Soma'da Maden İşçilerinin Oturma Eylemi Dördüncü Gününde

 > -
Soma'da Maden İşçilerinin Oturma Eylemi Dördüncü Gününde

Soma’da yaşanan faciadan sonra çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve madenlerde iş güvenliğinin sağlanması talebiyle kaymakamlık önünde başlatılan oturma eylemi dördüncü gününe girdi.

Soma’da yaşanan faciadan sonra çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve madenlerde iş güvenliğinin sağlanması talebiyle kaymakamlık önünde başlatılan oturma eylemi dördüncü gününe girdi. İşçiler, dün akşam sekiz kişilik heyetle Ankara’ya giden arkadaşlarından haber bekliyor.

Soma’daki çeşitli madenlerde çalışan işçiler, dört gün önce oturma eylemi başlatmıştı. Maden İşçileri Sendikası’na büyük tepki gösteren işçiler, sendikacıların kendilerine sahip çıkmadığını ve ortada olmadıklarını belirterek, özellikle çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve iş güvenliğinin sağlanmasını talep etmişti.

İşçiler, dün akşam aralarından seçtikleri sekiz kişiyi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’le görüşmek üzere Ankara’ya gönderdi. Arkadaşlarından gelecek haberi beklediklerini aktaran işçiler, oturma eylemine devam ediyor.

sondakika.com

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraSomaTaner Yıldızet
Görüş Bildir