Son Dönemlerde İşsizlik ve Geçim Sıkıntısı Nedeniyle Bunalıma Girerek Yaşamlarına Son Veren Vatandaşlarımız

3.4bPAYLAŞIM

Evine ekmek götüremeyen insanların varlığına inanmayanlar var...

Yetkililer her ne kadar ekonomik anlamda Türkiye'nin iyi olduğunu söylese de ve TÜİK işsizlik oranını yüzde 1,1 gerileyerek Eylül ayında yüzde 12,7 olarak ölçse de intihar haberleri bunun tam tersini gösteriyor bizlere.

Cebimizdeki para artmazken gelen zamlar hızlı bir şekilde artıyor. Evine ekmek götüremeyen vatandaşların gittikçe çoğaldığı bir Türkiye haline geldik.

Ülkedeki işsizlik sorunu artık insanların temel insani ihtiyaçlarını gideremeyeceği seviyelere gelmiş durumda. Alım gücü her geçen düşüyor bununla birlikte de geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımız çareyi bu dünyadan göçüp gitmekte buluyor.

Son olarak 45 yaşındaki M.I isimli işsiz olduğu söylenen bir vatandaşın bir eline "İş-Aş" yazarak lise duvarına kendini astığını duyduk.

Buradan detaylara bakabilirsiniz;

Eline 'İş-Aş' Yazarak İntihar Eden Vatandaş Sosyal Medyanın Gündeminde - onedio.com
Eline 'İş-Aş' Yazarak İntihar Eden Vatandaş Sosyal Medyanın Gündeminde - onedio.com

Bu ölümün ardından da son yıllarda geçim sıkıntısı nedeniyle hayatına son veren insanlarımızı hatırladık;

1. Geçtiğimiz yıl, Denizli’de bir sağlık merkezinde çalışırken işten atılan 26 yaşındaki Osman Karul, işsizlik nedeniyle girdiği bunalımın ardından hayatına son verdi.

2. Denizli'nin Pamukkale ilçesinde yaşayan 21 yaşındaki U.Z.Ş, geçim sıkıntısı nedeniyle intihar etti. U.Z.Ş'nin bir süredir işsiz olduğu öğrenildi.

3. Gebze ilçesinde yaşayan ve dış cephe işiyle uğraşan 39 yaşındaki Levent Akar, borçlarını ödeyemediği ve geçinemediği için iş yerinde yaşamına son verdi.

4. Antalya'da işsiz olduğu için bunalıma girdiği iddia edilen jeofizik mühendisi 38 yaşındaki Ercan Özer, oturduğu apartmanın 9'uncu katındaki evin penceresinden atlayarak yaşamını sonlandırdı.

5. İş bulamadığı için maddi sıkıntı yaşayan Hasan M. isimli şahıs, Bolu'da bir inşaat halindeki binanın çatısına çıkarak geçtiğimiz nisan ayında intihar etmek istedi.

6. Uzun süredir işsiz olduğu öğrenilen A.Y isimli kişi, Hatay Valiliği önünde 'Çocuklarım aç' diyerek kendini yakmıştı. İntihara kalkışan vatandaşa yangın tüpleriyle müdahale edilmişti fakat A.Y. hastaneye götürülürken hayatını kaybetti.

7. Konya’da iki çocuk babası olduğu belirtilen TIR şoförü Mevlüt Çankaya Konya Kamyon Garajı’nda intihar etti, sosyal medyada TIR şoförünün maddi sıkıntılar nedeniyle intihar ettiği öne sürüldü.

8. Kocaeli Darıca’da bir süredir işsiz olan 3 çocuk babası İlyas Yazgan bunalıma girerek hayatına son verdi.

9. Şırnak'ın Cizre ilçesinde Nezir Kılıç isimli vatandaş, Cizre Kaymakamlığı binasının penceresine çıkarak intihar etti.

10. Tekirdağ'da Saffet G. isimli vatandaş evde yalnız olduğu esnada ailesine not yazarak yaşama veda etti. Saffet G.’nin ailesine “Ben hakkımı size helal ediyorum. Siz de bana hakkınızı helal edin. Biliyorum, sizi çok üzdüm. İşsizlikten bunaldım” şeklinde not bıraktığı öğrenildi.

11. Çorlu’da günlük yevmiye ile çalışan ve salgın dönemi işsiz kalarak borçlarını ödeyemeyen Muhammed Bedir intihar etti.

12. Bir de intihar girişimleri de vardı... Ankara, Kızılay Meydanı’nda bir vatandaş “Cumhurbaşkanına sesleniyorum, işsizim sokakta yaşıyorum, adalet bu mu?” diyerek intihar etmek istedi.

13. Trabzon'da işsiz olduğu belirtilen bir vatandaş, belediye binası önünde kendini yakmaya çalıştı.

Acılar bu ülke insanın peşini bir türlü bırakmıyor ne yazık ki... Umarız ki bir daha işsizlik nedeniyle vatandaşlarımızı kaybetmeyiz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ayse-erkan-duyar

ŞU GERİZEKALI KAPİTALİZM YÜZÜNDEN BU KADAR VATANDAŞIN HAYATINDAN OLMASI...ALLAH'IM ! DAHA SENİN KATINA ÇIKMADAN CEHENNEMİ YAŞIYORUZ YARDIM ET YARRABİM

batuhan-sahin26

Allah belanızı versin...

xvala

Kapitalizm insan hayatınıhiçesayan aşağılık birsistemdir helede yaşadığımız TRde Avrpadaki gibi sosyal devlet yoksa zengin aşırı tüketir kedisine köpeğine harcadığıparaylaövünür fakir ise utanılacak yaşam koşullarında ölmeyi tercih eder Gerçi yaşarkendeölüyorinsan uzun çalışmasaatleri zorgeçim şartlrı maaşın tek başına geçinmeye yetmeyince ailesiyle üstüste yaşamak zorunda kalanlarne çokülkede hırgür kavgala hayatı çalıyor gezip eğlemeye zaman yok okuduğun üniv.miş kpssmiş bir boka yaramıyor çnkü işsizlik varyığılma var fakiraileçocukları memur olup hayatını garanti!altına alıyor birde evlenip kolayyaşarım diye düşünenlervar dkda parakavgasına girişiyorla özelsektörde uzun çalışma saatleri sürün allah tek pazar günü nehalt edersen et Akepe patron partisi olarak yaşam koşullarını daha kötü hale getirdi İş verenler ne mutlu kapitalizmboş zaman vermiyor parasıolmayan yalnız çalışmak zorunda asgari ücretli işin varsa sigartonda varsaşanslısın neboktan zamanadenkgeldik enkötüye muhtaçolduk

necati-tunc

doğulu,ülkelere,,ğıdın,,SIZIN,,ĞIBI,,1,KIŞIYI,,KONUŞAN,,UZAYA,,BILE,,ATATÜRK,,ÇIKTI,,ÜLKEYIDE,,,TEK,,KURTARDI,,SANAN,,NE,,TESLADAN,NE,,ELON,,MUSKTAN,,FABRIKALAŞMADAN,,INSANA,,,,, ,DEĞER,,VERMEDEN,,ABERI,,OLMAYAN,,SIZLERIN,,AVRUPADA,ABD'de,YAŞAMASI,,SAÇMA

zangoccocuk

Necati abi. Abi sen iyi birine benziyorsun ama allah aşkına Türkçe yazmayı öğrenip gel nolursun ya. Yorumlarını okurken kafam yanıyor aslan abim.

ferat1999

Sonra Onlar şöyle dile gelecek: "Bunlar, bize neden revâ görüldü" dediklerinde: "Yaktığınız canlar, ettiğiniz haksızlıkları yüzünden, adaleti kendinize biçtiniz. Vicdan adaletiyle hüküm etmediniz." Sonra da: "Artık kurtuluşunuz yok.! Tadın, azabı şimdi." denilecek. Onlar pişman olsalar da çektiklerinden, bu onlara merhamet getirmeyecek. O yüzdendir ki "merhamet ediniz ki merhamet bulasınız." Ey insanlar...

Görüş Bildir