Görüş Bildir
Haberler
Samsung’dan Görme Engellilere Özel Aksesuarlar

Samsung’dan Görme Engellilere Özel Aksesuarlar

Rockqun
16.03.2014 - 18:46 Son Güncelleme: 16.03.2014 - 19:07

Samsung’dan Görme Engellilere Özel Aksesuarlar

Geçtiğimiz aralık ayında duyurulan Samsung Galaxy Core Advance‘e yer vermiş ve teknik özelliklerini paylaşmıştık. Yaşı ilerlemiş olanlara ek olarak fiziksel engelliler ve görme engelliler için tasarlanan Core Advance’te fiziksel tuşların ve daha basit tasarlanmış arayüzün yanı sıra; optik tarama (OCR), ışık algılama, sesli metin girme (text-to-speech) ve sesli kamera kontrolü gibi yardımcı teknolojiler de bulunuyordu. Samsung, Galaxy Core Advance için geliştirmiş olduğu üç yeni yardımcı aksesuarı duyurdu: ultrasonik kapak, optik tarama standı ve ses etiketi.

Yeni aksesurlar arasında en etkileyici olanı ultrasonik kapak. Bu kapak 2 metreye kadar mesafede duran kişi ve nesneleri algılarak kullanıcısını uyarıyor ve bu sayede sesli yanıt mekanizmasıyla kullanıcıya bilmediği alanlarda dolaşma olanağı da sağlıyor. Optik tarama standı cihazın optik tarama özelliğini otomatik olarak harekete geçirip cihazı tarama işlemi sırasında sabit tutuyor. Kendine özel uygulaması sayesinde taraması yapılan metinleri tanıyarak sesli olarak da okuyabiliyor. Bu sayede okunması istenilen metinler standın altına konularak akıllı telefona okutulabiliyor.

Ses etiketleri ise kullanıcıların sesli notlar kaydedip bu notları istedikleri yere iliştirmelerini imkan veriyor. Galaxy cihazları için daha fazla erişim özelliği ve aksesuarı geliştireceğini belirten Samsung, aksesuarların fiyatlarını henüz açıklamadı.

Kaynak: http://rockqun.com/samsungdan-gorme-e...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın