Görüş Bildir
Haberler
Suriye Türkmenlerinden Türkiye'ye İnsani Yardım Teşekkürü

Suriye Türkmenlerinden Türkiye'ye İnsani Yardım Teşekkürü

Onedio Medya
04.01.2014 - 22:50 Son Güncelleme: 04.01.2014 - 22:58

Suriye Türkmenlerinden Türkiye'ye İnsani Yardım Teşekkürü

Suriye Türkmenleri Meclisi, Türkmenlere ve diğer Suriye vatandaşlarına sağladığı insani yardım ve desteklerden dolayı Türkiye’ye teşekkür etti.

ANKARA

Suriye Türkmenleri Meclisi adına yapılan yazılı açıklamada, ülkede çatışmaların başlamasından bu yana, Türkiye’nin Suriye halkının meşru taleplerinin daima destekçisi olduğu ve demokrasi özleminin hep yanında yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, “Türkiye, zalim Esed rejiminin saldırılarından kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilere, kapılarını ve gönlünü açmış, onların her türlü ihtiyacını karşılamıştır. Türkiye bu yöndeki yardım ve çabalarını büyük bir cömertlikle sürdürmektedir. Türkiye’ye, Suriyeli Türkmenlere sağladığı insani yardım ve destekler için sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” ifadelerine yer verildi.

Türkiye'nin, Suriye Türkmenlerinin Suriyeliler içerisinde ayrı bir yeri olduğunu her zaman hissettirdiği vurgulanan açıklamada, 'Ankara’nın, Suriyeli Türkmenlerin diğer Suriyelilerle birlikte her türlü insani ihtiyacının karşılanmasında önemli rol oynadığı' belirtildi.

Türkiyenin yardımları sayesinde gerek Suriye’de gerekse Türkiye içerisine sığınan Suriyelilerin kendilerini daha güvende hissettikleri vurgulanan açıklamada, 'Türkiye'nin, baştan beri Türkmenlere ve diğer Suriyeli kardeşlerimize gösterdiği insani yardımlarının devam edeceğine tüm gönlümüzle inanıyor ve Türkiye'yi hep yanımızda hissediyoruz' denildi.

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/u/270603--sur...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın