Senin Kankan Hangi Yemek Olurdu?

-

Hepimizin en yakını, her şeyini bilen bir kankası bir dostu vardır. Peki ya bu kadar iyi tanıdığınız kankanız sizce hangi yemekle özleşiyor? Hadi gelin cevabı bizde!

1. Hadi başlayalım, ilk olarak şöyle kendine rahat bir yer seç!

2. Hoşlandığın kişinin başkasından hoşlandığını duydun kankan senin için ne yapar?

Aklımı dağıtmak için dışarı çıkarır
"Sana başka biri mi yok?" deyip yeni birini ayarlar
Direk nerdeysem yanıma gelir
Ne yapar eder çiftlerin arasını bozar
Acı da olsa gerçekleri söyleyip buna alışmamı sağlar
Stalkerlık hünerlerini ortaya döküp işin aslını araştırır

3. Peki diyelim ki en yakın arkadaşınla bir ortamdasınız ve bir anda göz göz geldiniz...

Biz bir türlü o bakışma işini kıvıramadık ya!
Kesin dedikodu dönüyordur
Bizim aramızda her bakışın bir anlamı var
Öylesine bakmıştır başka ne olabilir ki?

4. Kankanızla bir kuruş paranız kalmadı ama siz bir aradayken...

En kötü en sevdiğimiz filmi tekrar izleriz
O kirli çıkıdır vardır bir bildiği
Paraların suyunu çekmesinin sebebi zaten bizim bir arada olmamız
Her türlü eğlencenin dibine vururuz

5. Ne sıklıkla konuşursunuz?

6. Arkadaşın bir sebepten dolayı başka bir ülkeye taşınmak durumunda kaldı, bu durumdan arkadaşlığınız nasıl etkilenir?

İstediği kadar uzağa gitsin o benim can dostum!
Her gün sanki burdaymışçasına görüntülü konuşuruz
Gözden ırak olan gönülden de ırak olur
Ufak da olsa bir soğukluk girer aramıza ama yine de konuşuruz
O bensiz ben onsuz yapmam ben de taşınırım
Hayatıma dair önemli her şeyi bilir

7. Onun yanında annen tarafından azarlandığında arkadaşının tepkisi ne olur?

İlk önce seninle sonra annenle ayrı ayrı konuşarak orta noktayı bulur
Sessizce olayın bitmesini bekler
Hemen "Ayşe Teyzeciğim siz yanlış anladınız" diyerek annenizi sakinleştirir
Seni alıp evden çıkarır

8. Son olarak yaz geliyor arkadaşınla şu aşağıdakilerden hangisini seçersin?

Waffle!

Menünün en içi dolu en tatlı ürünlerindendir Waffle malzemesi bol oluşuyla fazlasıyla doyurucudur üstelik her ortama ayak uyduran bir yemektir yanında ne içseniz gider. İşte sizin de tam böyle bir kankanız var! Dolu dolu her lafı ile sizi etkileyen bir insan var yanınızda. Üstelik onunla her ortam eğlenceli, her ortama ayak uyduran kankanız sizin için bulunmaz nimet değerini bilin!

Mantı!

Herkesin aşık olduğu lezzet mantı senin kankanın ta kendisi! Üzerinde enfes sarımsaklı yoğurdu mis salçalı sosu ve bol baharatı ile hayallerimizdeki yemek! Türk mutfağının geleneklerini yansıtıp enfes olduğunu gösteren yemeklerinden mantı. Eh senin yanındaki kankan da tıpkı mantı gibi kendisinde yok yok! Bir kere hiç yoktan enfes şeyler yaratabiliyor senin bu kankan. Her türlü soruna derde tasaya bire bir olan bir insan. Herhangi bir sıkıntın olduğunda hemen yetişiyor çözümü yoktan var ediyor.

Tost!

Her anımızda yanımızda olan en güzel yemek kesinlikle tost! Sade ve doyurucu olması bir yana her malzeme ile mükemmel gitmesi de dünyanın en güzel şeyi. Zor anlarımızın kesin kurtarıcısı olan tost tıpkı senin dostuna benziyor! Tost gibi dost bulunmaz Hint kumaşıdır, bu kankanız değil dostunuzdur artık. En sade en kötü hallerinizi anlarınızı da bilir, en güzel günlerinizi de. Gerektiği yerde sizinle birlikte ağlar gerektiği yerde güler. Başınıza gelmiş en güzel kişi kesinlikle "tostunuzu yiyip beklediğiniz dostunuzdur"

Adana Kebap!

www.iyiyemektarifleri.net

Yemeklerin hası Adana Kebap kesinlikle senin kankan olmalı! Menünün dibi olan Adana Kebap acısıyla hayatın gerçeklerini yüzüne vurur ama lezzetiyle de baş döndürür. İşte senin en yakın arkadaşın da tam böyle sana o kadar güzel şeyler yapıyor, mükemmel destek oluyor ki hayatında giden ters şeyleri anında unutturuyor. Ama tüm bunların yanında yalaka da değil acı da olsa söylüyor sana kısacası dost gibi dost! Onun öyle bir yeri var ki hiçbir şey demese de sesini duysan yetiyor sana. Uzaktan da mükemmel olacak dostluğun kanıtı sizsiniz.

Hamburger!

Hem etten vazgeçemeyip hem baharatlara düşkün olan hamburger senin kankan olmak için yaratılmış! Senin kankan da tıpkı hamburger gibi hayattan tat almayı bilen biri! Onun yanında sıkılmak bunalmak imkansız! Ne olursa olsun seni her daim eğlendiren sana enerji veren pozitiflik abidesi bu kankanı asla yanından ayırma deriz biz, her gün bir doz kanka ruhu herkese iyi gelir!

Makarna!

Nerede olursa olsun her daim güzel yapılan bir yiyecek varsa o da makarnadır! Bir dokunuşla değişip harikalar da yaratabilir en zor anınızda sizi sadeliğiyle de cezbedebilir. Kankanızın makarna olmasının en büyük sebebi de sürprizlerle dolu olması! Hayatınızdaki en yakın dostunuz her an sizi şaşırtabiliyor. Yeri geliyor amuda kalkıyor yeri geliyor ağır takılıyor. Belli ki ilk tanıştığınızda fazla garip gelmiş size ama hayatınızın büyük bir parçası olacağını kim bilebilirdi ki. Bu sürprizlerle dolu insanı sakın ha yanı başınızdan ayırmayın!

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nuran-ayse-kale

mantı

subhan-mammadov

Tost!

melisa40

Tost

busra-dastan

kankam makarnaymış

hasan-yilmaz27

Adana Kebap! Yemeklerin hası Adana Kebap kesinlikle senin kankan olmalı! Menünün dibi olan Adana Kebap acısıyla hayatın gerçeklerini yüzüne vurur ama lezzetiyle de baş döndürür. İşte senin en yakın arkadaşın da tam böyle sana o kadar güzel şeyler yapıyor, mükemmel destek oluyor ki hayatında giden ters şeyleri anında unutturuyor. Ama tüm bunların yanında yalaka da değil acı da olsa söylüyor sana kısacası dost gibi dost! Onun öyle bir yeri var ki hiçbir şey demese de sesini duysan yetiyor sana. Uzaktan da mükemmel olacak dostluğun kanıtı sizsiniz.

Görüş Bildir