kanama başlar. Bu plan sayesinde hiç kimse Bainbridge'in nasıl öldürüldüğünü anlamayacaktı. Ama sen bu planı açığa çıkardın ve Kraliçe resmi tören ile sana şeref madalyası verdi!

Tören alanına geldin, alan çok kalabalık. Alana gelen en işlek caddede yürüyen tuhaf giyimli bir adam dikkatini çekti. Adamı bir süre izledin ve ondan şüphelendin.

Adamın peşine düş
Tören alanında araştırma yapmaya devam et

Tören alanının her karışını gezdin ancak dikkatini çeken bir şey olmadı. Tören bitti ve bir cinayet haberi de gelmedi. İhbarın seni oyalamak isteyen bir düşmanın tarafından yapılmış olabileceğini düşünüyorsun.

İhbarı yapan adamı bulmaya çalış
Hala bir şeyler olabilir, her ihtimale karşı biraz daha bekle

Esrarengiz bir cinayet işlendi 😲

Sen ihbarı kimin yaptığını bulmaya çalışırken herkesi şoke eden bir şey oldu: Kraliçenin korumalarından biri tören sonrasında soyunma odasında duş alırken bıçaklandı. Tüm kamera kayıtları incelendi ancak ortada soyunma odasına giren biri yoktu. Üstelik duşun kapısı da kilitliydi. Esrarengiz bir cinayet işlenmişti ama bunu engelleyemediğin için cinayeti soruşturma işini başka bir dedektife verdiler.

Tören alanında beklemeye devam ettin. Tüm seyirciler gitti. Alanda sadece Kraliçe'nin korumaları kaldı, onlar da görev elbiselerini değiştirmek için soyunma odasına gidiyorlar. Aa bir dakika alanda sadece korumalar yok, kraliyet ailesine yakınlığıyla bilinen işadamı Robert'in adamları da hala alanda.

Robert'ın adamlarının yanına git
Korumalarla birlikte soyunma odasına git

Tuhaf giyimli adamı takip etmeye başladın. Biraz ilerledikten sonra tören alanına yakın ücra bir köşede Robert'ın arabasını gördün ve bir tuhaflık sezdin. Robert kraliyet ailesine çok yakın bir işadamı. Ancak devletin tepesinde her şey o kadar karmaşık ve herkes o kadar ikiyüzlü ki... Kimseye güvenemiyorsun, belki de Robert kendi çıkarları için çalışan kötü bir adamdır.

Robert'ın arabasına git
Adamı takip etmeye devam et

Devletin tepesinde kirli oyunlar dönüyor!

Robert'ın kaldığı arabasına doğru ilerledin ve kendisiyle konuşmak istediğini söyledin. Ancak bu çok tehlikeliydi! Bir şeylerin peşinde olduğunu anladılar ve seni sorguya çektiler. İşkencelere dayanamadın ve yapılan ihbarı anlattın. Bu bilmemen gereken bir şeydi, seni acımasızca öldürdüler. Dışarıdan kraliyet ailesine yakın görünse de Robert'ın yönetimle ilgili karanlık planları var. Muhtemelen bugünkü törende işlenecek cinayet de Robert'ın planladığı bir şeydi ama bunu hiçbir zaman öğrenemeyeceksin 😞

İhbarın geldiği telefona teknik takip yaptırdın ve telefonun yerini buldun. Telefonun bulunduğu yere gittin ve ihbarın şehrin en işlek caddelerinden birindeki ankesörlü telefon kullanılarak yapıldığını fark ettin.

Telefonun olduğu caddede turla ve şüpheli bir şeyler olup olmadığına bak
Telefonu gören güvenlik kameralarının görüntülerini incele

Caddede biraz dolaştın ve az ilerideki bir cafede tuhaf giyimli bir adam dikkatini çekti. Adam bir süre oturduktan sonra cafeden çıktı ve yürümeye başladı.

Adamı takip et
Caddede dolaşıp başka şüpheli şeyler olup olmadığına bak

Tuhaf giyimli adam törenin yapılacağı alanı tepeden gören bir binaya girdi. Asansörü çağırdı ve en üst kata çıktı. Adamın en üst kata çıkması seni şüphelendirdi. Acaba sniperla bir suikast mı düzenleyecek?

Zaman kaybetmeden binaya gir
İçerisi tehlikeli olabilir, adamı yakalamaları için polis ekibi çağır

Cesur davrandın ve binaya girdin. Adamın çıktığı kata çıktın ve kapıyı kırarak içeri girdin. İçeride sniper falan yoktu bir sürü kostüm vardı. Adam tiyatrocuymuş, çok yanlış gelmişsin :( Ama hala vaktin var acele et ve tören alanında şüpheli tipler olup olmadığına bak!

Tören alanına git ve alanda gezin

Tören alanında esrarengiz bir cinayet işlendi 😲

Adamı yakalamaları için polis ekiplerine haber verdin. Sen dışarıda beklerken ekip bir süre sonra geldi ve adamın evine girerek onu kıskıvrak yakaladılar. Ancak içeride sniper falan yoktu etrafta bir sürü kostüm vardı. Meğerse adam tiyatrocuymuş, tuhaf giyimine aldanarak yanlış kişinin peşine düştün :( Bu sırada çok zaman kaybettin ve tören alanında herkesi şoke eden bir şey oldu: Kraliçenin korumalarından biri tören sonrasında soyunma odasında duş alırken bıçaklandı. Tüm kamera kayıtları incelendi ancak ortada soyunma odasına giren biri yoktu. Üstelik duşun kapısı da kilitliydi. Esrarengiz bir cinayet işlenmişti ama bunu engelleyemediğin için cinayeti soruşturma işini başka bir dedektife verdiler.

Bu kadar gözetlenecek ne vardı 😞

Etrafı gözetleye gözetleye bir hal oldun. Tören başladı bitti sen hala caddede şüpheli adam avındasın. Sen buralarda oyalanırken tören alanında herkesi şoke eden bir şey oldu: Kraliçenin korumalarından biri tören sonrasında soyunma odasında duş alırken bıçaklandı. Tüm kamera kayıtları incelendi ancak ortada soyunma odasına giren biri yoktu. Üstelik duşun kapısı da kilitliydi. Esrarengiz bir cinayet işlenmişti ama bunu engelleyemediğin için cinayeti soruşturma işini başka bir dedektife verdiler.

Güvenlik kamerası görüntülerini inceledin ve aramanın yapıldığı saatte o telefonu kullanan adamın görüntülerine ulaştın. Görüntülerde adam telefonu kapattıktan sonra ilerleyip metroya iniyor ve gözden kayboluyor.

Hemen adamın girdiği metro girişine git ve aşağıya in
İhbarı yapan adamı boş ver ve tören alanına git

Metroya indin ve bir süre etrafa baktın. Tam umudunu kesmişken biraz ilerde bir çığlık duydun o tarafa doğru ilerledin. Az önce bir adam öldürülmüştü ve öldürülen ihbarı yapan kişiydi! Cesedin üstünü aradın ve bir adres buldun.

Bulduğun adrese git
Adamın kimliğini araştır

Adamın kimliğini araştırdın ve birkaç hafta öncesine kadar Robert için çalıştığını öğrendin. Robert kraliyet ailesine çok yakın bir işadamı ve bugünkü törene o da katılacak. İşler oldukça karmaşıklaştı ne yapacaksın?

Tören başlamadan Robert'in kaldığı otele git
Törene katılacak isimlerin listesine bir gözat

Devletin tepesinde kirli oyunlar dönüyor!

