Şu Anki Ruh Halini Hangi Ahmet Kaya Şarkısı Yansıtıyor?

 > 
14bPAYLAŞIM

Ceketini yağmurlara asanlar, acılara tutunanlar, boncuktan kuş yapanlar, dün gibi çekip gidenler, saçlarına yıldız düşenler, ne leyla ne mecnun olabilenler, soytarılık etmeden güldürebilenler  bu testi çözmeli.

1. Öncelikle bir renk seç.

Siyah
Beyaz
Gri

2. Şimdi de bir arabesk sanatçısı seç.

Orhan Gencebay
Ferdi Tayfur
Müslüm Gürses
Hakkı Bulut
Bergen
Azer Bülbül
Hakan Taşıyan
Kibariye
İbrahim Tatlıses

3. Peki söyle bakalım hangi şehirde emekliliğini geçirmek isterdin?

Edirne
Çanakkale
İzmir
Muğla
Antalya
Hatay
Mardin
Ağrı
Artvin
Sivas
Sinop
Eskişehir

4. Hangi filmi Ahmet Kaya ile birlikte izlemek isterdin?

Yol
Uçurtmayı Vurmasınlar
Duvar
İki Dil Bir Bavul
V for Vendetta
Bloody Sunday (Kanlı Pazar)
Hotel Rwanda (Hotel Ruanda)
Libertarias (Özgürlük)
The Thin Red Line (İnce Kırmızı Hat)

5. Ahmet Kaya'nın hangi fotoğrafını daha çok seversin?

6. Bir Ahmet Kaya şarkısı olsan seni kim söylemeliydi?

Selda Bağcan
Kıvırcık Ali
Grup Yorum
Onur Akın
Kardeş Türküler
Mehmet Erdem

7. Ahmet Kaya'yı tek kelimeyle anlatmak istesen bu hangisi olurdu?

8. Peki Ahmet Kaya şarkısı ne zaman dinlenilir?

9. Bu aralar kendini nasıl hissediyorsun?

10. Son olarak hangisi sana daha çok huzur veriyor?

Giderim!

Senin karakterin çok keskin. Kesinlikle eğilip bükülmeye gelmiyorsun. En öne çıkan özelliğin korkusuzluğun ve cesaretin. Herhangi bir problem söz konusu olduğunda gözün kararır gerekini yaparsın. Kalıp mücadele etmek gerekiyorsa savaşırsın, mücadele çare değilse arkana bakmazsın. Büyük kararlar almak senin işin. Gerektiğinde kapıyı öyle çarparsın ki yer çatlar gök patlar. Gitti mi tam gidersin. Öyle sinsice falan da olmaz gidişin, kapıyı çarpar gidersin; kurşun gibi, mavzer gibi, dağ gibi patlar gidersin!

Şarkıyı dinlemek için:: Giderim

Kum Gibi!

Seni bitiren şey vefasızlık.  İnsanlarla çok iyi vakit geçiriyorsun, eğleniyorsun, paylaşımlarda bulunuyorsun ama sonunda hep vefasızlık. Martıların ağladığı çöplüklerde, gülüşürsünüz. Ama hiçbir şey olmamış, hiçbir şey yaşanmamış gibi geçip giderler, hatta kum gibi, kum gibi ezip geçerler.  Bu konuda, sonbahar damlarken damlara, onunla beraber sararmanız bile mesele değildir. Çünkü acımasızdır onlar. Ayaklarına sarılman bile fayda etmez!  

Şarkıyı dinlemek için:  Kum Gibi

Hani Benim Gençliğim!

Büyüdükçe geçmişe özlem duyuyorsun. Her geçen gün bu özlem artıyor çünkü dertlerin büyüyor, hayat seni daha çok yoruyor. Türlü türlü sıkıntılar karşına çıkıyor. Her yerden bir zalim çıkıyor. Bir gün sevgili olarak bir gün yönetici bir gün arkadan vuran dost olarak.  İnsanlara inancını neredeyse yitirecek konuma geliyorsun ve seni çocukluğun avutuyor.  İşte bundandır bilyelerini, topacını anman; kiraz ağacında yırtılan gömleğini hatırlaman. Ama gençliğin/çocukluğun çoktan geçti; çünkü uçurtman tel örgülere takılıdır.  Anladın sen değil mi? :)

Şarkıyı dinlemek için: Penceresiz Kaldım Anne

Başım Belada!

Hayatın her alanında bir bela karşına çıkıyor!  Bu ülkede yaşamak zor zanaat. Her gün ayrı bir hikaye karşımıza çıkıyor. Yolda yürürken kafamıza bir tuğla düşebilir, bir çukura düşüp ayağımızı kırabiliriz. Sen biraz talihsizsin bu konuda. Tüm aksilikler de seni buluyor.  Ve sende bir güvercin kalbi var. Çok iyi niyetlisin sevgi dolusun. Böyle olunca da zarar görmen kolay oluyor, başın beladan kurtulmuyor. Anladın sen değil mi? :)   

Şarkıyı dinlemek için: Başım Belada

Ayrılığın Hediyesi!

Ayrılık ve özlem seni kahrediyor. Yarı ölümdür derler ayrılık için. Sen hassas bir kalbe sahip olduğun için seni diğer insanlardan çok daha fazla etkiliyor orası kesin.  Ve dizeler senden geliyor...

Lanet olsun! 
Artık sigarayı üç pakete çıkardım günde 

Olsun gözüm olsun, ne olacaksa olsun

Şarkıyı dinlemek için: Ayrılığın Hediyesi

Nereden Bileceksiniz!

Bazı insanlar vardır hep yalnızdır. Her soruna karşı tek başına mücadele etmiştir.  Öyle bir mücadele ki taş duvarları yıktın, demirleri söktün ve  hayatını yaktın ama kimse yanında yoktu. Sen çok yalnız bırakıldın ama hayat devam ediyor. Mücadeleye her alanda devam ediyorsun :) Evet yoruldun, duruldun, sadece sesin çıkıyor ama umudunu yitirmemişsin! 

Şarkıyı dinlemek için: Nerden Bileceksiniz

Acılara Tutunmak!

Sen acılarla yaşamaya alışmışsın. Her yanında bir acı. Bazen terk edip giden sevgili oluyor bazen uzaklara giden bir dost bazen de bir yol arkadaşı!  Her şeyini paylaştığın insanlar zaman içinde yok olmuş. Mutluluklar acılara dönüşmüş. Oysa her şey yalanmış sevmek diye bir şey yokmuş...

Şarkıyı dinlemek için: Acılara Tutunmak

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
osman-yilmaz32

Giderim

hasan-yilmaz27

Kum Gibi! Seni bitiren şey vefasızlık. İnsanlarla çok iyi vakit geçiriyorsun, eğleniyorsun, paylaşımlarda bulunuyorsun ama sonunda hep vefasızlık. Martıların ağladığı çöplüklerde, gülüşürsünüz. Ama hiçbir şey olmamış, hiçbir şey yaşanmamış gibi geçip giderler, hatta kum gibi, kum gibi ezip geçerler. Bu konuda, sonbahar damlarken damlara, onunla beraber sararmanız bile mesele değildir. Çünkü acımasızdır onlar. Ayaklarına sarılman bile fayda etmez!

albaytimur

ahmet kaya diye her yıl bir şekilde gündeme getirilen yaratık koyu bir teröristtir. Bu yaratığı dinlemeden önce bir daha düşünün. Zaten apoyu özlediğini söylediği şarkısını dinlerseniz bir daha bu yaratığın hiçbir şarkısını dinlemezsiniz.

damla-cankar

Başım Belada!Hayatın her alanında bir bela karşına çıkıyor! Bu ülkede yaşamak zor zanaat. Her gün ayrı bir hikaye karşımıza çıkıyor. Yolda yürürken kafamıza bir tuğla düşebilir, bir çukura düşüp ayağımızı kırabiliriz. Sen biraz talihsizsin bu konuda. Tüm aksilikler de seni buluyor. Ve sende bir güvercin kalbi var. Çok iyi niyetlisin sevgi dolusun. Böyle olunca da zarar görmen kolay oluyor, başın beladan kurtulmuyor. Anladın sen değil mi? :)

sunflower

Giderim!Senin karakterin çok keskin. Kesinlikle eğilip bükülmeye gelmiyorsun. En öne çıkan özelliğin korkusuzluğun ve cesaretin. Herhangi bir problem söz konusu olduğunda gözün kararır gerekini yaparsın. Kalıp mücadele etmek gerekiyorsa savaşırsın, mücadele çare değilse arkana bakmazsın. Büyük kararlar almak senin işin. Gerektiğinde kapıyı öyle çarparsın ki yer çatlar gök patlar. Gitti mi tam gidersin. Öyle sinsice falan da olmaz gidişin, kapıyı çarpar gidersin; kurşun gibi, mavzer gibi, dağ gibi patlar gidersin!

Görüş Bildir