Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sadece 1 Tweet ile "İnternette Her Gördüğümüze Neden İnanmamalıyız?"

 > 
33PAYLAŞIM

Yazar, tasarımcı ve araştırmacılığının yanı sıra twitter da fenomen olarak tanınan Jonathan Sun twitter hesabında paylaştığı troll bir haber ile binlerce insanı kandırmayı başardı. "Bunun nesi önemli?" diye soracak olursanız eğer, şöyle: İnsanlar artık okudukları, gördükleri, duydukları hiçbir şeyin doğruluğunu araştırmayacak kadar tembelleştiler. Yanılıyor muyuz?

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/michaelblackmon/...

Sun'ın tweet'inde iddia ettiği şey son derece basit ve manasız: Will Smith ve eşi Jada Pinkett Smith'in ikinci adlarını gösteren fake bir Google araması

Zamanında Will Smith ve eşi, çocuklarına koydukları isimleri - yani Willow ve Jaden'ı - kendi adlarından esinlenerek türettiklerini söylemişti.

Bu açıklamayı dayanak olarak alan Sun ise, Will ve Jada Smith'e kendince "Oliver" ve "Naomi" diye göbek adı uydurdu. Herkes de bu yalan isimlerin gerçek olduğuna inandı.

İnanılmayacak gibi de değil aslında, şöyle ki:

İlk isimlerini, uydurma ikinci isimlerinin baş harfiyle hızlıca okuduğunuzda Willow ve Jaden oluyor!

Ennneeee! Siz de kendinizi yüzyılın şifresini çözmüş gibi hissettiniz öyle değil mi?

İşin komiği şu ki, tweet'i gören insanlar hemen inanıp, yorum yapmaya başlıyor ve Sun'ın tweet'i bir anda viral oluyor.

"Uzun zamandır böyle bir şeyi denemek istiyordum; ama insanların körü körüne inanıp da doğruluğunu kontrol etmeyecekleri, gerçek olabilecek kadar saçma bir fikir bulamıyordum." diyor Sun.

Ama insanlar bunu yeni öğrendiği için sinirlenenler mi ararsın?

"İnsanlar bunu nasıl yeni duymuş olabilir? Gerçekten de sinirlendim."

Yoksa geçen seneden beri bilip de bu "gerçeği" kendilerine saklamayı tercih edenler mi?

"Ben geçen seneden beri biliyordum!"

Herkes nasıl bu kadar kör olabilir ki?

"İyi de bu zaten çok açıktı!"

Sun ise bunu en başından beri bilen tek kişi olduğunu iddia etti 😂😂😂😂😂

Adam haklı tabii... Sonuçta kendi uyduruğu

Sayıları az da olsa bunun bir şaka olduğunu anlayan insanlar da yok değil. Yani insanlığa olan inancınızı tamamen kaybetmenize gerek yok

"@jonnysun insanların 2 dakikalık Google araması yapmak yerine aptal olma riskini göze aldıklarını kanıtlıyor."

"Gözünden kaçırmış olanlar için, @jonnysun tüm internet alemine bilgi hırsızlığı konusunda büyük bir ustalıkla dersini verdi."

"@jonnysun kendi kendine bir şey uydurup, tweetledi ve espiri çalan veya kendini bir şey sanan kullanıcılar da bu yemi tek lokmada yuttu."

Sun'ın söylediğine göre bu numarayı yapmasının sebebi, internette yayılan bilgi kirliliğini kanıtlamak ve sözün sahibine gereken ilginin gösterilmemesinin sonuçlarını göstermekti.

"İnsanların anlamadığı şey şu ki, Twitter'da komik şeyler yazan insanlar bundan para kazanmıyorlar, sadece yazıyorlar. Tek istedikleri insanların yazdıklarını okuyunca gülmeleri ve cevap vermeleri. Tek istediğimiz şey yazdığımız şeylerin beğenilmesi ve yazan kişiye itibar edilmesi."

Bu 10 numara 5 yıldız trolleme için Jonathan Sun'ı alkışlıyor, başarılarının devamını diliyoruz

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tugce-ozel

ya peki bunu geçen seneden beri biliyorum diyen noluyo bu durumda ahhahahaha

michael-wazowski

insanlığa olan umudumu yitirdim, yemek yemeye gidiyorum.

quantum

O değil de Will Smith'in oğluyla oynadığı Pursuit of Happiness filmi ne muhteşemdi ama. Aklıma geldi akşama izleyim bari. Yok akşama Fenerin maçı var yarın akşam izleyim.

tbn57

Bizim ülkemizde de bu tarz sazan çok. Hoşuna giden veya işlerine gelen her paylaşım için sorgusuz sualsiz retweet veya paylaş tuşuna basmaktan kendilerini alıkoyamıyorlar.

hacitalha

İnternette gördüğünüz her bilgiye inanmayın [Bill Gates]

Görüş Bildir