Görüş Bildir

Suudi Arabistan'da 47 Kişi İdam Edildi

Anasayfa > Gündem

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı, arasında Suudi vatandaşı Şii din adamı Ayetullah Nemr Bakır en-Nemr'in de bulunduğu 47 kişinin idam edildiğini açıkladı.

Bahreyn'de Şii din adamı Nemr Bakır en-Nemr'e destek gösterisinden...

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı, devlet televizyonunda yayınlanan açıklama ile, arasında Suudi vatandaşı Şii din adamı Ayetullah Nemr Bakır en-Nemr'in de bulunduğu 47 kişinin 'terörle mücadle' kapsamında Cumartesi günü idam edildiğini açıkladı.

İran: Bu yaptığınız pahalıya mâl olacak

İran: Bu yaptığınız pahalıya mâl olacak

Reuters'in haberine göre İran yönetimi infaz edilen idam cezalarının ardından 'Bu yaptığınız pahalıya mâl olacak' açıklamasında bulundu.

Suudi Arabistan'da 2011 ve 2013 yılları arasında Şii azınlık arasında çıkan ayaklanma sonraında ve El Kaide'nin ülkede gerçekleştirdiği saldırılar sonrasında birçok kişi gözaltına alınmış ve bir kısmı idama mahkûm edilmişti.

Ülkede 2014 yılında 90, 2015 yılınd ise 157 kişi idam edildi. Bu infazlar ülkenin 2016 yılında gerçekleştirdiği ilk idamlar oldu.

Reuters

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
kartacali

''ne kadarda hoşgörü dini'' kendi mezhebinden değil diye adamların kafasını kes....

KoSeKu

gerçek islam bu değil

İçinde idam cezası barındıran sevgi(!), barış(!), hoşgörü(!) dini islam, tabii yersen.

islam da idam cezası vardır

Peacj

hay aq her yine geldi islam düşmanları. lan her bi sikimde damlamayın şuraya. Siktirin gidin idamın yasal olduğu kuzey kore yada çine. onlarda dinsiz ama id... Devamını Gör