Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sayesinde Yeni Bir Aylan Bebek Trajedisi Yaşanmadı: Mültecilere Seyirci Kalamayan Arjantinli Kahraman!

 > 
29PAYLAŞIM

Özellikle Suriye'deki iç savaşın başlamasının ardından Ege ve Akdeniz mülteciler için bir tür cehenneme dönmüş durumda. Her gün, her hafta insanların cansız bedenleri bu "denizlere gömülüyor" veya Aylan bebeğin o malum trajik görüntüsündeki gibi, "karaya vuruyor". 

Bu drama seyirci kalamayanlardan biri tâ Arjantin'den gelen Nicholas Migueiz Montan... Kendisi büyük bir kahramanlık örneği gösteriyor ve gerçek anlamıyla "hayat" kurtarıyor!

Ege Denizi son dönemde büyük bir mülteci akınına ve buna bağlı dramlara ev sahipliği yapıyor.

Aylan bebeğin bu fotoğrafı mülteci krizinin hangi boyutlara ulaştığını göstermiş ve hepimizin vicdanını sızlatmıştı.

Duyarlı insanların gözünü kapatamadığı bu korkunç sorun dünyadan birçok gönüllüyü de bu drama dair çaba sarf etmeye itti. Arjantin'de cankurtaran olarak çalışan Nicholas Migueiz Montan da bu insanlardan biri.

Montan, ülkelerindeki savaştan ve iç karışıklıklardan kaçarak yeni bir yaşam umuduyla Avrupa yolculuğuna çıkan mültecilerin yardımına koşuyor. Aslında "yüzüyor" desek daha yerinde olur.

Midilli Adası’na ulaşabilmek için ölümü göze alan insanların teknesi, birçokları gibi batınca Montan, yardıma giden ilk kişilerden biri oldu ve bu yavrucağı kurtararak yeni bir Aylan bebek dramının yaşanmasını engelledi.

Bu sevimli bebek şanslıydı, umarız bundan sonra hiçbir çocuk bu korkuyu yaşamak zorunda kalmaz...

"İlk başlarda çok ‘ümit verici’ydi; ancak giderek zorlaşmaya başladı...”

Arjantin'deki yayın kuruluşlarına konuşan Montan,"İlk başlarda çok ‘ümit verici’ydi; ancak giderek zorlaşmaya başladı”, diyerek durumun vahametini ortaya koydu.

Biz de buradan bu cesur yürekli ve duyarlı kahraman Nicholas Migueiz Montan'a takdir ve teşekkürlerimizi iletiyoruz ve mülteci krizinin bir an önce sonlanmasını arzu ediyoruz. Dünyayı böyle insanlar ve böylesi duyarlılıklar kurtaracak ! 👏👏👏

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ruveydaaydin

sizin yaptığınız haberin mk.

Gizli Kullanıcı

Bana bunlarla gelin! Peki biz ne yapabiliriz? Türkiye en çok mülteci kabul eden ülke. Ama birçoğumuz onlara düşmanca bakmaktan kendimizi alamıyoruz. Sanki herkesin sosyal duyarlılığı sınıra gelmiş gibi. Kendimizle çelişiyoruz, -adıma konuşayım-çelişiyorum. Yaşadığım çevrede suriyeli görmek istemiyorum. Ama Aylan bebeğe günlerce ağlıyorum. Hala o resme bakamam. Bunun bir sonu var mı? Varsa nasıl olacak...

Görüş Bildir