Sen Ne Güzel İnsansın! Dua İçin Hastane Önünde Çorba Dağıtan Dayı

-

Konya'da gönülleri fetheden Lokman Yıldız hastane önünde dua için çorba dağıtıyor. Dr. Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi önüne sabah erkenden gelen Lokman Yıldız, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri bedava çorba ve ekmek dağıtıyor.

Lokman Yıldız, eşinin yaptığı 150 kişilik çorbayı, haftanın 3 günü sabah erken saatlerde hayır için hastane önünde vatandaşlara dağıtıyor.

Emekli maaşı dışında bir geliri olmayan Lokman Yıldız, 'uzun soluklu yapamazsınız, o kadar insana nasıl çorba yetiştireceksiniz' sözlerine de aldırış etmiyor.

"Yaşım 55, ömrümün 15 yılını çık, 40 sene bu dünya için çalıştım. Bundan sonra da öbür tarafa, Allah rızası için çalışalım. Soğuk havalarda insanların içi ısınsın. Köyden kentten hastaneye gelen bir vatandaş çorbayı içip de 'Allah razı olsun.' dedi mi, ne mutlu bana. Hayır mesaimiz sabah 05.00'te başlıyor. Eşim çorbayı pişiriyor. Sonra 07.00 gibi alıp buraya geliyorum. Servise başlıyorum. Saat 10.00-11.00'e kadar dağıtıyorum. Ne zaman biterse o zaman gidiyorum. Bazı kişiler 'Niye ücretsiz veriyorsun?' diye soruyor. 'Allah razı olsun.' diyenler çoğunlukta. Bazıları da 'Bu işleri parasız kimse yapmaz.' diye şaşırıyor. Çorbayı içip memnuniyetini dile getiriyor. Pazartesi, çarşamba ve cuma olmak üzere 3 gün dağıtıyorum. Her gün yapacağım aslında ama gücüm buna yetiyor. Gönüllü yapıyoruz. Allah ömür verdiği sürece dağıtacağız."

Yazın "limonatacı", kışın "çorbacı dayı"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Konya
Görüş Bildir