Tam Bir Skandal: 'Ekmekten Çıkan Fare' Davası!

 > -

Bir marketler zincirinin, Esenler şubesinden aldığı ekmeğin içinden fare başı çıkan tüketicinin şikayeti üzerine ekmeği üreten fırın yetkilisi hakkında "Dikkat veya özen yükümlülüğüne aykırı davranma sonucu tüketilecek şeylere zehir katma veya bozma" suçundan dava açıldı. Hakkında 1 yıla kadar hapis cezasıyla istenen fırın yetkilisi ise suçlamaları reddediyor ve bunun bir komplo olduğunu ifade ediyor. Ancak bakanlık analizi de ekmeğin içinden çıkan fare kafasını doğrular nitelikte...

Şikayetçi Mahsum A., 16 yaşındaki kızını evlerinin yakınındaki markete 10 ekmek alması için gönderdi. Ancak 10 ekmekten bir tanesinin içinde parçalanmış fare gördü ve fotoğraflarını çekti.

Mahsum A., ekmeği ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın laboratuvarına göndererek tahlil yaptırdı.

DHA'nın aktardığı bilgiye göre Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın laboratuvarı "Pişmiş ekmek içinde hamura yapışık şekilde fare başı tespit edilmiştir" şeklinde muayene ve analiz raporu hazırladı. 

Bunun üzerine Mahsum A. Bakırköy Cumhuriyet Basşavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma kapsamında emniyette ifadesi alınan şüpheli H.O.,kendini şöyle savundu:

"İlk defa böyle bir olay ile karşılaşıyoruz. İmalathanemizde her türlü denetim raporlarımız ve ilaçlama raporlarımız mevcuttur. Esenler'in sayılı fırınlarından bir tanesiyiz. İmal ettiğimiz ekmek içerisinden fare başı çıkması imkansızdır. Farenin başı ekmekte çıkmış ise farenin diğer yeri nerededir. Üzerimize suç ve iftira atan vatandaş bunu açıklasın. Bu olay tamamen bize kurulmuş komplodur. Vatandaşın ekmeği başka yerden almadığı ne malum. Bu olay işletmemize karşı bir karalama kampanyasından başka bir şey değildir. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum."

Soruşturma sonucunda fırının yetkilisi H.O. hakkında "Dikkat veya özen yükümlülüğüne aykırı davranma sonucu tüketilcek şeylere zehir katma veya bozma" suçundan 3 aydan 1 yıla kadar hapsi istendi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir