Tartışmalar Devam Ediyor: Erkeklere Seçme ve Seçilme Hakkı Verilmeli midir?

9.8bPAYLAŞIM

Bildiğiniz üzere son zamanlarda aziz vatanımızın her yerinde erkekler ayaklanmakta ve kendilerine oy hakkı verilmesi için çeşitli eylemler yapmakta, protestolar düzenlenmektedirler. 

Erkekler, elbette ki gözlerimizin nuru, evlerimizin direkleridir. 

Fakat erkeklere oy hakkı vermek, vatanımız ve hayatlarımızın olmazsa olmazı erkekler için ne kadar doğrudur? İşte bunu sizler için kaleme alıyorum. 

Sevgilerimle

Muazzez Balcı, İstanbul, 1920

Not: İçeriğimiz yüksek oranda ironi içermektedir.

1. Erkeğin yeri ordudur.

Erkekler yaradılışları gereği koruma-kollama içgüdüsüne sahiptir. Bu sebeple kendileri için en uygun yer, emirlere itaat ederek vatanımızı kollayacakları yegane kuruluşumuz olan ordumuzdur.

Erkekler, söz konusu "korumak" olunca, mantıklarını bir kenara iterek tamamen içgüdüsel davranırlar. Bu sebeple, erkekler orduda kalmalıdır. Bu iki taraf için de en hayırlısıdır.

2. Erkekler siyaset için fazla duygusaldır.

Sıradan bir futbol maçında dahi kontrolünü kaybeden; bağıran, küfür eden, ağlayan insanlardan nasıl sağlıklı ve sakin bir şekilde düşünerek siyaset yapmalarını bekleyebiliriz?

3. Erkeklerin kavga etmeden, konuşarak çözebilecekleri bir konu neredeyse yoktur.

Erkekler yaradılışları ve hassas psikolojileri sebebiyle çok çabuk öfkelenirler; savaşçı içgüdüleri derhal savunma ve saldırı haline geçer, kavga ederler. 

Oysa siyaset akılla, empatiyle, diplomasiyle ilerleyen bir meseledir. 

Sokakta yürürken bile "omuz attın" kavgası çıkaran insanları memleket gibi önemli bir meselenin kaderini tayin ederken nasıl ciddiye alabiliriz?

4. Erkekler siyasete atılırlarsa, kadınları baştan çıkaran o savaşçı, erkeksi karakterlerini kaybederler.

Oturmak, konuşmak ve siyaset yapmak, erkeklerin adeta kadına benzemeye çalışmasıdır. Oysa erkek dediğin, yerini bilir, elinde silahıyla orduda ya da ağır bedensel işler yaptığı mesleğinde kalır.

Hiçbir kadın siyaset yapan yani kadın gibi davranmaya çalışan bir erkekle evlenmek istemeyecektir. Erkeklerin siyasete atılması, aile kurumumuz için de bir tehlikedir.

5. Fazlaca oturmak ve hareketsiz kalmak, erkek anatomisine aykırıdır; erkekler kaslı yaradılışları sebebi ile sürekli bedensel aktivite içinde olacakları işlerde çalışmalıdırlar.

Allah onları orduda savaşsınlar, bizleri korusunlar ve ağır işleri yapsınlar diye kaslı olarak yaratmıştır. Doğaya bu derece karşı çıkmak neden?!

6. Erkekler, kendileri de kabul ettikleri gibi, çocuk yetiştirme konusunda kadınlar kadar iyi değildir. Bir çocuğa bakamayan birine, memleketin sorumluluğu nasıl verilir?

Erkekler siyasete girme arzularını dile getirmeden önce, devletin en küçük birimi olan aile kurumunda kendilerini ispatlamalıdır. Zira aile hayatını dahi yönetemeyen, çocuklarıyla doğru düzgün iletişimini sağlayamayan, küçük bir bebeğe dahi bakamayan bir insanın koca bir millete bakabileceğini nasıl düşünebiliriz?!

7. Erkekler, bizzat kendileri, mutfak konusunda pek iyi olmadıklarını da kabul ederler. Bir aileyi bile besleyemeyen bir insana koca memleketi nasıl emanet edebiliriz?!

Bunu asla küçümsemek için demiyoruz; zira erkekler olmasaydı olmazdık! Onlar bizim gözümüzün nuru!

Fakat bir yumurta kırabilmeyi bile doğru düzgün beceremeyen insan, koca bir memleketin refahını nasıl düşünebilir?

8. Erkeklerin yaradılışları gereği cinsel enerjileri çok yüksektir; bu yüzden her zaman mantıklı kararlar alamazlar ve sağlıklı düşünemezler.

Libidoları uğruna büyük hatalar yapan nice erkeklerin hikayesi dillere destan olmuştur. 

Bedensel dürtüleriyle hareket etmekten kurtulamayan bu insanlara nasıl halkın gençlerinin güvenmesini bekleriz?!

9. Yaradılışları gereği erkeklerin ilgisi kolayca dağılır! Özellikle kadınlarla aynı ortamda bulunduklarında!

Meclisteki kadınlara aşık olmaları ya da onlarla beraber olmak istemeleri, meclisi adeta rezil bir ortama çevirecektir.

Bu noktada belki de erkeklere ayrı bir meclis açmayı düşünebiliriz.

10. Meclis, futbol yahut araba modelleri konuşulacak yer değildir!

Mecliste, ulusların kaderi ve kendi aralarındaki ilişkileri tartışılır. Herkesin de bildiği gibi bunun temeli insan ilişkileridir; iletişimdir, empatidir. Erkekler ise bu konularda iyi değildir; arkadaşlık ilişkilerinde bile detaylara dikkat etmezler. Futbol, araba konuşarak vakitlerini geçirirler.

11. Erkekler yaradılışları gereği daha merhametsizdir, onlara insanları emanet etmek akıl dışıdır!

Onların orduda kalmaları ve biz kadınların mecliste alacağı mantıklı ve insancıl kararlar doğrultusunda sadece kötü niyetli insanlara, masumları korumak adına saldırmaları akıllıcadır.

Bu şekilde yaradılışlarındaki acımasızlığı da tatmin edebilirler.

12. Erkekler detayları görmezler, hayata "düz" bakan bu insanlar, bu halleriyle barışık ve mutludurlar. Lakin devlet meseleleri incedir!

En basit imalı konuşmaları ya da karşısındaki insanda en ufak değişikliği bile fark etmeyen insanlara nasıl devlet emanet ederiz?!

13. Takım elbise giymek, böyle bir güzellik için adeta zulümdür! Yaradanımızın onlara verdiği bu şiirsel girinti ve çıkıntılar, takım elbise giymeleri için değildir.

Böylesine güzel, sert kaslı bir vücudu, meclis binasına tıkıp, saatlerce oturtmak adeta doğaya aykırıdır.

İnanıyorum ki, erkekler siyasete atılıp saatlerce oturmak ve tartışmak zorunda kalırlarsa beden ve akıl sağlıklarını kaybedeceklerdir.

Erkekleri çok sevdiğimiz için, kendilerini böylesine sıkıntılı ve yaradılışlarına aykırı bir işe sokarak yıpranmalarını istemiyoruz!

Sonuçta erkekler bizim kardeşimiz, abimiz, babamız... Onları böyle bir işe layık görmediğimiz için değil; onlara kendimizden daha çok değer verdiğimiz için siyasete girmelerini istemiyoruz.

Evet, kadın ve erkek eşittir, fakat fıtratları değişiktir, farklıdır... 

Bakalım önümüzdeki günler neler gösterecek?

Eğer erkekler siyasete girerse, dünyada sürekli savaşlar çıkacağından korkuyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
banu-baltaci

Feminizmi-feministliği erkek düşmanlığı zanneden arkadaşlar, en azından sözlük anlamını öğrenerek başlayabilirler.

kasvetli-bir-beyinsiz

Erkekler kadınlarla eşit olsun diye onlara bu hakkı veriyoruz sonra onlar bizim hakkımızı alıyor!!! Bu nasıl saçma bir şey Lan!!!

kasvetli-bir-beyinsiz

Atatürk onlara bu hakkı vermeseydi bok çukurunda çocuk doğuruyor olurlardı!!! Onlara bu hakkı verenler erkek ama erkeğin elinden bu hakkı alan bir kadın!!!

lil_ery

Kadınların bir bölümü mal. Erkeklerin de bir bölümü mal. Ama kadınlarınki ultra zeka sayılıyor. İşte bu daha da salakça. Ne bir futbol maçı izlerim ne de bir şey için kendimden geçerim. Oldukça sakinim duygusuz olduğum için biraz. O tarz bir sıkıntım var. Ve burada tarafsız bakış olarak şunu demek istiyorum. Biri kız arkadaşı ile konuştu diye deliren ve sevgilisinin instagramını kapattıran kadın aynı şekilde maldır. Milli olmayan takımın golü için kendinden geçen ve ufak bir tartışma için ağlayan kadın da aynı derece de saçmalamaktadır. Siz bu kafayla sik kadar yol alamazsınız sayın kadınlar. Hem cinslerinizi kurtarma hayalinden çok uzaksınız.

lil_ery

Ve giderek uzaklaşıyorsunuz. Yunanistan gibi takılıyorsunuz. Meli malı cinsiyetine döndürdünüz cinsiyetinizi. Utanmalısınız. Bunu hepinize demiyorum bu arada. Bu içeriğe haahaha diyen mallara diyorum. Kontrol edilebilir insanlarsınız. Kendinize çeki düzen verin ve asıl eşitlik için icraata geçin. 1 yıl boyunca bayan kadın tartışması yapmayın. Çok mal gözüküyorsunuz.

z2

Aynı ayakkabıyı giyince birbirinin arkasından 'orospu' diyen kadınlar mı siyaset yapsın? Peki :)

sumeyra-yilmaz6

Tüm erkeklerin karşı çıkması bile bu durumların gerçekliğini kanıtlıyor cidden...

Görüş Bildir