Rusya'da Türkiye'nin 4 Katından da Fazla İnternet Yatırımı Gerçekleşiyor

0PAYLAŞIM

Rusya'da Türkiye'nin 4 Katından Da Fazla İnternet Yatırımı Gerçekleşiyor [Webrazzi Pro]

Rusya'da Türkiye'nin 4 Katından Da Fazla İnternet Yatırımı Gerçekleşiyor [Webrazzi Pro]

Artık bildiğiniz ve alışık olduğunuz gibi her haftanın sonunda Webrazzi PRO ‘ya o hafta eklenen içeriklerden bir tanesini sizinle paylaşıyoruz. ‘Haftanın grafiği’ yazı dizimizde bu haftanın konusu Rusya’da ve Türkiye’de internet şirketlerine yapılan yatırımların karşılaştırması.

Konuya girmeden önce hafta ortasında sizinle paylaştığımız, tamamen Webrazzi PRO’da yer alan verilerle hazırlanan ‘Mobil mesajlaşma uygulamaları ve mesajlaşmanın geleceği’ isimli raporumuzu da hatırlatalım. Yeri gelmişken; Webrazzi PRO’da bir kısmı internette açık olan, bir kısmı da veri ortaklarımız vasıtasıyla yalnızca Webrazzi PRO’ya özel 2 bine yakın grafik ve onlarca özel rapor sizleri bekliyor.

Gelelim konumuza. Rusya pazarı için internet girişimlerini ve şirketlerini ele alan RusBase ve Türkiye pazarı içinse Webrazzi verilerine dayandırdığımız karşılaştırmaya göre 2013 yılı içinde Rusya’da 466, Türkiye’de 102 adet internet yatırımı gerçekleşti.

2010 yılından 2013 yılına kadar olan yatırımları gösteren grafiğe göre her geçen yıl Rusya ile Türkiye’de gerçekleşen internet yatırımları arasındaki fark artıyor. Örneğin 2013 yılında Rusya’da Türkiye’nin 4,5 katı kadar internet yatırımı gerçekleşmiş. Aynı oran 2010′da ise 2,4. Webrazzi olarak bir şekilde haberimiz olan tüm yatırımları ele alıp hesapladığımız rakamlarla RunBase verilerinin karşılaştırması aşağıdaki gibi.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir