Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tatil Yerlerinde Gördüğünüzde Bir Araba Parası Harcayacağınızı Anlatan 15 Nesne

 > 
3.6bPAYLAŞIM

1. Mavi sandalye

Beyaz sandalye, mavi sandalyeden daha tehlikesizdir. Mavi sandalyeli bir meyhane ve benzeri mekan gördüğünüzde oturmadan cüzdanları kontrol etmek gerekir.

2. Sörf tahtası

Sörf yapılan sahiller genelde refah seviyesi yüksek tatil beldeleridir. Sörf yapıldığını gördüğünüz an, her şeyi tekrar değerlendirmek lazım.

3. Taş ev, otel, oda (Taş her şey)

Taştan yapılmış binalar, taş odalar, taş görünümlü taşlar derken kafanız allak bullak olmuştur bile. Taş evlerin görüldüğü ilk an, bankadan hala kredi çekmek hakkınız olup olmadığını düşünmeye başlamalısınız.

4. Üstü bez kaplı plaj şemsiyesi

Bezden yapılmış plaj şemsiyesinden korkmaya gerek yok; sonuçta çoğu şemsiye bezden yapılıyor fakat gergin bezden, özellikle bej rengi ve tahta gövdeli bir plaj şemsiyesi size çok şey anlatır.

5. Fiyatsız menü

Size tek diyebileceğimiz; GEÇMİŞ OLSUN 😞

6. Kabak çiçeği dolması

Özellikle Ege Bölgesi'nde tatildeyseniz gözlerinizi kapatsanız bile zorla burnunuza sokulacak yemek; kabak çiçeği dolması. İşte "kabak çiçeği zor toplanıyor, taze yapılıyor, mutlaka tadın" dene dene 2 günlük yemek parasını oracıkta bırakıverirsiniz.

7. Organik köy kahvaltısı

Zaten başında "organik" gördüyseniz temkinli olmaya başlayın. Bir de üstüne "köy kahvaltısı" gördüyseniz vay halinize. Butik otelciler bu taktikle kendilerine dönüm dönüm araziler satın aldılar.

8. Su kenarındaki bez minderler

Denize havuza yakın yerlerde bez minderler gördüyseniz, bu rahatlığın size ucuza mal olmayacağını anlamanız gerekiyor. Bu hayatta her şeyin bir bedeli var.

9. Cibinlik

Otel odanıza girdiniz, her şey güzel, fiyatlar uygun gibi geldi ama o "cibinliği" gördünüz; işte şimdi işin rengi değişti. Cibinlikli bir oteldeyseniz her an en ufak şeyde faturanıza eklenecektir, unutmayın.

10. Açık büfe aşçısının ateş şovu

Her açık büfe olan otel pahalı olmasa da özellikle açık büfe başında taze yemek pişiren aşçılar varsa ve hatta bu aşçılar ateş şovları yapıyorsa içeceğiniz suyun ücretsiz verildiğine bile asla emin olamazsınız.

11. Kumsal olması gereken yerdeki çimen

Son yılların modası haline gelen çimende güneşlenme, sanıldığı kadar masum değil. Bir su kenarı, size bakımlı çimen zeminde güneşlenme vaat ediyorsa üzgünüz, artık çok geç.

12. Dekoratif kayık

Özellikle meyhanelerin dışarısında ya da duvarlarına monte şeklinde duran kayık, o eski ve harap görüntüsünün tersine sizi strese sokmak için oraya koyulmuştur. Hele bir de süslemişler, içine çiçek miçek ekmişlerse....

13. Deniz üzerinde çardak (Denizin üzerine konmuş her şey)

Denizin üzerine kurulmuş çardak, loca, masa-sandalye görüyorsanız pek de mütevazi bir tatil yapmayacağınızı bilmelisiniz.

14. Kavunda dondurma

Kavunda dondurma, gerçek bir aldatmacadır. Alt tarafı ikiye bölünmüş kavun içine ortalama bir dondurma koyulmuştur ama o sunum, o servis, size vaat edilen o hazzın elbette ucuz bir karşılığı olmayacak.

15. Lahmacun (İnanması zor ama gerçek)

"Lahmacun ne kadar pahalı olabilir ki?" diye sorabilirsiniz kendinize ama inanın hayalgücünüzü bile zorlayacak olaylar yaşayabilirsiniz. Son zamanlarda Bodrum'da 2 lahmacun 1 ayrana 80 lira verildiği haberlerini aklınızdan çıkarmayın :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tylerdurden

Tam türkbükünü anlatmış %1000 doğru tespitler

Gizli Kullanıcı

Aslı Turgut sen zaten tatile gitme abla takıl burda onedio da yorum yaz sensiz onedio düşünülmez.

gulya5551

Bodrumda 3 lirayla karnımı doyurmuş insanım , çaylar da müessesedendi :D

delirium

Napak tatile de mi çıkmayah

tal3z

Bodrumda yaşayanlar iyi bilir felaket ötesi pahalılık :...

Görüş Bildir