Görüş Bildir

etiket Şehit Ağabeyi Yarbay Alkan: 'Ülkeyi Yönetenler Bedel Ödemeden Bu İş Bitmeyecek'

Anasayfa > Gündem

PKK’lı teröristler tarafından 21 Ağustos’ta Şırnak’ta jandarma karakoluna yapılan saldırıda şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan’ın cenaze törenindeki haykırışları ile gündemde geniş yankı uyandıran Jandarma Yarbay Mehmet Alkan 'Biz canımızla, kanımızla bedel ödedik. Ülkeyi yönetenler hangi bedeli ödedi, bunu gösterin bana. Onlar bedel ödemediği sürece bu iş de bitmeyecektir' dedi.

Doğan Haber Ajansı'ndan İbrahim Emül'ün haberine göre; Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şubesi'nde konuşan Yarbay Alkan, terörle mücadele konusunda 'biz kanımızla canımızla bedel ödedik, ülkeyi yönetenler hangi bedeli ödedi' diyerek eleştirilerde bulundu.

Yarbay Alkan, şehit kardeşinin cenazesindeki feryadıyla ülke gündemine oturmuştu

Devam eden terörle mücadele konusunda konuşan Yarbay Alkan, şunları söyledi:

'Hani diyorlar ya, ’Askersin kardeşim öleceksin’, eyvallah. Bakın bu kadar şehidimiz var. Bunların hepsi öldü, kanını canını verdi. 32 yıldır böyle. Peki bu ülkeyi yönetenler ne yaptı? Biz canımızla, kanımızla bedel ödedik. Ülkeyi yönetenler hangi bedeli ödedi, bunu gösterin bana. Onlar bedel ödemediği sürece bu iş de bitmeyecektir. 

Dağdaki terörü şehre indirenler, bu akan kanların sorumlusudur. Yine konuşuyor diyecekler ama. Biz kanımızı canımızı vermeyelim demiyoruz, veriyoruz zaten. Bundan bir çekincemiz yok. Bunu da herkes görüyor, mezarlıklar şehitlikler de bunun şahidi. Peki nereye kadar? Bu işin bir sorumlusu yok mu? 

Bizim kaybedecek bir şeyimiz yok. Biz kaybedeceğimizi kaybetmişiz zaten. Üzerimize düşeni de yapmışız. Artık üzerine bir şey düşmeyenlerin bir şeyler yapması lazım. Başkalarının bir şeyler yapması lazım. '

'Teröristler yıllardır belediyeleri yönetiyor'

'Bir taraftan ’terörle mücadele ediyoruz’ diyorlar, diğer taraftan teröristler belediyeleri yönetiyor yıllardır. Koca koca belediyeleri yönetiyorlar, devletin tüm imkanları ellerinde. Bu nasıl mücadeledir?'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
436
91
31
23
11
5
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?