Siz Öğretmeyin! Okul Yıllarında Öğretmenlerinin Verdiği Komiklik Derecesinde Yanlış Bilgileri Paylaşan İnsanlar

-

Reddit kullanıcılarına "Sınıfta öğretmenlerinizin size söylediği komik şekilde yanlış bilgiler nelerdir?" diye sorulmuş. Kısa sürede popüler hale gelen soruya verilen cevaplar ise gerçekten komik! 

BuzzFeed kaynaklı içeriğimizle, işte gelen cevaplardan bazıları:

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/stephenlaconte/...

1. "Bilgisayar öğretmenimiz bir internet sitesindeki fotoğraf üzerinde 'Kes' seçeneğine tıklarsak fotoğrafın internet sitesinden silineceğini ve site sahibinin üzüleceğini, bu yüzden 'kopyala' seçeneğini kullanmamız gerektiğini söylemişti."

2. "Japon tarihi öğretirken öğretmenimiz bir Japon samurayının intiharına 'seppuku' değil de 'sudoku' dendiğine çok emindi."

3. "Eğer uçakta bir böcek varsa böceğin ileri doğru uçamayacağı, çünkü hareket halindeki uçaktan daha hızlı uçamadığı..."

4. "6. sınıf öğretmenim kelimeyi kısa bir hikayede kullandığımda 'Yorulmuş' diye bir kelime olmadığını söyledi ve sözlüğe bakmam konusunda ısrar etti. Ben de kelimeyi buldum ve bütün sınıfın önünde hatasını kanıtladım."

5. "McDonald's'ın Big Mac burgerinin midemizi her şeyden çok fazla miktarda doldurduğu ve bu yüzden midemizin hiçbir şey yemediğimizi düşündüğü, bu yüzden de kısa süre sonra tekrar acıkıyor olduğumuz.."

6. "Öğretmenimiz hayvansal ve bitkisel materyalleri tahtaya yazdı. Yünün bir bitki olmadığına onu bir türlü ikna edemedik."

7. "Yeraltı Demiryolu olayının fiziksel olarak gerçekten yeraltında işleyen bir demir yolu olduğu konusunda yemin eden bir öğretmenim vardı."

8. "Köpekler köşelerdeki şeyleri koklayabilmek için uzun yüzlere sahip olacak şekilde evrimleşmişlerdir."

9. "Bir öğretmenim bize Birleşik Krallık bayrağı gösterip 'Bu Amerika bayrağı' demişti."

10. "Bir at ağzını kapattığında çenesi kendini kilitler ve bir insanın ağzını tekrar açması imkansızdır."

11. "Bir keresinde vekil matematik öğretmeni 1'den büyük olan tüm kesirlerin 0'a eşit olduğunu söylemişti."

12. "Konjunktivit'i olan birisi size sadece bakarak hastalığı bulaştırabilir."

13. "Bir öğretmenim bize vücudumuzun sol tarafının feminen, sağ tarafının maskülen olduğunu söylemişti. Sol tarafınızda teninizin daha güzel olmasının ve sağ tarafınızın daha güçlü olmasının falan nedeni buydu. Bu ne saçma iş?"

14. "Geçen sene bir biyoloji öğretmenim T-Rex'in sadece 180 santimetre boyunda ve kanatlı olduğunu söyledi."

15. "Ekonomi öğretmenim basit faiz ile bileşik faizin aynı şey olduğunu söyledi. Derste bununla ilgili konuşunca da beni koridora çıkardı ve bir daha onunla fikir ayrılığı yaşamamamı söyledi."

16. "İkişer ikişer nasıl sayılır: 2, 12, 22, 32..."

17. "Bütün lambalar hükümet tarafından kameralarla donatılmıştır bu yüzden onları kullanmamalıyız."

18. "Eğer daha fazla para kazanıyorsanız daha fazla vergi ödersiniz. O yüzden aldığınız terfi size para kaybettirir. Lisedeki ekonomi öğretmenimin sözleri."

19. "Ay da tıpkı Güneş gibi bir yıldızdır."

20. "8. sınıftaki tarih öğretmenim Stanford Hanım bize insanların canları sıkıldığı için uykuyu icat ettiğini söylemişti."

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emelk

Yüksek Lisanstayken IMF ve Dünya Bankasını aynı kurum zanneden Siyasal İletişim hocam vardı. Siz ne diyorsunuz? Üstelik ülkenin en iyi üniversitelerinden birindeydi. Babası muteber bir prof. olduğu için akademisyen! olabilmişti duyduğuma göre. O torpille işte bu kadar.

ccigdem79

ilginç

enk-capital

İlki sanki goygoy olsun diye söylenmiş. Öbürleri de gayet normal. Her şeyin en doğrusunu kendisinin bildiğini zanneden gerizekalı hocalar her yerde var. Özellikle üniversitelerde bunlardan bolca bulabilirsiniz. Bilen yapar, az bilen öğretir, bilmeyen yönetir, hiç bilmeyen denetler.

ahmetbroxdx

#14 Tavuklardan bahsediyo büyük ihtimal

makyavelist-rus

Nasıl öğretmenleriniz olmuş sizlerin ya? Bana hiç bu tarz bir öğretmen denk gelmedi :d hahashasjashdjasdhjasdhjkasdf

Görüş Bildir