Sahte Ölüm Belgesiyle Kendisini Cinayete Kurban Gitmiş Gibi Gösteren Ünlü YouTuber'ın Beyin Yakan Hikâyesi

1.3bPAYLAŞIM

Şaşkınlıkla okudum...

Tanıştıralım, kendisi Tayfun Demir. Geçmişte kendini ölü gösteren ancak bir yandan da YouTube'da oldukça popüler biri haline gelen bir isim. Bu olayı bu kadar ilginç kılan da bu zaten.

Biz Tayfun Demir'i çektiği sincap ve hayvan videoları ile tanıyoruz aslında. Az buz değil, kendisinin YouTube'da 435 bin abonesi var. Ancak kendisinin bir de karanlık bir yüzü var, bu hikayenin ağzınızı açık bırakacağını düşünüyorum.

Tayfun Demir isimli şahıs, 2007 yılında sahte kimlikle bankadan kredi çekiyor. Tabii öncesinde de kendisinin çeşitli suçlardan dolayı hapis cezası bulunuyor. Tayfun Demir, tutuklanıyor; açık cezaevine girdikten sonra ise nasıl oluyorsa firar ediyor...

Bu firarın ardından kendisine sahte bir ölüm raporu düzenliyor ve kendisini sanki bir cinayete kurban gitmiş gibi gösteriyor. Hatta bu raporu bir yakınıymış gibi kendisinin götürüp verdiği de söylentiler arasında...

Neyse Tayfun Demir, bu belgeyi düzenledikten yaklaşık bir yıl sonra bu kez başka sahte bir kimlikle tekrar kredi çekmeye çalışıyor ve bu kez yakalanıyor. Tabii yakalandıktan sonra kendisini sahte belgeler düzenleyerek 'ölü' olarak gösterdiği ortaya çıkıyor.

2 yıl sonra şartlı tahliye ile hapishaneden çıkan Tayfun Demir, internette kendisi hakkındaki yazılanları sildiriyor. Birkaç yıl sonra da kendisine bir YouTube kanalı açarak hayvanlarla ilgili videolar çekmeye başlıyor... 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmasına bile katılmış kendisi!

Kendisine YouTube kanalında bu iddialar sorulduğunda da 'mağdur edildiğini' söylüyor. Hatta videolarında kendisinin bilgisayar mühendisi olduğunu bile söylüyor, inanabiliyor musunuz?

Ama huylu huyundan vazgeçer mi? Tabii ki de geçmiyor. Pılını pırtını toplayıp bir köye yerleşiyor ancak akıllanmıyor kendisi. Hayvanları kullanarak insanlardan para topluyor, yardım istiyor. Yani amacı anladığımız kadarıyla büyük bir vurgun yapmak...

Ha bu arada ufak bir detayı da atlamayalım. Kendisi gerçekten de adı Tayfun Demir olan ve masum olan birinin de adını kullanarak kendisini aklamaya çalışıyor. Adı Tayfun Demir olan başka bir kişiyi daha bu işlere karıştırınca diğer adam suçlardan beraat ettiğine dair bir belge alıyor. Dolandırıcı olan Tayfun Demir ise bu kişinin beraat belgesini kullanarak insanlara ve takipçilerine "Bakın ben suçsuzum" diyor. Bu nasıl bir iştir ya?

Ancak gelgelelim buna fırsatı olmuyor ünlü YouTuber'ın. Hapishaneden çıktıktan sonra da birçok suça karıştığı ortaya çıkıyor. Öyle ki dolandırıcılık, resmi evrakta sahtecilik, organ satışı gibi suçlardan hakkında 52 yıl ceza verildiği ortaya çıkıyor!

Kendisi altı aylık takibin sonunda yakalanarak cezaevine gönderiliyor. Vallahi çok şaşkınım! Siz ne diyorsunuz?

Acayip Bilgiler Kuşağı: Muhtemelen Daha Önce Hiç Duymadığınız 15 İlginç Gerçek - onedio.com
Acayip Bilgiler Kuşağı: Muhtemelen Daha Önce Hiç Duymadığınız 15 İlginç Gerçek - onedio.com
Bu Sayıları Duyunca Çok Şaşıracaksınız! Dünyanın En Çok Kazanan 26 YouTuber’ını Sizler İçin Sıraladık - onedio.com
Bu Sayıları Duyunca Çok Şaşıracaksınız! Dünyanın En Çok Kazanan 26 YouTuber’ını Sizler İçin Sıraladık - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
vedat-kaplan1

1 yıla salınır diyorum.varmı arttıran

yorumcu84

Sen çok yaramaz bir adamsın. :)))

gollum

Adam mı çok zeki, bizimkiler mi aşısı salak çözemedim :) Şu olayı başka ülkede kolay kolay yapabileceğini sanmıyorum :) Ama adam çok güzel manipüle etmiş insanların belli ki.

furkanmurat.arslan

Yalnız şuan kendisi Londra da ve hala video çekiyor

jr.aykut

Londradan video atan abisi olm. Sizin gibi salakları işte ayakta uyutuyorlar böyle. Sonra paralar gidince dolandırıldık, çarpıldık tokatlandık :D

semih-kurnaz

Paraları abisi yiyor yani, ohh ne güzel iş be..

bunedio.net

3 ay önce yazılan düzenlenmemiş bir yorum görmüştüm kanalında " sakın bu adama iban vermeyn mamamız hala gelmedı dolandırıyor bızı demış"

Görüş Bildir