Sevgilinizi Çok İyi Tanıdığınızı Göstererek Kalbini Bir Kez Daha Çalacak Bir Hediye Vermenin 10 Altın Kuralı

-
Abone ol

Önemli olan "düşünceli" görünmek değil, gerçekten öyle olmak.

1. Klişe hediyelerden uzak durun.

Evet, hepimizin sevgilimize hediye alacağımız zaman ilk tercihi klişe hediyeler satan yerlere bakmak oluyor fakat bu durum sadece "araştırma amaçlı" olarak kalmalı diye düşünüyoruz. Peluş ayıcık, üzerinde isim yazan kalem, defter, saat almak maalesef karşınızdaki insana hediye üzerine internette arama yapmaktan başka bir çaba harcamadığınızı ve çok da değer vermediğinizi göstermenin iyi bir yolu. Ayrıca son dakika hediyesi diye de biraz bağırıyor... 😕 En azından bu tarz bir alışveriş yapmak zorunda kalırsanız, sevgiliniz için gerçekten özelliği olacak bir şeyler seçmeye çabalayın.

2. Pahalı kelimesinin "düşünceli" demek olmadığını kavrayın.

Evet, hepimiz lüks ve pahalı şeylere karşı zaaf sahibiyizdir fakat bu tarz hediyeler sadece materyal hisleri doyurmakla kalır. Oysa sevgi materyallikten oldukça uzak olmalıdır. Belki sevgiliniz pahalı şeylerden hoşlanıyordur fakat yine de ilk seçeneğinizin "pahalı" değil, "anlamlı" olandan olmasını öneririz.

Ayrıca beyler için; bu tarz zaten "özel" olan günlerde evlilik teklifi gibi olaylara girişmemenizi öneririz. Çünkü bu tarz durumların kendine özel günleri olması gerektiği yaygın bir düşüncedir.

3. Sevgilinizle yaptığınız konuşmaları düşünüp ilgi alanlarını saptayın.

Hediye seçerken sevgiliniz için derin anlamları olan şeyler hazırlamanız karşınızdaki insana ne kadar içten ve düşünceli olduğunu gösterecek, sevginizi kanıtlayacaktır. Bu yüzden izleyebileceğiniz en iyi yol, sevgiliniz ile yaptığınız konuşmaları düşünmek ve ilgi alanları üzerine bir plan yapmak. Diyelim ki sevgiliniz X grubunu çok seviyor ve hediye vereceğiniz hafta da şehrinizde o grubun bir konseri var. O zaman bu konserin biletlerini alıp ona hediye etmeniz, alacağınız herhangi büyük bir hediyeden daha anlamlı olacaktır.

4. Sevgilinizin değerlerine önem verin.

Diyelim ki vegan ya da hayvansal ürünlerin eşyalarda kullanımına karşı birisiyle birliktesiniz. O zaman aldığınız hediyenin sevgilinizin değerlerine uyup uymadığına kesinlikle dikkat etmelisiniz. Tabii bu sadece veganlık ya da hayvansal ürün karşıtlığıyla sınırlandırılamaz. Hediye seçerken sevgilinizin toplumsal ve içsel değerlerine önem vermeniz gerekir.

5. Onun için önemli olan konularda hazırlayabileceklerinizi düşünün.

Belki de sevgiliniz ailesiyle çok sık görüşemiyor ve onları çok özlüyordur? O zaman sürpriz olarak onu ailesiyle bir araya getirmek için harika bir zaman olabilir. Ya da bu aralar kafasına takılan ve önemsediği konularda onu rahatlatacak ve yalnız olmadığını hatırlatacak bir şeyler yapabilirsiniz. Hediyeler her zaman maddi ve somut olmak zorunda değildir.

6. Kendi emeğinizi katın.

İlla somut bir hediye vereceğim diyorsanız, bu hediyeyi bir yerden satın almak zorunda olmadığınızı fark etmenizde fayda var. Bunun yerine elinizden geldiği kadarıyla bir şeyler inşa edebilir ve küçük bir hediye hazırlayabilirsiniz. Bu tarz hediyeler hazırlarken aranızdaki ilişkiyi ve sembol olarak kullanabileceğiniz şeyleri düşünmeniz çok önemli. Örneğin birbirinize taktığınız isimleri ya da güzel zaman geçirdiğiniz bir anı düşünüp, bunları yansıtan bir hediye hazırlayabilirsiniz.

7. İhtiyaçları göz önünde bulundurun.

Evet, hepimiz özel hediyeler almayı seviyoruz fakat kimi zaman bu tarz hediyelerden ziyade ihtiyaçlarımızın karşılanmasına ihtiyacımız oluyor. O yüzden son zamanlarda sevgilinizin ihtiyaçlarını dile getirip getirmediğini ya da vitrinde bir şey görüp de beğenip beğenmediğini hatırlamaya çalışın. Belki kendisinin bir çift ayakkabıya ya da kabana ihtiyacı olabilir fakat karşılayamıyordur, öncelik olarak başka şeylere para ayırması gerekiyordur. Eğer elinizden geliyorsa bu tarz ihtiyaçları karşılamanız sevgiliniz için dünyalara bedel olacaktır. Tabii bizce bu hediyeleri sevgilinizin "ihtiyacını karşıladığınızı" belli ederek vermemelisiniz. Bu düşünce karşınızdaki insan için kırıcı olabilir.

8. Hediyenizi güzelce paketledikten sonra ufak ama içten bir not iliştirin.

Hediyeyi sizin yanınızda açacak olsa bile o notun içtenliği kendisini çok mutlu edecektir. Ayrıca bu notun saklanacağından ve ara ara bulunca tekrar okunup mutluluk vereceğinden şüpheniz olmasın!

9. Hediyeyi açarken, hediyenin anlamını çözmesi için ona biraz zaman tanıyın, sonra çok üzerinde durmadan seçim nedeninizi açıklayın.

Küçük detayları hatırlamanız karşınızdaki insan tarafından oldukça içten ve değerli bulunacak ve bu size olan sevgisini bir tık artıracaktır.

10. İşte verebileceğiniz en güzel hediye: Varlığı için minnettar olduğunuzu, ne olursa olsun yanında olduğunuzu hissettirin.

Hediye verirken sizin uyguladığınız küçük taktikler neler?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir