Görüş Bildir
Haberler
'Sebze-Meyveye Yüzde 100 Zam Geliyor'

'Sebze-Meyveye Yüzde 100 Zam Geliyor'

FreiGeist
14.01.2015 - 15:27 Son Güncelleme: 14.01.2015 - 15:29
İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye Sebze ve Meyve Komisyoncuları Federasyonu (TÜSEMKOM) Başkan Vekili Halil Öztürk, 'Özellikle Antalya ve Kumluca'da yaşanan doğal afetlerden dolayı sebze ve meyve fiyatlarında hafta başından itibaren yüzde 100 artış bekliyoruz' dedi.

Öztürk, Antalya ve Kumluca'da kuvvetli yağış, sel, fırtına ve soğuk havanın tarım ürünlerinde önemli zararlara yol açtığını, bunun sebze ve meyve fiyatlarını arttıracağını belirtti.

Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde etkili olan kuvvetli yağış, sel, fırtına ve soğuk havanın Antalya ve Kumluca'da başta sera olmak üzere tarım ürünü yetiştirilen alanlara önemli zararlar verdiğini bildirdi.

Yaşanılanları 'doğal afet' olarak değerlendiren ve üreticilere geçmiş olsun temennisini ileten Öztürk, zararın sebze ve meyve fiyatlarına etkisinin olacağını savundu.

'Özellikle Antalya ve Kumluca'da yaşanan doğal afetlerden dolayı sebze ve meyve fiyatlarında hafta başından itibaren yüzde 100 artış bekliyoruz' ifadesini kullanan Öztürk, şubat ayından itibaren de ürünlerde fiyat artışı öngördüklerini söyleyerek bu artışın enflasyonu da olumsuz etkileyebileceğine dikkati çekti.

Soğuktan etkilenen narenciye ürünlerinin düşük fiyatla pazara çıkabileceğini, fakat tüketilmeden çöpe gidebileceğini vurgulayan Öztürk, tüketiciye yumuşak, üzerinde siyah lekeler olan ürünleri tercih etmemeleri uyarısında bulunarak, 'Narenciyede satın alırken ürünün rengine ve dış görünüşüne aldanmamak gerekir. Tüketici kaliteli üründen vazgeçmemeli' dedi.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
mertens

helal etmiyeeeeeeeeem

cnsfrd

emflasyon %9 nası %100 artıyomu. cumhurbaşbakanım bu okonuya mudahale etmeye çağırıyorum hep paralelcilerin cehape zihniyetinin işleri bunlarr. aa valla tutu... Devamını Gör