Seks Hayatınızda Altın Çağı Yaşamak İçin Acilen İnanmayı Bırakmanız Gereken Kadın Orgazmına Dair İlginç Bilgiler

1.3bPAYLAŞIM

Daha sağlıklı bir cinsel hayat mümkün!

Her ne kadar kadınların orgazm olabilmesine yardımcı olabilmek için sayısız yazı ve makale yazılsa da dünya üzerinde hala kadınların birçoğu orgazm olamamaktadır.

Kinsey Seks, Cinsiyet ve Üreme Araştırmaları Enstitüsü'ne göre, kadınların % 20 ila % 30'u seks sırasında orgazm olmadıklarını söylemektedir. 

Bu durumun değiştirilebilmesi için birçok araştırmacı ve bilim insanı konuyla ilgili açıklama yapmış ve doğru bilinen yanlışlara parmak basmıştır.

İşte insanların acilen inanmayı bırakması gereken, orgazmla ilgili efsaneler:

1. "Vajinal orgazm ve klitoral orgazm gibi farklı orgazm türleri vardır."

Bu ikisi farklı orgazm türleri değildir. Aslında burada bahsedilen şey cinsel organın hangi kısmının orgazma ulaşması için uyarıldığıyla alakalıdır. Uzman Prause şöyle söyler: "Aslında ikisi arasında bir fark yoktur. Klitorisinizden mi yoksa vajinanızın içinden mi uyarıldığınızın bir önemi yoktur, her iki durumda da kasılmalar pelvis boyunca gerçekleşir."

2. "Erkek boşaldığı zaman seks bitmiş demektir."

Tabii ki hayır. Seks sadece her iki taraf da tatmin olduğu ve bitirmeye hazır olduğu zaman biter.

3. "Partnerinizi iyi hissettirebilmek için orgazm taklidi yapmanız gerekir."

Uzman Lutterman'e göre orgazm taklidi yapmak yalan söyleme yeteceğinizi geliştirebileceği gibi partnerinizi yanıltmanın da kötü bir fikir olduğunu söyler. Bu konuda iyi olduğunu düşünerek kendini geliştirmeye yönelik ya da vücudunuzu tanımaya yönelik bir adım atamaz. 

Ayrıca öğrendiklerinde nasıl kırılacaklarını da bir düşünün...

4. "Sadece iyi bir seks sonucu orgazm olabilirsiniz."

Doğrudan klitoral uyarılma olmadan vajinal penetrasyon durumunda orgazmın gerçekleşmediği düşünülmektedir, kadınların %75'inde durum budur. Yani seksin iyi olup olmamasıyla bir alakası yoktur. Cinsellik alanında uzmanlaşmış psikoterapist Amanda Lutermen'a göre durum tamamen vajina ve klitoris arasındaki mesafeyle ilgilidir. Eğer klitoris vajinaya yakınsa penetrasyon durumunda orgazm olmanız çok daha muhtemel. Yani tamamen anatomiyle alakalı...

5. "'Squirting' gerçek bir orgazm değildir."

Araştırmacılar hala bunun gerçek olup olmadığı konusu üzerine tartışmaktadır. Çünkü bu sırada vücuttan çıkan sıvının ne olduğu hala bilinmiyor. Bir kısım araştırmacılar bunun basit bir şekilde idrar olduğunu söylese de Lutterman ve diğer seks uzmanları bu sıvının içerisinde spermde benzeri bulunan prostat hormonları olduğunu söylüyor.

6. "Mastürbasyon partnerinizle olan ilişkinizi mahveder."

Mastürbasyon partnerinizle olan birlikteliğinizde orgazm olma şansınızı düşürmez. Hatta tam tersi, vücudunuzu tanımak ve keşfetmek bu konuda size daha çok yardımcı olacaktır. Bu bilgilerinizi partnerinizle paylaşabilir, orgazm olma şansınızı yükseltebilirsiniz.

7. "Seks sırasında birden fazla kez orgazm olmanız gerekir."

Erkekler boşaldıktan sonra refrakter dönem sonrası tekrar orgazm olabilirler. Öte yandan bazı kadınlar ise orgazm olduktan sonra bir süre uyarılma seviyesinde kalıp birkaç kez daha (3-4 kez) orgazm olabilirler. Araştırmacılara göre kadınların sadece %15'i birden fazla orgazm yaşayabiliyor.

8. "Herkes orgazm olur."

Kadınların %10 ila %15'i anorgazmi denilen bir problem yaşamaktadır. Anorgazmi, kadınlarda orgazm olamama sorunu olarak bilinmektedir. Bu durum kullanılan ilaçlar, yaşanılan travmalar ya da sebebi bilinmeyen sinir bozucu nedenlerlerden kaynaklanabilir. Anorgazmi problemi olan kadınlar hiçbir zaman orgazm olamaz ya da seksten zevk alamaz denilemez. Bazı insanlar bu durumdan partnerlerinin yardımıyla kurtulabilir.

9. "Her gün Kegel egzersizi yapmak daha iyi ve çok orgazm olmanıza yardımcı olur."

Kegel egzersizleri en temel özetiyle; pelvik taban kaslarını güçlendirmek için yapılan basit sıkıştırma-bırakma hareketleridir. Ancak bunun daha iyi ve daha çok orgazm olmanızı sağladığına dair bilimsel bir kanıtı yoktur. Egzersizler pelvik tabanınızı güçlü tutar bu da yaşlandıkça doğal olarak zayıflama eğilimi gösteren kaslar için önemli bir yer tutar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lalibertad

eyyy editör senin nasıl bir cinsel hayatın var ya:)

Görüş Bildir