Görüş Bildir
Haberler
Sahiller Birer Birer Özelleşiyor

Sahiller Birer Birer Özelleşiyor

adem kara
27.06.2014 - 15:18
İçeriğin Devamı Aşağıda

İncekum Plajı kiralandı

Marmaris’in Çamlı mahallesinde bulunan İncekum Plajı, Pınargözü Turizm Ticaret Limited Şirketi’ne yıllığı 255 bin TL’den 10 yıllığına kiraya verildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, bu seneye kadar Çamlı Köyü Muhtarlığı'nın işlettiği Kleopatra Adası'nın hemen karşısında yer alan, yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği İncekum Plajı'nı Muğla'nın büyükşehir olmasıyla birlikte aylığı 75 bin liradan 10 yıllığına kapalı teklif arttırma usulüyle ihaleye çıkartttı.

'Marmaris'in Hawai'si olarak bilinen ve dar gelirli ailelerin akın ettiği İncekum Plajı'nın, dün akşam saatlerinde Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü binasında yapılan ihalesine 30 firma başvururken 13'ü ihale şartnamesini tamamladı. İhaleye 5 firma katıldı. Kapalı zarf usulü yapılan ihalede 255 bin lira ile en yüksek teklifi veren Pınargözü Turizm Ticaret Limited Şirketi'nin çamların altında oturup, bir kaç adım sonra turkuaz rengindeki berrak suda yüzerek serinleme fırsatı bulunan plajın ihalesini kazandı. İhaleye 5 firma itirazda bulundu.

Marmaris'e 25 kilometre uzaklıktaki, kumlarının inceleği nedeniyle 'İncekum' adı verilen ve geçtiğimiz günlerde araç ve yaya geçişlerini engellemek için taş ve kum yığınları ile kapatıldığı iddia edilen plajın ihaleyle özel bir şirkete kiralanması Çamlı Mahallesi'nde üzüntü yarattı.

Çamlı Mahalle Muhtarı Kerim Ekinci, 'Plajın bizde kalmasını isterdik ama yasa gereği bu mümkün olmadı. Genelde alt gelire sahip insanlar tercih ettiği için İncekum gariban plajıydı. İnşallah ihaleyi alan firma düşük ücret alır ve vatandaş mağdur olmaz. Plajı biz işletirken girişlerde 5 lira alıyor, tuvalet ile duş imkanını ücretsiz sağlıyorduk. Yüksek kiralama bedeli nedeniyle bundan sonra ucuz girişin mümkün olamayacağını düşünüyorum' diye konuştu.

Doğuş Esat BERME/MARMARİS (Muğla), (DHA)

Kaynak: http://www.dha.com.tr/incekum-plaji-o...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
vayarkadas

"fakirlere yaşam alanı bırakmayacağız inşallah" politikası.