Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sadece Beyninin İki Yarısını da Etkili Kullananların Çözebildiği Bu Testi Geçebilir misin?

-
Abone ol

Pek çok insanın beyni sağ veya sol taraftan birinin daha fazla gelişmesiyle şekillenir. Bazı insanlardaysa beynin iki lobu da son derece özelleşmiştir, analitik ve soyut düşünme yeteneklerinin ikisi de üst düzeydir. Testi çöz ve sen de onlardan biri misin gör!

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
narko

İnsan beyninin sınırlarını çoktan aşmışsın! İşte karşımızda kendi çapında bir deha daha! Belki tanınan en büyük matematikçi ya da filozof olmayabilirsin, ama çevrendeki insanlardan zaman zaman ne kadar ince düşünebildiğine ve detaylardan sonuca gitmede ne kadar başarılı olduğuna dair sık sık yorumlar alıyorsun. Gerçekten de beyninin iki yanını da yeterince efektif kullanmayı başarabilen, bu konuda kendini geliştirmiş biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Özellikle insanları analiz etme alanında eşsiz bir yeteneğin olduğunu söyleyebiliriz, ancak beyninin iki tarafının da ön plana çıkması nedeniyle bazen mantığın ile duyguların çok büyük çatışmalar içerisine girebiliyor, ne yapacağını çözemeyebiliyorsun. Yine de bu durumları zaten hangimiz çözebiliyoruz ki…

nazmiye-ceker

Beynin ışık hızından daha hızlı çalışıyor! Görüyoruz ki, beyninin iki tarafını da çok az insanın yapabildiği şekilde oldukça etkili kullanabiliyorsun. Üstelik bunu yaparken pek efor sarfetmene bile gerek kalmıyor, bu adeta doğuştan bir yeteneğin gibi olmuş. Bu da üstesinden gelemeyeceğin, zamanla öğrenemeyeceğin şey sayısının çok az olduğunun bir kanıtı. Olaylara her perspektiften bakabilmen ve birkaç adım sonrasını dahi çok başarılı bir şekilde analiz etmen seni insanların bir değil, birkaç tık önüne koyuyor. Dolayısıyla inanılmaz bir zeka potansiyeline sahip olduğunu söylemek hiç ama hiç yanlış olmaz, bu konuda eline su dökebilecek insan sayısının pek az olduğunu düşünüyoruz. Beyninin bir çok işte uzmanlık derecesinde gelişmiş olması gerçekten muhteşem bir özellik, kocaman tebrikler!

umut-uygun1

herkes süperse niye atom fiziği ile uğraşmıyoruz ya da astronomi ?

loreyn_ceyn_star

Son derece özelleşmiş bir beyne sahipsin! Beyninin iki tarafının da kusursuz çalıştığını söyleyemeyiz, ama bir tarafını çok etkili kullanabildiğini görememek de imkansız. Bu durum senin, özellikle kararlarını alırken çok net olmanı sağlayabiliyor. Ayrıca beyninin tek bir yarısının daha çok özelleşmiş olması, o yarısını gün geçtikçe iyiden iyiye geliştirmeni sağlıyor; ki bu da beyninin gelişmiş yarısıyla bağlantılı konularda oldukça başarılı olmanın anahtarı. Hatta bu şekilde, beyninin iki yarısını da geliştiren insanlara kıyasla bütün enerjini ve çalışmalarını tek bir yarısıyla ilgili işlere odaklandığından, ilgili konularda daha efektif olabiliyorsun. Bunun yanı sıra beyninde her an binlerce düşünce dönse bile aralarında kaybolmayıp bir şekilde en doğru olanına ulaşmayı başarıyorsun.

sublibilal

Konuşulan konu "beyin"se durup düşünmek lazım. Çok derin ve kompleks yapıya sahip olan enteresan bir organ bu "beyin". Her sağlıklı insan, beyninin %100'ü kullanıyor ve her iki lob da kendine göre özel farklılıkları barındırıyor. Ancak beyin kapasitesini test etmek, kategorize etmek çok tutarsız. Elbette ki bu test ciddi bir test değil, muhabbet için eyvallah ama ciddi olan bir şeyi belirtmek gerek; bu tür testleri ciddiye alanların beyin testi doğru sonuçlar verir. Yani "problemli bir prefrontal korteks"e sahip diyebiliriz. (Bilirkişi değilim, bildiğimleyim.)

Görüş Bildir