Robert'ın kaldığı otele gittin ve kendisiyle konuşmak istediğini söyledin. Ancak bu çok tehlikeliydi! İhbarı yapan adam bir süre öncesine kadar Robert için çalışıyordu. Robert dışarıdan kraliyet ailesine yakın görünse de yönetimle ilgili karanlık planları var. İhbarı yapan adam bir süre öncesine kadar Robert için çalışıyordu ve çok şey biliyordu. Robert için çalışmayı bıraktığından beri Robert'ın adamları onu izliyordu. İhbar yaptığını öğrendiklerinde onu metroda öldürdüler. Devletin yönetimiyle ilgili çok fazla şey bildiğin için sen de öldün. Muhtemelen bugünkü törende işlenecek cinayet de Robert'ın planladığı bir şeydi ama bunu hiçbir zaman öğrenemeyeceksin 😞

Diri diri gömüldün 😱

Robert'in adamlarının yanına gittin ve onlara neden hala burada olduklarını sordun. Robert seninle konuşmak istedi ve arabaya bindin. Seni şehrin uzak bir yerine götürüyorlardı, panikledin ve nereye gittiğinizi sordun. Sorularına cevap vermediler ve seni ormanlık bir araziye götürdüler. Hiçbir şey demeden ellerini bağladılar ve seni diri diri gömdüler. Birkaç saat sonra işkence çekerek havasızlıktan öldün. Neler olup bittiğine dair hiçbir şey anlamadın.

Geneleve geldin

Adamın üzerinden çıkan adresi bulmak için fazlasıyla çaba gösterdin. Adresin bu kadar zor bulunması seni umutlandırdı kesin bir şeyler çıkacağını düşündün. Ancak içeri girdiğinde cinayeti çözmende sana hiçbir fayda sağlamayacak bir yere geldin: Geneleve! Evet bulduğun adres çıka çıka genelev adresi çıktı. Sanırım bizim ihbarcı biraz keyfine düşkünmüş. Bu arada törende bir cinayet işlendi ve görevi tamamlayamadın.

Mükemmel bir dedektifsin! 😎

Korumalarla birlikte soyunma odasına geldin. Eğer biri ölecekse burada ölecekti. Korumalara hareket etmemelerini söyledin. Bir tıp ekibi çağırdın ve gizli servise de haber vererek dedektif göndermelerini istedin. Çok az insanın bildiği bir cinayet yöntemi vardı: Gizli bıçaklama! Eğer belinizi çok sıkı saran bir kemer varsa aldığınız bıçak darbesini hissetmezsiniz, vücudunuzda bir kesik oluşur ancak kemer açılmadığı sürece kanama olmaz. Kemeri açtığınız anda kesik açılır ve kanama başlar. Cinayetin bu şekilde işlendiğini düşündün ve haklıydın, gizli servisin gönderdiği dedektifler bıçağı olan korumayı buldular ve o her şeyi itiraf etti. Cinayeti işleyecek olan koruma kraliyet ailesine yakın gibi görünen iş adamı Robert'ın adamıydı. Robert, kraliçeyi gizlice dinleyerek daha sonra şantaj yapabileceği bilgileri topluyordu yani tam bir haindi! Öldürülecek korumanın ismi Bainbridge idi. Bainbridge birkaç gün öncesine kadar Robert için çalışıyordu ve kraliçeyi dinliyordu. Ancak artık Robert için çalışmaktan vazgeçmişti. Fakat kendini ele verebileceğini düşündüğü için Robert onun öldürülmesini emretmişti. Şu anda Bainbridge'in belinde bir kesik vardı ancak kemeri açmadığı için kanamıyordu. Doktorlar duruma müdahale etti ve Bainbridge kurtuldu! Devletin en tepesindeki entrikayı açığa çıkarmak her yiğidin harcı değil, sen özel bir dedektifsin eşin benzerin yok!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deniz-ozdemir30

EZ'di,tekte yaptım :D

burak-akkas2

tek attım

hamza22

Mükemmel bir dedektifsin! 😎

deniz-sarmasik

Çünkü zeka bebikim .d Soyunma odası gençler djskkddkkf

tc-dogukan-cetinkaya

Geneleve gittim FGDFHXFHXDFHXFGH

Görüş Bildir