Görüş Bildir
Haberler
Robinson Crusoe 389, Salt Beyoğlu'na Taşınıyor

Robinson Crusoe 389, Salt Beyoğlu'na Taşınıyor

adem kara
09.06.2014 - 17:05

19 Ağustos 2013'te temmuz ayı kirasını geç ödemiş, ağustos kirasını henüz ödeyememiş bir yayıneviydi Robinson Crusoe 389. Bu sebeple başlattıkları 'RobKart Okur Katkısı' etkinliğinin 2 bin 200 destekçesi sayesinde bu süreci aştı. Fakat Robinson Crusoe 389'dan yapılan açıklamaya göre, Temmuz ve Ağustos 2013 kiralarının gecikmesini fırsat bilerek yapılan tahliye başvurusu mahkeme tarafından geçtiğimiz günlerde onaylandı. Bu karar üzerine alternatif bir çözüm arayan Robinson Crusoe 389 ekibi, SALT Galata'daki kitabevini olduğu gibi koruyup, SALT Beyoğlu'ndakini büyütmeye karar verdi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

''RobKart Okur Katkısı' etkinliğinin başladığı 19 Ağustos'ta temmuz ayı kirası geç ödenmiş, ağustos henüz ödenememiş, yurt dışı ödemeleri yapılamamıştı. O sıradaki sorunlar hızla çoğalan RobKartlılar'la yani sizlerle aşıldı. 19 Ağustos 2013'ten bugüne 2 bin 200 kişi RobKartlıoldu. RobKartlı olmadan da burada adı sayılamayacak kadar kişi ve kurum etkinliği destekledi. Bugün akıl almaz kiralarla tektipleşme uçurumuna kilitlenmiş bir caddenin koltuklarındayız. Üstelik 2013 Temmuz ve Ağustos kiralarının gecikmesini fırsat bilerek yapılan tahliye başvurusunu -19 yıl boyunca bir kere bile geç ödenmiş kira olmadığı halde- 'adalet' dağıtan mahkeme onayladı. Üstelik bu düzeyde bir kirayı ödemek mümkün de değil, 'adil' de. Böylesi bir ortamda kurumlararası dayanışma içinde çözümler üretmek en doğru yol gibi görünüyor. Ve bunun için ilk akla gelen SALT'la olan işbirliğini geliştirmek olabilirdi. SALT, geçmişle ve gelecekle bağlarını koparmayan çağdaş işlerin sergilendiği mekanlarda oluşan, alternatif etkinliklerin yapılabildiği bir ortam. Rob389'un SALT Galata'daki kitabevini olduğu gibi koruyup, SALT Beyoğlu'ndakini büyüterek, daha dingin daha kitapla baş başa kalınabilecek bir mekan yaratılabilir diye düşündük. Bu fikrin oluşmasında SALT'ın desteğini de unutmamak gerekir.

'3 Haziran 2014 Salı günü Robkartlılar'la paylaşılan bu durum hızlı bir değişimi de beraberinde getiriyor. Emeğe dayalı Rob389 geleneği önümüzdeki günlerde gerçekleşecek taşınma sırasında 'elden ele' yardım isteyebilir. Gelişmeleri her aşamasında sizlerle paylaşacağız. İstiklal Caddesi 136, KAT4, Rob389 şimdi burası...'

sabitfilir.com

Kaynak: http://www.sabitfikir.com/haber/robin...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam